Aktuálně: 5 562 inzerátů168 368 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Andulka a advent

anonymní (neregistrovaný) 27.11.2010, 19:02:05 xxx.xxx.199.57
Dobrý den, máme v obýváku v kleci dvě andulky (1r. a 6m.). V adventním čase rádi zapalujeme vonné svíčky nebo aromalampu, o vánocích františky. Všechna ostatní zvířata (pes, morče) to snášejí v pohodě, hrozí nějaké nebezpečí andulkám?
Orina (neregistrovaný) 27.11.2010, 19:06:41 xxx.xxx.72.249
Já zapaluju františky každý rok a k tomu je ještě smrad z prskavek. Sice to z prskavek hned vyvětrám, ale ještě se ptákům nic nestalo.
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2010, 19:29:20 xxx.xxx.109.90
Vtáky majú ešte okrem pľúc i vzdušné vaky,v ktorých sa vzduch vymieňa veľmi pomaly.Keď sa im tam ten dym dostane,tak to môže byť pre ne toxické,preto by sa nemalo pri vtákoch ani fajčiť ako som videl naposledy v Přerove v hale.
Zdenka (neregistrovaný) 27.11.2010, 20:12:14 xxx.xxx.57.166
Na vánoce je to jen krátkodobé provonění vzduchu..Po chvilce se to rozptýlí - teda pokud nezapálí celé balení františků nebo prskavek najednou.. ;-) Ale jak je to třeba s osvěžovači vzduchu? Myslím třeba ty do těch elektrických zásuvek, které se odpařují sice "lehce" ale po celý den..Nebo v létě strojky proti komárům-elektrické..Taky odpařují nějaké chemikálie..lehce.. Mám ptáky ve vedlejší místnosti,ale částečně ta vůně přechází i tam- i když slabě.. Mám to tak už přes rok a ty osvěžovače zapínám třeba o víkendu.. Zatím se nic nestalo,ani nepozoruji nějaké změny v chování ptáků. Má někdo zkušenosti nebo informace,jak to opravdu působí? Prosím,písněte...
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2010, 20:35:25 xxx.xxx.193.236
vidíte, o vonných svíčkách jsem vůbec nepřemýšlela, prskavky i frantíky jsme zrušili, vonítka do zásuvek dávám pro jistotu do jiných místností,než je klec s papouškem.
Adf (neregistrovaný) 27.11.2010, 21:32:45 xxx.xxx.84.78
Rozhodně do místnosti s andulkami žádné vámi uvedeném adventní vůně a pod. nepatří. Nicméně jistě vám papoušci hned neuhynou a advent přežijí. Výsledek se může projevit za delší dobu respiračními problémy, nádory apod. a to už si možnou souvislost s tímto ani neuvědomíte. Ale záleží na vás zda vám jde více o papoušky nebo o adventní tradice.
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2010, 22:32:16 xxx.xxx.199.57
Hmmm, tak to budu muset asi andulky na měsíc přestěhovat do jiného pokoje, protože mi záleží na obojím... Můžete mi někdo vysvětlit, proč právě papouškům toto činí problémy, pokud se jedná o zdraví nezávadné produkty? Aromaterapii používám často a ráda, nikdy mě nenapadlo, že by nějakým zvířatům mohla škodit. V podstatě mě tento dotaz napadl až v souvislosti se zmíněnými teflonovými výpary.
Mila (neregistrovaný) 28.11.2010, 11:26:58 xxx.xxx.227.229
U každé látky závisí na dávce,kterou se stává toxickou a jestli jedinec dokáže takovou dávku dostat do těla. U ptáků je problém v tom,že tu dávku do sebe vstřebají rychleji,protože adsorbce probíhá nejen přes plíce,ale i přes vzdušné vaky. Proto teflon člověku PRÝ neškodí,ale u ptáků nastává smrt velmi rychle/vlastní zkušenost-15min.korela/. U aromatických svíček a podobných sprayových forem netuším,ale cca před rokem jsem četl informaci,že vůně používané v automobilech jsou rakovinotvorné. Navíc samotné aromatické látky mohou být neškodné,ale co udělají po zapálení,jaké další látky při hoření vznikají a jak působí,se sprejovou formou nevdechujeme samotné aroma,ale i ten nosič toho aroma......Použít a rychle vyvětrat..Tak to jenom vyvětrám bezpoužití.
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2010, 18:54:50 xxx.xxx.204.249
Nic vonného bych určitě nepoužívala, ikdyby to ptákům nijak "vnitřně" neškodilo, tak přecejen ta vůně (pach) může být pro ně obtěžující ..
Debb (neregistrovaný) 24.05.2017, 16:37:55 xxx.xxx.212.10

ahojky, mám doma psa a chtěla bych trochu eliminovat ten zápach který v bytě je. Myslíte že to pomůže a čím čistit třeba koberce aby to zvířatům nevadilo ? vím že je to trochu mimo mísu ale narazila jsem na diskuzi tak se ptám :)

Marja (neregistrovaný) 25.05.2017, 14:32:39 xxx.xxx.14.171

Nooo tak koberce bych raději zlikvidovala ale pokud je nemáte v místnosti kde nemáte koberce když je sám doma tak si myslím že to nemusí zase tak vadit, jinak koberce vyčistíš třeba horkou vodou s octem, přestříknout to můžeš třeba likvidátorem pachu , hodně se používá alpik myslím že pro zvířata je to snesitelnější


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.