Aktuálně: 5 053 inzerátů173 464 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

ALEXANDRE-CHOV A ODCHOV

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 24.12.2010, 00:29:40 xxx.xxx.112.26
Prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov a mnoho úspechov v novom roku 2011! Toto téma som založil z dôvodu vylepšenia podmienok svojim alexandrom malým a pokúsim sa a odchov v nových volierach.Týmto by som chcel poprosit aj ostatných chovatelov alexandrov o prispevky ako sa im darí a čo im momentalne z alíkov hniezdi.Svoje dve páry alexandrov chovám od jary do jesene vo vonkajšich volierách s možnostou zaletu do murovanej budovy.A tak som sa rozhodol im vylepšit podmienky aby nemuseli hniezdit v zaletoch,ktore bolo dost neekonomicke vykurovat elektr. energiou a tak som prerobil v suterene jednu miestnost na voliery pre odchov alexov! Tak tu sa vám to budem snažit priblížit ako sa odohrá sezona:
Obrázek
cone (neregistrovaný) 24.12.2010, 09:01:22 xxx.xxx.67.3
Dobrá práce Matúši, zároveň s přáním příjemně prožitých svátků také vše nejlepší k narozeninám.
jakub.ara (neregistrovaný) 24.12.2010, 09:25:54 xxx.xxx.205.201
Moc pěkný, jen ty bidla mi přijdou na alexandry strašně JUMBO. To jsou špalky tak na ary, amazoňany. Koukej jaký já mám bidla u arating, jak jim to stačí. Jen tak pro srovnání. Jinak se ti to povedlo. Hezký Vánoce a narozky.
Obrázek
Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 24.12.2010, 10:56:46 xxx.xxx.112.26
Jakube dakujem za pochvalu a takisto aj za prianie.Ohladom tych bydiel, bydla dávam raz tenšie a zase raz hrubšie zaleží to od toho čo momentalne mam narezane alebo čo mi dovlečeie kamarat z lesa takže je to rôznorode momentalne dostali tieto ktore boli doma na sklade:D
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.12.2010, 12:21:39 xxx.xxx.80.34
Matuš moc pěkné. U mě alexandři malí hnízdili loni poprvé. Budku měli od prosince, ale zahnízdili až v dubnu, když už byli puštěni do venkovních volier. Proto jsem se rozhodl že letos jim dám budku až na ten začátk dubna. Loni jsem před hnízděním krmil klíčeným, hodně ovoce zeleniny (to mají i mimo hnízdění) sušené jeřabiny, zavařované jeřabiny, kukuřice v mléčné zralosti a do vody promotor. První hnízdění nebylo nejlepší. Samice snesla v interválech co dva dny 4 vajíčka z toho byli 3 oplodněné a právě to neoplodněné samice rozbila. Vytáhl jsem ho a za dva dny se vylíhlo první mládě v interválech 2 dnů se vylíhli i další dvě. Všechny tři byli do 13 dnů dobře krmené, v třinácti dnech nejstaršího mláděte jsem chtěl kroužkovat, ale našel jsem nejmladší mládě ušlapané (od začátku bylo slabší a takové menší). Vyhodil jsem ho a zbylé 2 nakroužkoval. Rodiče dál dobře krmili, ale ve 30- ti dnech se mi rodiče mezi sebou porvali a samce jsem musel ošetřovat v malé kleci, protože měl oko hodně nateklé a téměř nešlo vidět (Myslel jsem že o něho přišel). Mazal jsem mu to oční mastí, která byla zároveň proti infekci. Tuto mast mi poradil Pan A. Bohuslav, protože se mu něco podobného stalo u senegalců. Po týdnu se samci oko zlepšilo a i oškubané části se začali zlepšovat. Hned po odstranění samce z voliery jsem skontroloval mladé a zjistil jsem že nejsou nakrmené (krmil je samec), tak jsem je odebral a dokrmil ručně, to se mi naštěstí povedlo, protože mi strejda půčil odchovné směsi a inkubátor. Mladé už jsou teď úspěšně prodané. Jeden jako mazlík a jeden do chovu. V Přerově jsem je prodal toho na chov za 1 000 Kč a toho druhého jako mazlíka taky za 1 000 a musím říct že jsem s prodáním neměl problém i když mám přírodní alexandry. Takže už se těším na jejich další odchov. Na jaře čekám i první hnízdění u králováků, kteří se už leot skrmili a samec se pokoušel pářit,ale byl ještě mladý. Jinak jak tady Matuš psal že má zítra narozeniny, tak já jsem měl v úterý a dostal jsem knížky amazoňané od R. Low a Amazoňané a Amazonci od M. Vašíčka. Chtěl jsem ještě knížku o Afrických papoušcích od M. Vašáčka, ale tu mamka nesehnala a prý už se ani sehnat nedá, stejně jako Australští papoušci I od M. Vašíčka. Taky přeju Veselé Vánoce a hodně štěstí v novém roce, hodně chovatelských úspěchů, ale i zdraví štěstí v osobním životě. fylip
astrild (neregistrovaný) 24.12.2010, 13:08:40 xxx.xxx.136.183
Matúš máš to moc pěkné ,věřím že se jim v tom bude líbit a odchov ti bude odměnou za dobře vykonanou práci.Ještě jednou ti přeji vše nej nej k vánocům a narozeninám.Tak vítej mezi dospělými astrild
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 25.12.2010, 08:02:16 xxx.xxx.6.82
Přeji ti hodně štěstíčka, zdravíčka k narozkám, dodatečně :-). A na alíky jsem moc zvědavá, budu sledovat :-)). Přikládám ti fotky mých.
Obrázek
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 25.12.2010, 09:56:36 xxx.xxx.43.228
Ahoj Matouši, vše nejlepší k narozeninám i ode mě. Pěkná práce, podařilo se dokončit včas, že :). Jsme to říkali dobře, že oba pojedeme až do Vánoc :D. V pondělí v noci (do půl třetí) jsem dělal poslední opravné nátěry a v úterý celý den upravoval, instaloval a nakonec jsem to také stihl a tak ptáci dostali k Vánocům nové zimoviště. Jinak k těm bidlům, ona i ta fotka možná lehce zkresluje proporce, ale také preferuji silnější větve. Rozhodně ne takové, aby je bez problémů obejmuli prsty. Vždy dostanou na výběr, ať si vyberou, jaký průměr vyhovuje, ale snažím se vybírat silnější tedy. Tak ať se daří !
anonymní (neregistrovaný) 25.12.2010, 10:03:02 xxx.xxx.143.54
Super ubikace a noě založené téma zaměřené na alexandry :-) Loni jsem si pořídil tenhle pár kde jsou oba ptáci údajně štěpitelní na modré . Samice byla pětiletá a samci se na podzim vybarvyl kroužek . Oba jsou dovoz z německa . Letos brzo na jaře snesla samice první vajíčko na zem a pak další dvě do budky ale po týdnu z nich slezla . Naedla ještě jednou na tři oplozené vajíčka ale bohužel se nevyklubali asi malá vlhkost no uvidíme příští sezonu . Snad zjistím jeké barvy budou mladé :-) Alexandři jsou moje srdcovka a do budoucna bych chtěl rozšířit chov ještě o rudohlavé , čínské , vousaté a holubí . Přeji všem mnoho štěstí do nového roku a spoustu chotaelských úspěchů .
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 25.12.2010, 10:06:29 xxx.xxx.143.54
šedá pastelová samice na krmné polici :-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 25.12.2010, 10:42:10 xxx.xxx.248.138
mužu chovat 4 páry alexndrů malých ve společné volieře o rozměrech 10m/6m/2,20m d/š/v společně s párem rosel pestrých 2 páry korel a andulkami děkuji za odpoveď
anonymní (neregistrovaný) 25.12.2010, 13:53:58 xxx.xxx.248.138
společnš se 4 páry latamů vlaštovčích

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.