Aktuálně: 5 072 inzerátů173 326 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

léčba zraněného mníška

Simona Večerková (neregistrovaný) 16.11.2010, 20:49:02 xxx.xxx.64.228
Můžete mi prosím někdo poradit - máme ročního mníška, který se asi před 3 týdny zranil pod křidýlkem. Teda spíše sám sobě ublíži - rozkloval se pod křídlem. ránu mu ošetřujeme, ale vždy když už se mu zacelí a vznikne strup, který se začne hojit, zase si ho sloupne a jsme na začátku. Nevím jak zabránit tomu, aby do toho pořád vrtal a strup strhával. Už si nevíme rady. Děkuji mockrát za tipy.
anonymní (neregistrovaný) 16.11.2010, 22:12:41 xxx.xxx.6.82
dobrý večer, co zkusit nasadit límec, aby se ke zraněnému místu nedostal?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 17.11.2010, 13:59:51 xxx.xxx.85.66
Nasadil bych každopádně límec, tím se zabráni kontaktu s postiženým místem. Něco z vlastní zkušenosti : asi před rokem mi kamarád donesl poraněnou 1.0 aru nobilis o pletivo. Neprohlédl si pořádně zakončení pletiva a jak na potvoru mu do jednoho neuzavřeného oka strčil hlavu a poměrně škaredě si nařízl krk, ke všemu si toho všiml až když šlo na papouškovi vidět že s ním není něco v pořádku. Provedl jsem takovéto věci: jelikožto byl papoušek poměrně odevzdaný nekousal neštípal tak jsem si prohlédl místo zranění. Opatrně jsem malímy nůžkami na nehty odstranil krví slepené peří, abych okolí rány trochu více zpřístupnil k dalšímu ošetření. Papoušek dostal opatrnou teplou koupel, abych vyčistil místo poranění. V koupelce než oschl, tak jsem mu místo vyčistil tyčinkou do uší namáčenou do velmi mírného roztoku hypermanganu (fialová vodička) a tím jsem mu místo krásně vyčistil, poté jsem měl místo úrazu krásně vyčištěno a mohl si jej prohlídnout. Řezná rána byla na velikost papouška poměrně velká, ale byla už místy ohraničená, nekrvácela a byla bez zjevných známek zánětu, takže jsem do ní již dál nezasahoval. Poté jsem začal místo potírat přípravkem běžně k dostání AKNÉ MÍŇ. Je to pleťový krém s obsahem kvasnic. (kvasnice jsem přikládal i v mírné dávce do míchanice , rozdrcené tabletky) Koupelovou proceduru jsem prováděl 1x a podávání krému 2x denně (po koupeli a navečer) ,poté šel papoušek do malé klece k lampě, kde se vyhříval dokud neuschl, žárovku jsem nechal tak dlouho puštěnou pokud šlo vidět že ji papoušek již nevyžaduje. Rána se hojila doslova před očima. Do šesti dnů byla zcela zhojená a během hojení obrazily i nové píšťaly. Výsledek? papoušek šel po 14 dnech k pánovi uzdravený a z necelé poloviny dopeřený. Když jsem po asi 2 měsících kamaráda navštívil, nebylo jediné známky, že se něco takového přihodilo. Proto bych na místo poranění na vašem ptáčkovi také doporučil natírat tímto krémem, jednak mu místo zvláční – nebude ho šimrat a z druhé stránky krém s kvasnicemi udělá také svou službu.
Simona Večerková (neregistrovaný) 18.11.2010, 07:14:15 xxx.xxx.241.90
děkuji za rady. Límec zkoušíme, jen si ho vždy nějakým způsobem zničí. Ránu omýváme heřmánkem, který také pomáhá. Každopádně přidám ještě mastičku a kvasnice. Ještě jednou děkuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.