Aktuálně: 5 565 inzerátů168 402 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů

osvětlení pro domácí papoušky

Renard
Renard (12 příspěvků) 28.12.2010, 20:27:33 xxx.xxx.49.12
Dobrý den, potřebovala bych poradit s řešením osvětlení nahrazujícího spektrum denního světla pro dva papoušky (jednu voliéru) kvůli tvorbě vitamínu D. Dívala jsem se na firmu Arcadia. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Budu moc ráda za každour radu. Na co si dát pozor? V jaké vzdálenosti by cca mělo osvětlení být od klece?
cone (neregistrovaný) 28.12.2010, 20:53:33 xxx.xxx.67.3
To téma, které vám doporučil Matúš se jmenuje Arcadia Bird Lamp - stačí zadat do vyhledávače na liště vlevo.
anonymní (neregistrovaný) 28.12.2010, 22:06:36 xxx.xxx.124.206
A kde ty ty papoušky máte umístěné? Ve sklepě? Nebo na nějaké tmavé chodbě?
Renard
Renard (12 příspěvků) 29.12.2010, 05:33:35 xxx.xxx.49.12
Díky za reakce, diskuzi k lampám Arcadia jsem našla chvilku po zveřejnění svého dotazu (zákon schválnosti+ má nepozornost). Papoušky mám v jednom z pokojů v bytě. Nejde ani tak o nedostatek světla, jako o ten vitamín D. U Alexandra malého pozoruji oproti létu, kdy měl možnost slunit se na okně světlejší "pruh" na zobáku, jak mu dorůstá (omlouvám se, ale nevím jak to odborněji popsat) a horší kvalitu peří. Potravou by to být nemělo, dostává směs pro střední papoušky, ovoce, zeleninu, naklíčené + vitamíny. K Alexovi máme ještě mníška šedého - oba jsou letošní a ve "vývinu" tak mám starost, abychom něco nezanedbali. Jsem začátečník, tak jsem ráda, za kažkou radu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.