Aktuálně: 5 038 inzerátů173 695 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Páření senegalců

cone (neregistrovaný) 29.03.2011, 12:45:10 xxx.xxx.67.3
Já se Mirku před časem radoval, že mám mladé téměř na bidle a rodiče se najednou přestali starat, krmit, nebýt kamery tak jsem o ně přišel. Ve věku něco přes dva měsíce putovali domů do klece a nastal boj / opravdový boj, žádná brnkačka ! / s jejich dokrmováním, téměř měsíc v kleci pro ně předkládané krmení nebylo k jídlu, nyní teprve berou senegal v klasech, kukuřici, jablko a mrkev, občas zkusí i namáčené zrní. Vylíhli se 7.12. a snad zítra dostanu odvahu a dám je samostatné do voliéry-30.3!!!! Ale rodiče už zase mají dvě vejce, tak nevím, jak se za čas rozhodnu, zda odeberu v jednom měsíci nebo budu riskovat ! Se senegalci se chovatel opravdu nenudí !
sunflowersman (neregistrovaný) 29.03.2011, 14:49:32 xxx.xxx.175.196
To věřím, že se s nimi člověk nenudí. Osobně mě senegalci nikdy moc netáhli, což je zajímavé, jelikož obdivuji rod poicephalus a několik druhů pojímám jako určité favority v mém budoucím chovatelském životě. Vše se převrátilo nějaký rok zpátky, kdy jsem občas zapřemýšlel, že bez senegalců není ta pravá Afrika a někdy snad zkusím i tento druh. Jinak jsou senegalci opravdoví krasavci, ale určitě znáte pocit, že některé druhy Vás určitým způsobem více táhnou do případného chovu či nikoliv, někdy na to člověk příjde až později, že ho zajímají.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.03.2011, 16:19:32 xxx.xxx.80.34
Zbyňku, taky gratuluju. U mě senegalci pořád nic. Upravují si budku už celý loňský podzim i letošní zimu, viděl jsem i vzájemné krmení, ale pořád nic. Teď když jsem je o víkendu přesunul ven, tak se mi zdá samec aktivnější. Zavěsil jsem jim tam tu stejnou budku a už jí zase navštěvují, tak uvidíme, možná se zadaří teď. Mirku, úplně to chápu. Taky se mi nikdy nelíbili třeba žaci, ale poslední dobou se na ně strašně rád podívám. Nemají sice nijak pěkné barvy, ale postavou jsou úžasní. Celkově se mi poslední dobou líbí snad všichni papoušci a zdá se mi, že na každém je něco zajímavého a tím větší mám problém se rozhodnout, co nového popřípadě pořídit. Tak jako tobě, se mi strašně líbí celý rod poicephalus, ale také amazoňani, amazonci a jak už jsem říkal, i vše ostatní. Letos jsme měli stavět zároveň s prodlužováním taťkové dílny nové voliery, ale odložilo se to, takže zatím nic nového neplánuju. Pokud budou v budoucnu tyto nové voliery, tak bych si představoval nějaké zavěsbé klece ven, které by nezabírali moc prostoru a prolet by byl v záletu,. Tam bych později plánoval některé poicephalusy, možná nějaký menší druh amazoňanů, ale to je ještě daleko. Zase jsem se nějak rozepsal.
cone (neregistrovaný) 29.03.2011, 16:30:40 xxx.xxx.67.3
Plně te Mirku chápu a tebe Fylipe také, dost dlouhou dobu jsem si nedovedl představit, že bych nepořídil pap. hnědé a červenobřiché, nyní vím, že když dám požadovaný obnos dohromady, přibude něco úplně jiného z jihoamerických druhů, nebo liberijští žakové či vasové/ to Filipe nechápeš, že ? /
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.03.2011, 17:42:25 xxx.xxx.80.34
Cone, teď nevím, co přesně myslíte, že nechápu. Jinak taky bych nejdřív musel dát samozřejmě dohromady peníze. Na léto už mám zamluvenou brigádu a jestli se povedou letos nějaké odchovy, tak tok tomu taky hodně pomůže.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 29.03.2011, 17:44:55 xxx.xxx.80.34
Cone: Už jsem si to přečetl líp. Ano, přesně to. Dřív jsem si představoval, že kdybych na to měl peníze, tak bych šel snad do nějakých amazoňanů, nebo těch zmiňovaných poicphalusů, aůe teď bych přemýšlel nad o hodně větším výběrem papoušků.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 29.03.2011, 19:56:13 xxx.xxx.175.196
Filipe mě se také líbí všichni papoušci a ptáci obecně a to i ti, o kterých vím, že je nikdy v chovu nebudu mít. Chov papoušků obecně je jedna z mým velkých zálib,ale také mám zálibu v získávání nformací o jednotlivých papoušcích či ptačích druzích( ale také o mnoha jiných zvířatech). Já zas musím dát za pravdu panu Šiškovi, jelikož už několikrát jsem chtěl určitý druh a když už jsem měl konečně na něj finance, tak přišlo domů uplně něco jiného. V tom je to chovatelství také krásné, nikdy nevíme co nás nadchne nebo který druh se nám shodou náhod připlete do cesty a okouzlí nás natolik, že budeme mít chuť vyzkoušet si jeho chov u sebe doma.
cone - šiška oldřich (neregistrovaný) 05.04.2011, 16:04:49 xxx.xxx.67.3
Tak se musím pochlubit - své dvě asi samičky seneg. se mi v téměř 4 měsících věku podařilo odstavit a umístit do voléry 3 m dlouhé, kde se po přemístění z klece ztráceli sami sobě , špatně / opět !!/ přijímali krmivo, ale nyní po třech dnech se zdá být vše v pořádku.Ještě bych se zmínil i o druhém páru, u kterého jsem dnes zaregistroval vylíhlé mládě či mláďata - hrozně vyváděli, tak jsem jen nakoukl do budky a jedno mládě zahlédl.
Anonymní (neregistrovaný) 30.11.2017, 19:51:52 xxx.xxx.212.185
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 01.02.2011, 09:39:01

Zbyňku, váše příspěvky mě zaujaly. Mám samce asi pět let (je z odchytu tak bez kroužku) a potřebuji sehnat smičku. Nemůžete mně poradit? Jsem od Klatov. Děkuji, přeji hodně úspěchů.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.