Korela, bojí se ruky

Já ptaky pouštím létat jen za dozorů když jsem doma jinak jsou zavřený v kleci a ptáci lítají rano 2 hodiny a odpoledne 1 hodinu a pak půl hodiny snima hraju hru že tě chytím když je chytnu 3 * tak je pustím a řeknu chytím tě a po 4tý když kakariky a kanáry Lizard a korelů chytím zavřu do klece a večer litaji 6 hodin než jdu spat ptaky mám u sebe v pokoji
  • Obrázek
neregistrovaný Miloš Ditrich neregistrovaný
Hlavně na korelů a jiny ptaky nespěchat
  • Obrázek
neregistrovaný Miloš Ditrich neregistrovaný
Tak pokus s rukávem je také neuspěšný.. Myslím, že s naším samečkem je to marný :-)
neregistrovaný Stene neregistrovaný
A sedí aspoň poblíž ruky? Nebo dodržuje "uctivou vzdálenost" ?
neregistrovaný Zdenka neregistrovaný
Já ho totiž jednou rukou "lákám" - třeba slunečnicí,kterou miluje a tu druhou s rukávem jen tak přistrčím před dvířka klece.. Nejdřív tu slunečnici dám do menší vzdálenosti - ze dvířek se pro ni natáhne, to nikam ještě neleze.. Ale pak trochu vzdálím slunečnici ..a v ten moment tam před ni k bříšku strčím druhou ruku..Tu se slunečnicí vzdaluji-až mi musí vlézt na tu druhou ruku s rukávem...a pak hned od klece udělám pomalý krok-ale to už sedí jako přibitý na předloktí...a já zase dávám další slunečnici...A přejdu s ním takto dvě místnosti a dám ho na bidýlko ptačího "hřiště".. A je to.. :-)
neregistrovaný Zdenka neregistrovaný
Začne mít strach když se k němu ruka přiblíží tak na 10cm.. Budu zkoušet a zkoušet.
neregistrovaný Stene neregistrovaný
řekl bych že zkoušet a zkoušet není třeba. to není jako papouška učit mluvit slovo které začne po týdnu opakovat. To je rozhodně na delší dobu. Netlačit na pilu, kontakt - vydržet, kontakt - vydržet a k tomu dost času.
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Vážený pane Zdenda pokud nebydlíte daleko já bych ho skulil mít u sebe tak 1 až 2 měsíce aby to okoukal od koreli kterou mám taky tady na hlídáni je z voliery a 3 roky lítal s ptaky volně a ted z něj ma byt pokojový ptak a ta pani trpělivost nema tak ho strčila ke mě at ho aspoň trochu ochočím že jí mám dat vědět až bude připravenej aby žil doma tak si ho vezme a říkala za 3 měsíce se příjde podívat jak je na tom :-)
  • Obrázek
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
Pište si laskavě do svých témat, pokud se to tohoto tématu netýká, děkuji! Jinak, zdá se mi korela horší než byla. Je agresivnější, od té doby, co jsem ji nasadit hladovku a krmení z ruky..
neregistrovaný Stene neregistrovaný
Dobrý den,já mám papouška horskéko, má nahoře na kleci(voliera) bidýlka vždy si na ně sedne a povidá.A já ho občas pohladím prstem sice se mu to nelíbí,ale snažím se každý den mu ukazovat prst.Samozřejmě se mu to taky moc nelíbí občas mě klovne.A včera si už vzal dokonce z ruky.Být v klidu a trpělivost,mám ho jen 3 měsíce.Já osobně bych ho učila venku a povýdala bych si s ním.
neregistrovaný Olga neregistrovaný
Dobrý den nebo skuste chvilku myslet jako korela :-) co by se Vám líbilo a co ne a třebas přijdete sám jak ho ochočíte :-D mě ted nic nenapadá co poradit. Nebo se poradit s nějakým chovatelem .
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
Žádného chovatele v okolí nemám. A teď mě nějak ani nenapadá, co by se mi jako korele líbilo :-D
neregistrovaný Stene neregistrovaný
Zkuste před ní jíst,stačí rohlik,chleba
neregistrovaný Olga neregistrovaný
A odkud jsi ???
neregistrovaný Dalik neregistrovaný
Možná si korela ráda hraje zkusil bych jí dat nějakou hračku zvonek míček a ovocný větve a ptáků ktery mám a hlidam je zajímavý jak se dokážou vyblbnout s mičkem stakovym malým a děrovaným a ve vnitř je kulička a občas davam i pořádně suchou šišku
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
Já jsem u Nové Sedlo u Lokte okres: Sokolov Kraj : Karlovarský Západní Čechy :-)
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
http://www.chuvicky.estranky.cz/clanky/papousek-jako-domaci-mazlicek/jak-papouska-ochocit_.html http://ekorela.blog.cz/0802/diskuzni-forum Možná Vám pomůžou tyhle stránky
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
menší klec? vžduť už teď je to krabice od bot :-(
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak dnes mi stoupla s touhou ukrást mi z ruky slunečnici jednou nohou na ruku. Ale když to zjistila, hned začala couvat. Míček ji zkusím vyrobit. To ji ho mám hodit na zem do klece? Všimne si ho vůbec? :D
neregistrovaný Stene neregistrovaný
Ahoj já myslím že si toho všimne bude to tam nový a bude zvědavej a možná se toho bude ze začátku bát a pak si začné hrat míčky udělat tak velky aby to unesla v zobáčků a a míče bych jí dal 2 ks 1 barevný a 1 dvoubarevný + náhradní holt z ní uděláte mládě a s ochočováním nespěchat :-( a blahopřeju k úspěchu třebas se vám to povede jí ochočit mě vleze korela jen na klacek a sama přistane na rameni a hlavě koreli to okoukali od kakariků růdočelých.
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 65)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »