Aktuálně: 5 719 inzerátů166 237 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

Husi

Daniel (neregistrovaný) 17.11.2010, 15:02:19 xxx.xxx.106.254
dobrý deň chcel by som sa opýtať začiatkom júla sme kupili dve husatka vtedy mali asi dva týždne teraz su už veľké obidve su to husi a kedže ich chceme nechať na chov tak sa chcem opýtať či sa budu niesť na druhý rok teraz majú 5 mesiacov do obdobia znášky budú mať okolo 8 mesiacov kúpili sme aj gunára neviem prečo ale už teraz v tomto období sa snimi pári a husi od neho neutekajú sami ho k sebe volaju a preto som sa chcel opytať či sa budu na druhy rok niesť alebo su príliš mladé na znášku
anonymní (neregistrovaný) 17.11.2010, 16:56:42 xxx.xxx.180.206
Určite budú znášať. Som si istý na 100 %.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.11.2010, 18:14:32 xxx.xxx.35.233
Dobrý den chci se zeptat jestli jsou husy obtížné na chov a jestli se jim musí protrhávat peří. Předem děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2010, 15:10:43 xxx.xxx.91.119
Ich chov nie je vobec narocny, dostatok pastvy, ak je blízko vodný zdroj (potok) umoznit im kupanie. Ako krmivo obilniny (psenica, kukurica) maju radi aj namoceny chlieb, uvarene zemiaky, alebo cestoviny. Husi sa podsklbavauju iba vtedy ak chceme perie vyuzit napr, do perin, vankusov. Ak nie nechame ich tak, perie dozreje, samo im vypadne a narastie nové. Ak su uz plne operené su odolne aj voci nepriaznivemu pocasiu. Zatial asi tolko.
Obrázek
Daniel (neregistrovaný) 20.11.2010, 21:53:40 xxx.xxx.106.254
a ako ste si isty že sa budu niesť ja pozorujem že sa pária už teraz a že aj ked chodia po záhrade a su tam nejake zbytky sena tak ich zobákom ukladá okolo seba ale nerobi hniezdo iba zoberie polozi vedla seba a ide dalej a nemá ani hmotnost maju mozno tak 2-3 kg lebo su chovane pastevným sposobom maju samozrejme aj zrno aj namočeny chlieb aj šrot ale aj tak velmi nepriberaju a preto si niesom isty či sa budu niesť lebo ked sa v jari nezačnu tak budu na pekáči
Vlado z Spisa (neregistrovaný) 21.11.2010, 18:06:09 xxx.xxx.63.110
som si istý preto, pretoze ich mame na dvore kazdý rok..vyliahnuté na jar sa uz koncom leta, zacínaju parit, pricom vsak znasat nezacnu.. je to len akesi upevnovanie partnerskych vztahov, dokonca niektory gunar ak ma viac husi, tak sa pari len s jednou (so svojou favoritkou), ostatne si nevsima. iní ak ma pri sebe viac husi tak sa v pohode pári aj s ostatnymi. My sme uz vsetky tohtorocne husi uz zlikvidovali, a vsetky húsky mali tendenciu parit sa, aj kedy gunari nemali o kazdu zaujem. Mali vybraté svoje oblubenkyne, niektore mali az hlavy odrate od neustáleho tlacenia sa. Po zabití bolo na vajecníkoch vidiet len uplne male gulicky (zarodky vajícok ktoré budú znásat koncom zimy, a na jar) a aj gunáre nemali semenníky vyvinuté tak aby to v tomto období uz oplodnili tothotrocné husi. Neplatí to u starsích husí a gunárov, tie mozu zacat znásat aj teraz, moze ich pomylit to teple pocasie. A viem ze ked si zaobstaráme novu mladu husku, tohotorcnu, tak uz na dalsiu jar normálne znása. Takze asi tak. Keby ste sledovali divé kacice v zime niekde na rieke v meste, videli by ste ze aj oni sa uz pária, aj ked je hlboko pod nulou. Jednoducho - upevnuju si svoj vztah, aj ked o znasaní vajec nemoze byt ani reci. Takze asi tak. A to s tym senom robia aj nase, je to vrodené správanie.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.03.2011, 18:36:55 xxx.xxx.110.1
dobrý deň. ja som založil túto temu a mal by som pár otázok na tohto pána ktorý mi tu odpovedal. doma máme dve čisto biele husi take ake su na prvom obrazku v tejto diskusii nesu sa od februara teraz máme spolu 23 vajec odkedy sa nesu maju podbruško dosť ovisnute možno tak centimeter nad zemou ale viem že to je s toho že sa nesu ale mna by zaujimalo či budu sedieť každa znáša do svojho hniezda každa hus zniesla približne 13 vajec. podľa toho čo som čítal tak by mali zniesť do 15 vajec ale keďže nesu prvykrat tak by mali zniesť menej až vekom by počet vajec mal stúpať ale donedávna som si bol istý že budusedieť pretože po článkoch ktore som prečítal tak slovenská, suchovská aj čeksá hus su jedine ktore sedia na vajciach neviem ktory druh máme my ale sú čisto biele preto so msi myslel že budu sedieť ale náš sused si kúpil husi tiež čisto biele a on povedal že prečítal na internete že tetno typ husi nesedi preto si kúpil liaheň a obávam sa toho aby som nemuesl vyhodiť vajcia ale vy ako skusený chovate by ste mi mohli povedať či budu sedieť alebo nie a kedy spustia to prachové perie po znesení všetkých vajec alebo ešte pred donesením. a všimol som si na dvore v posledných dňoch na dvore to prachové perie vo vode ked sa kupu a neviem či to je najaka predpíprava alebo preto že sa oteplilo tak začali plznuť. za odpoveď vopred ďakujem
anonymní (neregistrovaný) 15.03.2011, 20:39:38 xxx.xxx.217.129
dobra den mam 2 labutie husy a 1 gunara pojimaju sa uz 3 mesiace su minulorocne a este stale neznasaju neviete ci budu znasat? dik za odpoved
anonymní (neregistrovaný) 15.03.2011, 20:47:32 xxx.xxx.110.1
to môže závisieť od polohy v ktorej žijete ak bývate v oblasti kde je viac chladno tak husi zaačnu znášať ked sa otepli alebo možno maju málo živín na tvorbu vajca pustite ich von nech sa pasu alebo ked su vonku pustene a maju veľké priestranstvo kde sa môžu niesť tak aj tam môže byť ta chyba že husi sa vám už dávno nesu ale nie tam kde by ste vy chceli ale tam kde si to sami vybrali popozerajte sa všade do kríkov ale ked tam máte nejaké hraburdy možno už objavíte slušnú kôpku vajec. nam sa pred pár rokmi stala podobná vec mali sme sliepku začala kvočať vajcia si naniesla do stodoly večer ked sme zatvárali tak sme zisitili že nám chýba jedna sliepka mysleli sme si že ju niečo zožralo alebo uletela ale o mesiac sme ju našli na záhrade aj s kuritkami
anonymní (neregistrovaný) 15.03.2011, 21:20:24 xxx.xxx.21.100
Zdravím, no co sa týka toho sedenia na vajciach, su plemená husí, ktoré si nanosia urcitý pocet vajec, na ktoré zasadnu. Hus, ktorá sa chystá zasadnut, pred ukoncením znásky sa zacína dlhsie zdrziavat na hniezde, vytrhá si prachové perie a zasadne. Vtedy sme jej podlozili vsetky jej vajícka, ak ich bolo znesených viac, tak len taký pocet aký zasadne. Stávalo sa, ze este si to nejaké 1 vajícko zniesla, ale potom uz sedela. Husi, ktoré su vyslachtené na maso /rozne hybridy/, samozrejme ze znásaju vajcia, ale mozu a nemusia zasadnut. Mnohe maju potlacený pud sedenia na vajciach. Hus, ktorá znása velmi vela vajec, tá vacsinou ani nezasadne. A to roztratené prachove perie po dvore , moze znamenat, ze sa uz husi pripravuju zasadnut na hniezda. Teraz husi nepreperuju. Az v lete. A pre toho pána co má tie labutie husi, vsetky minulorocne husi vyliahnuté na jar v roku 2010 by mali uz tuto jar znasat. Ale labutie husi, nezvyknu zasadnut na vajícka, ale nejaká ta moze byt vynimkou. vlado
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.03.2011, 20:29:04 xxx.xxx.110.1
a ako zistim aky druh husi mám či slovensku alebo česku
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2011, 16:17:29 xxx.xxx.132.212
...tak v tomto neviem poradit...Vlado
Pavol (neregistrovaný) 17.03.2011, 20:32:58 xxx.xxx.112.71
Dobry večer chcem sa niekocho opitať.Ako dlho maju byt z husi vajcia v lihny?Doma mám husi a aj pižmove kachny dva.Od hus mám 28 vajec o od pižmoviek ešte nič.Husi mám tiež dva.Tak som zvedavy na male husky.Mam ich prvi rok.Ta neviem či by sedeli tak som to dal do lihne.
Martin (neregistrovaný) 17.03.2011, 23:15:18 xxx.xxx.240.173
Dobrý večer,chovám husu českou,která sedi bez problému,ale houser mi dělá starosti mám landéského minulí rok byli dvě housata ze 14 vajec to se mi zdá málo.Asi ho skusím vyměnit,ale nevím za jakého docela si mi zamlouvá hoser pomořanský nebo slovenský.Jakého by jste mi poradili?Prej houser landesý prej je špatný na pojímání.Děkuju za radu Martin
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2011, 16:35:21 xxx.xxx.110.1
dajme tomu že mám slovensku hus ktorá znáša 13 - 15 vajec môže zniesť iba 15 alebo znesie aj viac lebo máme dve husi a spolu máme 28 vajec tak to znamená že už iba dve vajcia do 30 a mali by sedieť ale zatiaľ nič žiadne prachove perie akurat dnes ráno som zobral dve vajcia takže zase by sa mali zniesť v sobotu večer alebo nedeľu ráno a to prachové perie im ešte stále vypadáva nie je to také veľké množstvo ale ked ich ráno pustím a rozcvičujú si krídla tak znich odletí tak 5-10 kúskov toho mochu
Marek Soukup
Marek Soukup (1 příspěvků) 18.03.2011, 19:56:00 xxx.xxx.140.172
Dobrý den...Minulý rok jsem měl husi... A letos bych si zase koupil housata.. Chtěl jsem se zeptat kdý bych mohl malá housata koupit nejdříve?Mám velký výbeh s pastvinou tak kdý můžu začít?? Čekám kdý mi začne snášet Kachna...Snad to ještě vydrží .. Děkuji předem za odpověď a přeji všem chovatelům HUS ak se daří... Děkuji Marek
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2011, 20:59:15 xxx.xxx.246.148
..Zdravím, ja kupujem husatá koncom apríla, alebo v máji, tento cas sa mi zdá najvhodnejsí. Vlado
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2011, 08:26:48 xxx.xxx.110.1
včera ráno som zobral z hniezd dve vajcia a dnes ráno zase jedno takže jedna hus sa asi nesie každy deň alebo čo, ale to nie je podstatné ide o to že jedna hus už má 15 vajec a v hniezde nie je žiadne prachové perie ani na ňom nesedí. npadlo ma že keby som dal do hniiezda jednej aj druhej vajcia nezasadli by na nich možno ked im ich stále beriem tak stále budu niesť a tak keby vydeli že už maju dosť ak by prestali niesť a zasadli by alebo nie ? za odpoved vopred dakujem
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2011, 11:19:22 xxx.xxx.110.1
Pridávam pár obrázkov ako vyzerajú moje husi
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.