Aktuálně: 5 599 inzerátů168 336 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

lasička

Marcela Jakubíková (neregistrovaný) 29.12.2010, 01:51:29 xxx.xxx.155.190
Zdravím, po příchodu do voliéry jsem našla na zemi 6ks andulek, které měly utrhnuté nohy.Ihned jsem pochopila, že voliéru navštívila skodné a podle stop to vypadá na lasičku.Máte někdo nějaké zkušrnosti s odchytem a jakou používat návnadu na tuto škodnou?
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 16:08:33 xxx.xxx.0.70
Nejspíše máte na volieře jednoduché pletivo. Dovnitř se Vám nedostala a vše se stalo přes pletivo . V létě se mi stalo to samé a jako varování pro ostatní jsem zveřejnil ifota a jek je vidět mnozí toto riziko stále podceňují . Jako prevence je nejlepší dvojté pletivo .
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 16:23:11 xxx.xxx.155.190
Dovnitř se 100% nedostala .Normálně měli ptáci vytrhané nohy nebo skalpované hlavy, takže si myslím, že to co zachytla přes pletivo, to utrhla. Dneska padli další 2 andulky, ale skoro všechny jsou od krve, pomlácené. Rozelky a korelky odolávají. Bože jak vidím na fotce ty mrtvolky, tak mě je do pláče. Jak jste si s tím poradili? Pletivo mám jen jedno, mě by nikdy nenapadlo, že v uzavřeném dvoře kde jsou psi mě bude terorizovat lasička. Hledalijsme dnes na internetě nějaké informace o odchytu ale nikde nic není. Tak jak teda se zbavují chovatelé těchto škůdců. Máme sklopec nalýčený tak, aby tím musela prolézt, protože stopy vedly ke stodole a pak přes zed a dveře, tak snad tím proleze. Nikde ale nemůžeme vyčíst jakou návnadu y jsme mohli použít. Páni chovatelé, pomozte..jak chytáte škodnou...a ještě jeden dotaz. Vždy jsem do pastiček chytávala plno myší a poslední dva dny nic. Je možné , že je myšky se zalekly lasičky a odstěhovaly se? Teda alespon na čas:+DD
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 16:26:35 xxx.xxx.155.190
My jsme dneska stopovali, takže podle stop, to byla lasička, kuna to je méně pravděpodobné, ale v zahradě jsme viděli taky stopy od lasičky a po jejích stopě jako by šla kočka. Ale na dvoře se stopa kočky neukázala, jen té lasičky. Pomoooc :+(
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 19:30:29 xxx.xxx.191.21
Já jsem měl u voliery krysu a chytil jsem ji do želez na kus vepřového masa třeba by se také chytla ;-)
kajik (neregistrovaný) 29.12.2010, 19:37:46 xxx.xxx.16.80
pokud muzete, nechte svitit pres noc ve voliere, aby se papousci mohli lepe orientovat, pri napadeni. Na chyceni lasicky zkuste sklopnou past, kterou sezenete v lepsich zelezarstvi nebo hobby marketech. Pro dnesni noc venku obcas hlidkujte, aby jste do rana neprisla o dalsi .
jakub.ara (neregistrovaný) 29.12.2010, 20:02:09 xxx.xxx.205.201
asi ji chytnete do želez. kamarád ji dal do sklopce i živou slepici a stejně tam nevlezla, jsou to kurvy chytrý. nojono, teďka už víte, že je dvojitý pletivo nutností.
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 20:03:06 xxx.xxx.155.190
No já jsem dnes pročítala různé diskuze i u holubářů a některé ty metody jsou hodně drastické, ale chápu chovatelé, kteří si tak chrání své ptactvo. Ale to vše je směřováno na odchyt kun http://www.ecoteam.cz/forum/read.php?f=2&i=2157&t=2157 My máme jako škodnou lasičku. Lasička je hodně chytré zvířátko a chycení do sklopce je prej spíše náhoda. Sklopnou past mám, ale co do ní za návnadu. Dneska v noci jsme měli sklopné pasti tři nastražené, ale ona ty pasti obešla a stopy vedly dále k voliéře....
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 20:09:31 xxx.xxx.16.80
samozrejmosti je, ze na past nesmite sahat holou rukou, ale rukavicema, aby necitila lidsky pach . Klidne do ni muzete dat jiz mrtvou andulku.
astrild (neregistrovaný) 29.12.2010, 21:01:28 xxx.xxx.136.183
Zkuste do sklopce dát hlavu z uzené makrely nebo z uzenáče ,mě na to kuna skočila a skončila ,Jinak jsem asi před týdnem nalezl zbytky z lasičky-hranostaje na sněhu u volier,kde ho chytly kočky a sežraly ho téměř beze zbytku akorát konec ocásku a kousek páteře zbylo.
Eva P. (neregistrovaný) 29.12.2010, 21:04:43 xxx.xxx.204.249
Při jednoduchém pletivu a nájezdu škodné se ptáci vyplaší, jsou dezorientovaní a sedají na pletivo. Pokud máte jednoduché pletivo a voliéry bez osvětlení, je to nejhorší kombinace, něco zabije škodá, něco se umlátí samo. V prvé řadě vyřešte dvojité pletivo!! Ale ani to vám nezajistí úhyny. Škodá může ptáky plašit, ty se v panice můžou úbít o stěny voliéry. Řešením je malé světlo (dioda) tak, aby dělalo přítmí a ptáky to večer nerušilo. Jak tu někdo zmiňoval železa ... Tohle odsuzuji a nechápu to!!!
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 21:07:21 xxx.xxx.204.249
Jinak Marcelo, to obětování živé andulky myslíte vážně?? :/ Pokud se vám to stalo dnes, máte už voliéry zabezpečené?
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:52:44 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:53:45 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:54:05 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc
carmela3 (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:54:53 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:55:56 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.