Aktuálně: 5 027 inzerátů173 633 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

lasička

carmela3 (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:56:42 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 22:57:24 xxx.xxx.155.190
Píšu co mi bylo poraděno, né že tam dám živou andulku, ale abych řekla pravdu, je lepší obětovat jednu andulku než přijít o 140 dalších kusů. Navíc by nebyla obětována, aby ji sežrala, už jsem byli poučeni jak se to dělá, jen místo andulky tam bude myška. Na živou myšku prý slyší lasička docela dobře. Zabezpečení není tak jednoduché, nejsou to malé voliéry, a tady se chodí ještě do práce, po tmě těžko můžeme něco zabezpečovat, ale nakonec jsme se domluvili, že všechny voliéry objedeme ještě jedním pletivem na přední straně a tím zároveň zamezíme přístup na boční stěny, ty jsou chráněny sklem, takže by teoreticky neměla přístup k žádné voliéře. Předěláme kotce psů, takže budou mít průchod až k voliérám a budu doufat, že foxlík dostojí své ostrosti a občas lasičku prožene. To světýlko taky není špatný nápad, zítra se vše zrealizuje. Dneska budu nervozní, jestli všechny přežijí. Bohužel není možnost to ted nějak zabezpečit, druhé pletivo je jediná pomoc
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2010, 23:03:32 xxx.xxx.204.249
Mě se zdá dost neuvěřitelné vůbec napsat, že je lepší obětovat jednu andulku (je jedno jestli jí použijete jako živou nástrahu, nebo jí usmrtíte a dáte už jako mrtvou) než přijít o 140, vzhledem k tomu, že to není jediné řešení :/ Tak snad se vám to podaří v co nejkratším čase zabezpečit natolik aby se to neopakovalo, protože to musí být smutný pohled. K tomu že ve tmě můžete těžko něco zabezpečovat ... byla jsem v podobné situci (ne teda se zabezpečováním voliér, ale byl nutný zásah večer) a řešili jsme to rozsvícením světla u voliér aby ptáci nespali a už se makalo ... Pokud je to akutní a jedná se o živé tvory, někdy nemá člověk na výběr :)
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2010, 19:37:26 xxx.xxx.16.80
tak jak jste dopadli na dnesek ? doufam, ze se uz u vas lasicka nezastavila
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 30.12.2010, 19:58:14 xxx.xxx.182.49
ahoj na lasice mi na zahradě číhá kuna a kocouři a kocouří lasici jen proženou a kuna je na lov lepší likviduje lasice o 106 a zatím se králíků nevšímá a pletivo má 3 až 6 cm mezerů.
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2010, 18:52:10 xxx.xxx.155.190
No, já bych andulku neusmrtila, dala bych tam mrtvou, to dá rozum. Myslím si , že po její návštěvách jich tam bylo dost. To obětování jsem myslela obrazně, byla jsem hodně naštvaná a neměla jsem ani čas přemýšlet, protože jsem stále zháněla co nejvíce informací a taky jsme hlídala voliéru, jak se dalo. No a ve tmě těžko opravdu můžu něco zabezpečovat. Pokud nevíte jak mám voliéry postavené, tak mlčte. A za druhé, mám doma dítě, to taky těžko můžu nechat doma samotné a jít něco dělat. Přítel taky se nevratí v noci z práce a nepožene se do voliér, když sám ví, že se to musí udělat pořádně a hlavně se prokopat k pletivu. Poslechla jsem radu a nechala jsem ptákům v noci svítit, což pomohlo. Ráno byly všechny na živu, takže děkuji za radu. Pletivem jsme objeli celý předek, všechno jsme to vyšponovali, zatarasily vykýřky a vyplnily každou škvírku, která se nám jen trochu zdála. Na tom všem jsme pracovali až do 20 hodiny do večera, protože bylo docela složité v tom mrazu vším se prokopávat, kolem voliéry jsme měli na těsno plot a zmrzlého sněhu plno, takže to nás strašně zdrželo. A jak na potvoru všechno co mohlo, tak se kazilo. Zákon schválnosti pracoval proti nám, ale babička nám hlídala malého, tak jsme vše zdárně dokončili. Jen co jsme odešli, tak se strhl strašnej povyk, psi začali řádit, štěkat, tak jsme letěli do voliéry a viděli jsme jak lasička letěla přes střechu. Jakoby čekala až odejdeme. Takže si našla slabé místo v rohu krmící uličky a prodrala si to kolem zdi a plechu. Jak to nešlo jít na plativo, tak si našla jiné slabé místo. Tahle návštěva byla její poslední. V noci chodila po dvoře a kolem voliéry, ale už se nedostane do voliéry. Pro jistotu jsem do voliéry umístnili slabé světlo se spínačem a pokud se nenaučí lasička otevírat dveře, tak by to mělo být už v pořádku, nehledě na to, že jsme psům prodloužili kotec až k voliéře, takže snad v případě křiku vykouknou ze svých pelíšků a lasičku proženou. Na jaro chceme vystavovat další voliéry a tak jsme změnily plány voliér a určitě budeme dělat dvojté pletivo. Děkuji za rady.... a tady ta lasička má stále v patách kočku. Vydíme stopy lasičky a hned po nich jde kočka od sousedů, tak doufám, že ji jednou kočka chytne. Sklopec zůstal samozřejmě nedotčen, ale hlavu uzené ryby jsme ještě nezkoušeli, takže i nadále se pokusíme lasičku chytat. Přeji štastný nový rok bez lasiček :+DDD
Roman (neregistrovaný) 01.01.2011, 17:27:22 xxx.xxx.157.61
Stačí si pořídit fretku do menší volierky na dvorek a máte po problému.Mám to několik let a pomohlo to.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2011, 18:20:04 xxx.xxx.92.43
Kuna nebo lasička. Velmi chytrá šelmička. Opravdu Vám tohoto záškodníka nezávidím. Sám mám zkušenosti s oběmi šelmičkami. Moc o nich nevím ale lapit je jako chytit Chucka Norrise. Máte možnost pořídit si tzv. sklopec do něj dát návnadu a pak doufat. 30x za sebou Vám v ní uvízne cizí kocour.... a když se Vám ji podaří chytit, do rána se nevyspíte, jaký vznikne randál. Neexistuje ke sklopci přiblížit ruce! Příjdete o prsty. A co pak s ní?? Jiná možnost je požádat myslivce s pejskem, který vyčenichá její hnízdo a vyštěká ji. Když tohle zvíře příjde o skrýš, zpravidla zmizí samo - tak jako u nás. A vezme s sebou celou rodinku. - Každopádně si zabezpečte své opeřence. Strýc, bydlící na odlehlé samotě choval slepice ve voliéře a to kvůli káněti. - To je příroda. Každý chce jíst. Vám nezbývá než odkázat vetřelce jinam......
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2011, 22:38:18 xxx.xxx.155.190
To je krásná šelmička, ale do Chucka Norise má daleko:+DDD Ta fretka je nádherná. Každopádně číháme, ale dosud se neobjevila, ani už nové stopy nejsou, takže bud ji ten pes tak prohnal, že to vzdala, nebo číhá u sousedů a nebo vymýšlí novou strategii jak se dostat do voliéry. A nebo se fakt odstěhovala i když to je méně pravděpodobné.Tento víkend kdo může, tak kouká z okna do voliéry jestli jsou ptáci v klidu a zatím se nic neděje. Doufám, že i nadále bude osazenstvo voliér moci vklidu v noci spát. Dokonce i myši už zase rejdi po voliérách. Ale taky se můžu mýlit a útok přijde z nenadání
Mira (neregistrovaný) 02.01.2011, 00:19:39 xxx.xxx.163.130
Udělala vám to kuna. Přes voliéru musíte volně natáhnout ještě jedno drobnější pletivo a máte pokoj. Do sklopce nedávejte nic, musí to být na průlez a nesmíte do něho chodit nahlížet, leda z dálky pozorovat. Kuna je velmi opatrná, ale i zároveň zvědavá. Železa zase doporučuji zahrabat do písku, či slámy, a to zásadně na doskok. Do dvou měsíců se většinou chytí. Tím se ale nic nevyřeší, jelikož se vám tam brzy usadí kuna jiná. Já mám volně přichycené dvojí pletivo na stropě a metr od horního okraje voliéry a kuna nebo i krahujec nemá šanci udělat škodu. Ať se vám daří.
anonymní (neregistrovaný) 02.01.2011, 12:56:57 xxx.xxx.92.43
Ptal jsem se ještě jednou odborníka na ten sklopec. Máte pravdu... bez návnady. Proto asi jsem xkrát lapil kocoura. :-) Taky mi bylo řečeno že na něj nesmím sahat rukama. Mám jej umístit na čas třeba slepicím do kurníku spolu s rukavicemi, ve kterých jej pak budu instalovat. - Ovšem přikláním se opět k "vyštěkání". Nám to zvíře běhalo po rovné plechové střeše, Bůh ví jak se tam dostalo. Vytrhalo mi tapecírunk z přední kapoty Felicie... a dobývalo se do slepičárny. Kamarád tvrdí že kuna nikdy nesídlí tam, kde často chodí lidé. A v okolí máme jen pár míst kde by mohlo žít. Prošli to se psem a byl klid. Opravdu. Už dva roky. Kdyby se vrátilo, udělám to samé - koupím půllitra, pozvu kamaráda se psem, projdeme se, vypijeme.... :-)
anonymní (neregistrovaný) 02.01.2011, 16:46:01 xxx.xxx.155.190
Podle stop to kuna není. Tohle byly stopy lasičky. Pečlivě jsme je študovali. Možná pejsci zabrali, zatím stále nic ani stopa, žádný mrtví :+DD
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.01.2011, 20:51:09 xxx.xxx.80.34
Mi škodná loni zlikfidovala 2 horské a samici alexandra malého. Můžu poradit jen sklopec, který se prodává taky v Přerově. Ten se mi i známím hodně osvědčil a i když se do jiných nic nechytlo, tak do těch z Přerova vždycky. Nevím čím to je. Od myslivce jsem potom dostal radu, že než si seženu sklopec, tak je dobré nechat u volier hrát přez noc úplně potichu maličjé rádio a že si kuna, lasička ani sova netroufne.
anonymní (neregistrovaný) 03.01.2011, 23:30:51 xxx.xxx.155.190
Takže už je po všem. Milá lasička, nebyla tak chytrá a chytila se konečně do sklopce. Čekala jsem to na delší dobu, ale i těch 5 dní bohatě stačilo. Opět byly stopy kolem voliéry a ze sklopce zmizela návnada, tak jsme uzavřeli zadní stranu sklopce, aby sklopec nebyl průlezný a dozadu jsme dali návnadu. Ráno jsme v ní našli malé roztomilé krásně prskající a vztekající se bílé zvířátko s černou špičkou ocásku. Podle fotek je to lasička hranostaj v zimním hábitě. Všem děkuji za rady. Každý má svou strategii, ovšem nám se chytla na myšku
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2011, 00:39:25 xxx.xxx.16.80
to je dobra zprava, ale sklopec nechte jeste radsi natahlej, kdyby jich bylo nahodou vic.
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2011, 11:21:36 xxx.xxx.155.190
Sklopec jsme nechali natáhlej pro všechny případy :+DDD
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2011, 14:59:04 xxx.xxx.155.190
Do dnešního dne zatím nic, ani stopy nejsou......
alf (neregistrovaný) 06.01.2011, 18:09:58 xxx.xxx.23.137
Sníh je v tomto období nejlepší pomocník. Sklopec se mě neosvědčil. Použil jsem dle rady starého myslivce železa, bez návnady, tak jak bylo dříve napsáno tzv.na skok. Podle stop vybrat nejlepší místa, kde skáče třeba ze zídky, zahrabat železa do sněhu, nechat koukat pouze místo pro návnadu a čekat. Hlavně dávat pozor, aby jste se sama do želez nechytila nějakou neopatrností. Já použil troje železa, asi tak před 5ti lety jsem vychytal tímto způsobem celkem pět (5) kun, celou rodinu. Trvalo mě to asi 20 dní. Poslední se chytila samice a samec. Rodinka bydlela u souseda nad garáží. Od té doby se u mě neukázaly. Při tomto způsobu může být problém s kočkami. Já sousedy upozornil, že takto budu chytat kuny. Možná, že jsem pomohl i jim tím, že jsem kuny vychytal. Podotýkám, že se mě to povedlo bez chycené kočky. Hodně štěstí k lovu...
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2011, 13:54:54 xxx.xxx.155.190
Tak do ted se už nic nechytlo, asi to byla samotářka.
anonymní (neregistrovaný) 02.02.2011, 15:23:04 xxx.xxx.155.190
tak a je to tady, chytli jsme další kousek, tentokrát to byla lasička kolčava. No sklopec už necháváme na dvoře nastálo. Naštěstí se to ted obešlo bez škod.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.