Aktuálně: 5 053 inzerátů173 441 diskuzních příspěvků17 742 uživatelů

Jaký druh

Filip (neregistrovaný) 17.11.2010, 19:17:46 xxx.xxx.96.99
Chtěl bych papouška jako domácího mazla. Prosím o radu. Který druh by byl nejlepší. Bylo by o něj dobře postaráno na dalších asi 30 let. Mám zkušenosti jen s menšími papoušky
anonymní (neregistrovaný) 17.11.2010, 19:21:30 xxx.xxx.139.188
Taky jsem toto řešila a v sobotu si jedu pro ochočenou pyruru.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.11.2010, 19:29:27 xxx.xxx.80.34
Tyto dotazy jsou pořád v kuse stejné! Zkuz tady pohledat přez vyhledávač a doporučuju přečíst článek opapoušcích jako mazlíčcích, který je na těchto stránkách. fylip
hana736 (neregistrovaný) 17.11.2010, 21:38:16 xxx.xxx.176.116
Dobrý večer, jsem majitelka mazla - mníška šedého, a pokud se vám tento papoušek zamlouvá, mohu jen vřele doporučit. Je veselý společník, ohromný mazel, ukecaný ... (Údajně žije až 40 let). Sice jej máme zatím jen 3 měsíce, ale nemůžu najít žádná negativa. Možná až na jedno malinké - až teď jsem pořádně pochopila, co znamená charakteristika u mníšků "přede mnou neutečeš" - fakt je, že člověk nemůže sám ani na záchod, sotva se někdo hne, už mu sedí na rameni a hlídkuje. Ale jinak, za mě osobně - mohu jen doporučit. Pokud projdete fórum, najdete opravdu spoustu různých rad, které vám snad pomohou se při výběru papouška rozhodnout, ale chápu, že se ptáte přímo - i když se to tady probírá dokola. Tak hodně štěstí při rozhodování.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.11.2010, 02:00:12 xxx.xxx.92.252
A hlavně jestli vám nevadí křik. On si každý pochvaluje to své a přitom to nemusí být ani váš tip. Já jsem se taky rozhodla pro papouška na základě doporučení, ale po čase jsem zjistila, že jsou i lepší adepti o kterých mně nikdo nenapsal. Takže kupujte podle sebe a ne podle toho co se líbí někomu nebo má ten druhý
Filip (neregistrovaný) 18.11.2010, 18:35:26 xxx.xxx.96.99
Částka tak maximálně do 15 000 a byl by v bytě
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 18.11.2010, 22:16:38 xxx.xxx.85.66
To už je částka pro slušný výběr. Tady se dají říct jen své zkušenosti o svých druzích (čím víc jich tady bude tím lépe) a je na Vás co si na konec vyberete.Asi bude muset být brán zřetel zejména na hlučnost. Já mám nyní z těch větších žaky a kapského. Například i papoušek konžský je dobrá volba,pap. senegalský, to bych řekl, že jsou ty tišší druhy. Žaka třeba taky nepředstavovat. Poznal jsem i hodně tiché eklektusy. Amazoňanům,amazónkům a arám bych v hlučnosti moc nevěřil - ( pouze můj dojem!) Chce to více příspěvků jiných a vy si pak vyberte a získávejte informace o tom který se vám bude zamlouvat. Zbytek z částky vložit do klece atd.
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 18.11.2010, 22:37:30 xxx.xxx.81.125
Dobrý večer, souhlasím s tím, že každý má jiné zkušenosti a co je pro jednoho hlučný pták, pro druhého může být celkem tichý. Pokud jste nikdy nechoval papouška, doporučovala bych ale raději menší nenáročnější druh. Abyste nedal hodně peněz za papouška a on Vám třeba díky nedostatečné péči uhynul. Já mám zkušenost s korelou, která se ochočila celkem snadno a byl to velký mazel. Je to celkem nenáročný ptáček, ovšem má pronikavější křik. Teď mám alexandra malého, který také není příliš náročný. Ten nemá tak nepříjemný křik jako korela, ale v tak zvané "pubertě" se stává někdy nepříjemným štípavcem a musí se usměrnit. To už máme za sebou a je to taky mazel, ale nemá rád hlazení, jen drbání. Ovšem uvědomte si, že papoušek mazel, pokud je jen jeden, potřebuje hodně pozornosti, ne aby byl celý den doma sám, než přijdete z práce. Eva P.
cone (neregistrovaný) 18.11.2010, 23:14:48 xxx.xxx.67.3
4 kakudaj - ten snímek je přímo skvělý. S kapskýma nemám osobní zkušenost, jsou tak podobní v hlasových projevech žakům jak někteří tvrdí? Jinak co se týče krotkých-dokrmených pap. - konžských jsem dokrmil snad třicet, někteří byli a jsou doma , co týče intenzity hlasových projevů tak jsou silně únosní, jen si někdy dokáží bezelstně kousnout a tvářit se, že je vše v pořádku. Senegalci taktéž.
Obrázek
Jan (neregistrovaný) 19.11.2010, 07:25:11 xxx.xxx.111.242
Dobry den Pokud vam mohu poprosit dejte hlas meho profilu ci komentujte http://chovatele.chovzvirat.com/6106-jan-hrbac.html
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 19.11.2010, 15:40:41 xxx.xxx.85.66
No jestli jsou projevem podobní žakům posoudit nemůžu,náš Kubík je do bytu suprový. Žvatlat si něco málo žvatlá ( je mi celkem jedno jak moc a jak krásně papoušci mluví, ani to u nich nepotřebuji) ale jinak je zcela téměř bez vydání hlásky. Jsou mu dva roky. Když chce jít ven tak jenom popiskuje nebo žvatlá, spíš se předvádí, tančí, poskakuje, houpe se a jiné. Jako mazlík je super. Není sice tak dovádivý jako jiní (neposkakuje, nehašteří se…..),ale mi to vyhovuje. Když pracuji na PC nebo něco jiného u stolu, je schopen se mnou prosedět celou dobu. Tam mi sem tam objede ucho, polechtá na krku, předvádí se mi a vyžaduje drbání – někdy mi připadá jako kočka :-), je super,tady je po sprše
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.