základy chovu slepic

Dobrý den. Prosím o radu. Máme doma 9 slepiciček a 8 kohoutků. Stáří 3,5 měsíce. Začali si navzájem zobat a požírat peří. Dostávali směs pro kuřata, nyní jednou denně brambory se šrotem. Přidáváme KONVIT. Sekanou trávu a máčený chleba. Něco děláme špatně, ale nevíme co. prosím poraďte. Děkuji.

neregistrovaný Wogu neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Wogu z 16.06.2015, 14:15:40

Ano, poradím:

  1. Oddělte slepičky od kohoutků a odchovávejte obě pohlaví zvlášť; domnívám se, že jsou příbuzní.
  2. Kohoutky můžete vykrmovat dál vařenými bramborami, šrotem, máčeným chlebem a minerálně vitaminózním doplňkem v dávkování přesně podle návodu nebo je krmte koupenou směsí BR2, později BR3.
  3. Ke slepičkám přikupte 1 kohouta nepříbuzného. Kupte jim "Kompletní krmnou směs pro kuřice v drobnochovu" a tou krmte samotnou  až do věku 4,5 měsíce. Pak postupně přejděte na krmení "Kompletní krmné směsi pro nosnice v drobnochovu", (nejdříve N1 pro nastartování snášky, později N2). Až Vám začnou nést, tak jim denně můžete dát trochu nadrobno nasekané trávy, kopřiv nebo "vyběhlý" salát.
  4. Pouze chleba, brambory. tráva a šrot je pro rostoucí drůbež krmná dávka NEDOSTATEČNÁ ! Chybí bílkoviny, minerální látky a vitaminy, zejména slepičkám. Šetření na výživě rostoucí drůbeže se NEVYPLÁCÍ !
  5. Všem přivezte a dejte do korýtka nebo do popeliště dostatek čistého říčního křemičitého písku obsahujícího zrnka o velikosti asi 5 mm až 7 mm.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Wogu z 16.06.2015, 14:15:40

Dodatek:

Samozřejmě, že mladá drůbež musí mít celý den k dispozici čistou pitnou vodu. Přečtěte si článek: http://www.chovzvirat.cz/clanek/371-chov-slepic/

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Může doporučit odaz potřeby pro slepice

neregistrovaný Honza neregistrovaný

Jinak nově otevřely prodejnu krmiv ve Psarech www.krmivasoukup.cz

neregistrovaný Honza neregistrovaný
zdravím prosím o radu. začal jsem s chovem a koupil 10 kuřic, ale nezdají se mi dvě z nich viz foto. prosím o radu. děkuji
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Pavel neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele evak z 06.11.2007, 16:31:47

Ahojky. Co říkáte na tento kurník https://yeselektro.cz/kurniky/75726-oneconcept-villa-hahnenkamm-kurnik-6-hnizd-157-x-113-x-100-cm-drevo.html ? Je to dobrý výběr? Nebo se oplatí udělat na míru?

neregistrovaný Zoe neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 47 (celkem 47)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »