Aktuálně: 5 144 inzerátů172 495 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Husi

anonymní (neregistrovaný) 19.03.2011, 11:21:17 xxx.xxx.110.1
Bude tento typ husi sedieť na vajciach? to v popredí je gunár
Obrázek
Martin (neregistrovaný) 20.03.2011, 17:43:22 xxx.xxx.240.202
moje husa dneska po pěti dnech utekla z vajec a vejce zastudila.Tak se snad ještě jednou podnese.
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 18:23:56 xxx.xxx.28.119
..Zdravím...no ja by som povedal, ze by tvoje husky mohli zasadnut...este by som ti poradil.. ked sme doma chovali husi , ktoré si aj vyviedli mladé, tak sme si ich vajcia pekne znacili...zniesla prvé, ceruzkou sa napísala na neho 1, na druhé 2 a tak dalej. ...niekedy sme mali gunára a k nemu aj 3 husi, neskor sme mali len 1 husku..kazdá hus mala vajícka poznacené...pod nu sa potom podlozili tie najcerstvejsie, ak ich mala nanosené viac...skus tvojim husiam dat pár vajec do hniezda..tie najstarsie...a nechaj ich tam...su husi , ktoré zasadnu aj na prazdne hniezdo, ale su aj také, ktoré si myslia, ze im znasku nieco znicilo a tak znasaju a znásaju....ja by som im tam dal 3 najstarsie vajícka, keby ich mali nanosené viac tak aj zo 5...mozno ich tym trosku oklames a zasadnu...Vlado
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2011, 16:47:27 xxx.xxx.199.2
dobrý na tom co rika vlado neco je my sme delali neco podobneho u pizmovky jak uz mela nanesene dost tak sa vajicka prestaly zbirat nebo sa poznacilo nekolik nejstarsich ktere sa tam nechaly a pak obvykle po nekolika dnech sedla marek
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2011, 19:24:56 xxx.xxx.110.9
no tak už je neskoro nechcel som riskovať tak som kúpil liaheň cleo 5 to je taka okrúhla (typ bios) a vo nútri má taký rošt čo sa do neho nakladú vajcia a zvonku sa iba otočí páčka a vajcia sa naklopia práve dnes mi prišla neviem posúdiť či je dobrá alebo nie ale pred naložením som ju zapol na 5 hodín prázdnu nech sa poriadne nahreje a na displeji ukazuje presne 37,5°C niekedy vyskočí na 37,7 no a teraz ked som ju začal nakladať tak som zistil že z 30 vajec čo mám sa mi na ten rošt zmestia iba 19 pretože vajcia sú o dosť širšie ako slepačie keby som dával slepačie vajcia tak sa tam v pohode zmestia 41 a preto som musel všetky vajcia vybrať vybral som aj rošt a poukladal som ich naležato po celej mriežke ktorá sa nachádzala pod roštom ale chcel by som sa opýtať či vadí keď som dal do liahne vajce ktoré práve zniesla hus pretože predtým než som ich tam začal dávať sa jedna zniesla a ked som ho vkladal do liahne bolo ešte teplé môže to mať nejaké následky? ale tych vajec je aj tak dosť veľa pretože som musel dve najstaršie vajcia vybrať aby som tam pomestil tie najnovšie ale tie staršie som sa rozhodol že ich vložím do hniezda a možno sadne. a ešte by som sa chcel opýtať že tu na tejto stránke som čítal že vajcia prvé dva dni neotáčame až potom ich začíname otáčať o 180° stane sa ked už potom ich necham aj dlhšie neotočené? Ďakujem za odpovede
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2011, 19:26:15 xxx.xxx.110.9
presne takúto liaheň mám
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2011, 19:47:55 xxx.xxx.110.9
no mám problém bol som sa teraz pozrieť v pivnici na tu liaheň že ako to tam je a teplota v liahni je 38,6°C je to problém alebo to je ešte v norme pretože liaheň som testoval v dome kde bola izbová teplota asi 22°C ale vajcia sú teraz v pivnici kde je teplota okolo 15°C môže to byť preto že je chladnejší vzduch tak liaheň pridáva na teplote? lebo v dome udržiaval presne na 37,5°C. a ešte mám otázku keby sa to neurovnalo a dal by som liaheň do domu bol by z nej cítiť nejaký zápach alebo niečo čo by sa odparovalo z vajec alebo by to bolo v pohode mám teraz strach aby som nemusel vyhodiť všetky vajcia
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2011, 22:08:01 xxx.xxx.110.9
teplota je zase v normále bol to len taký krátky výkyv ale chcel by som a opýtať mám gunára kúpeného osobitne neviem aký je starý ale je to kríženec labutej husi a nejakej slovenskej alebo českej čítal som že labutí gunári nevedia dobre oplodňovať neviem čo je na tom pravdy ale všimol som si že niekedy na nich vyjde zachytí sa zobákom o hlavu ale nie vždy sa mu podarí (podľa mňa) oplodniť hus niekedy spadne (zošmykne sa) a reve ako keby to dokázal mám strach že moja snaha vyjde na zmar čo vy o tom viete povedať ?
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 23.03.2011, 16:01:52 xxx.xxx.240.176
Housera máte nádherného je vidět že je v něm husa labutí. Já chovám husy labutí, houser pojímá dobře, v Sobotu jsem ho viděl pojímat 5x za den a husa sama vajíčka vysedí, v loni mi ale zmařily odchov slepice které se k husám dostaly a všechny líhnoucí se housátka hrabáním zlikvidovaly. starší foto
Obrázek
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 23.03.2011, 16:04:22 xxx.xxx.240.176
Ještě jedna věc, husa labutí a husa velká (domácí) jsou 2 odlišné druhy tak si nejsem jist zda je plodné potomstvo. Ale např. husa cholomogora je taky kříženec husy labutí a velké a je plodná.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2011, 18:27:46 xxx.xxx.110.9
nie ten gunár je plodný lebo ten od koho som ho kupoval s ním už predtým mal húsatka on sa z našimi husami páry až tak že im tečie z hlavy krv (nie je to nič hrozné) ale ešte jedna vec sa stala dal som do hniezda tie vajcia čo ste mi poradili a jedna hus nesie normálne každý druhý deň a druha už nenesie vôbec iba príde na hniezdo sadne naňho a sedí dosť dlho až do noci ale ráno prídem a žiadne vajce tam nie je a teraz keď som im dal do hniezda tie vajcia tak zase iba sadla po hodine odišla a keď som prišiel tak bolo v hniezde iba to vajce čo som tam dal ja ale bolo zahrabané v slame ale ona nič a ešte jedna otázka na tejto stránke som čítal že keď hus zožerie veľa vápnika tak je potom mláďa po vyliahnutí choré neviem aké má príznaky ale moje husi obžierajú omietku na stajni a v dosť veľkom množstve môžu byť potom husata choré?
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2011, 22:05:30 xxx.xxx.110.9
a ešte čo sa týka tej liahne je v nej teplota 38,7°C je to veľa alebo to môže byť lebo na tejto stránke som čítal že pri sliepkach to je normálne ale že husacím vajciam to nevyhovuje na inej stránke som zasa čítal že to je dobré že aj teplota 39°C je ešte dobre a zase na inej stránke som čítal že 37,5°C je najviac kolko sa ma dať že inak sa husatka nevyvijaju ja už neviem čo je pravda a som úplný začiatočník a neviem či mám ubrať teplotu liahni alebo to nechať tak?
Martin (neregistrovaný) 24.03.2011, 00:07:03 xxx.xxx.240.203
Mě husa utekla po 5dnech sezení na vejcích.A houser pojímá husu o sto šest.Tak doufám že se husa podnese a něco ztoho bude
anonymní (neregistrovaný) 27.03.2011, 09:48:27 xxx.xxx.199.2
teplota zavisi jakou mate lihen s ventilatorem nebo bez nekde na tychto strankach je to dobre popsane http://drubez.chovzvirat.com/clanky/typy-a-stavba-lihni.htm a aj na sekci clanky je toho o husach hodne k docteni tak hodne zdaru a trpelivosti jo a jeste tz vajicka tam dajte aspon 3 a par dni vydrzte treba sedne lehce je pak date do lihne
Kateřina (neregistrovaný) 12.04.2011, 10:33:20 xxx.xxx.143.181
Zdravím všechny. Bydlíme v horách cca 900m nadmořské v.,mame 18 slepic a kouta, ráda bych zkusila vykrmit 4 husy, nemám žádnou zkušenost s chovem hus, mam několik otázek: mužou být v kurníku se slepicema, nebo musejí mít svou ubykaci popřípadě jakou. Děkuji za pomoc....Kateřina, mob:725808666
anonymní (neregistrovaný) 12.04.2011, 16:26:52 xxx.xxx.110.9
som zakladateľ tejto diskusie a môžem povedať že som všetky hsacie vajcia 30 ks po troch týždňoch vyhodil z liahne lebo ani jedno vajce nebolo oplodnené myslel som si že či nemôže byť zlá liaheň preto som do nej dal 10 slepačích vajec a 8 husacích nových no po 10 dňoch vo všetkých slepačích vajciach vidno zárodky iba v husacích nič a ked som pozoroval husi ako sa pária tak gunár stále spadne z husi ked sa ju snaží oplodniť vždy ked sa snaží pritlačiť zadkom k nej tak iba spadne a nič viac iba reve ako keby to dokázal prečo vždy spadne a nedokáže ich oplodniť? majú aj vodu ale na vode sa nepária nikdy
Marie Nováková (neregistrovaný) 13.04.2011, 21:46:06 xxx.xxx.158.58
Dobrý den,máme 2 husy a 2 housery,pravděpodobně nám nesou obě husy do jednoho hnízda,jelikož máme 35 vajec,ale vajíčka jsou studená,husa jen přijde,snese a odejde.Vůbec nevypadá že by se měla k tomu,aby usedla.Jaká je prosím lhůta do kdy nejpozději by měla po snážce vajec usednout?A za jak dlouho husa snese vejce?Mnohokrát děkuji
Martin (neregistrovaný) 13.04.2011, 23:16:10 xxx.xxx.240.83
Dobrý večer,chtěl bych se zeptat před měsícem mi na 3 dny sedla husa na vejce po 3dnech z vajec utekla ted nese znova a vypadá to že už bude sedět můžu ty starší vejce pod ní nasadit?Bude znich něco?Dík za info
pre Meriu Novakovu (neregistrovaný) 14.04.2011, 16:30:18 xxx.xxx.110.9
ten istý problém som mal aj ja a musim vám povedať že vaše husi na hniezdo nesadnu musíte ich dať do liahne

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.