Aktuálně: 5 564 inzerátů168 370 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

príbeh

cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 29.12.2010, 14:21:45 xxx.xxx.12.253
Ahojte. Už dlhšie tu čítam Vaše rôzne príspevky a chcela by som sa s Vami podeliť o môj prípeh. Mám doma asi tri a pol ročného samčeka senegalca menom Bubo. Keď sme si ho priniesli domov mal este asi len 3 a pol mesiaca. Ako tak čas utekal a Bubo rástol zostalo mi ho ľúto pretože som mala naňho stále menej času a tak po dlhom presviedčaní som prehovorila mamu aby sme kúpili ešte jedného k nemu do páru. Po kúpe samičky išlo všetko ako po masle, až som sa čudovala. Asi mu ihneď padla do oka. Boli spolu v klietke preberali si perie, skratka všetko bolo v poriadku. Samička bola asi štvormesačná. No ako tak čas ubiehal samček išiel asi do toku a strašne na nás nalietaval. To by nám až tak nevadilo len potam začal strašne škriekať bez varovania skoro celý deň. A trvalo to dlhšiu dobu. Vyvrcholilo to tým, že keď jeden deň boli pustený samec mi skočil do tváre a skoro mi vypichol oko. Doteraz mám tesne pod okom jazvu. V tom amoku som napísala inzerát, že predávam samičku. A tak sa aj stalo. Samičku som predala a všetko sa vrátilo do starých koľají. Až teraz s odstupom času mám stále výčitky svedomia, že som mohla vydržať a všetko by sa mohlo napraviť. Prosim bolo tota chovanie samca prirodzené a vrátilo by sa jeho chovanie do normálu po neakom čase, alebo by mal toto agrasívne chovanie nastálo. Uvažujem totiž, že bu som mu znovu kúpila samičku. Ďakujem za odpovede.
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.12.2010, 16:29:50 xxx.xxx.85.66
je těžko říct jak se bude Bubo chovat při další nové samičce, může se stát to samé, může se stát že se nesnesou a budou si ubližovat. evidentně asi dává tímto najevo že on je ten o kterého vám má jít, že on je tím středem vesmíru, ASI bych to už nezkoušel a zůstal při starém. ikdyž je to mlaďoch přece jen už je naučený na svoje a evidentně se mu nechce přizpůsobovat novým věcem :-(
Orina (neregistrovaný) 29.12.2010, 16:45:07 xxx.xxx.68.165
Je těžké říct, jak se bude sameček chovat. Jisté ale je, že jste udělala velkou chybu, protože chování samce v toku je samozřejmé. Když pár odchová mladé vrací se vše zpátky do starých kolejí. Moje zkušenosti jsou takové, že mně se senegalce přepárovat nepodařilo a museli se vrátit k sobě i po delší době. Radost jakou se vítali, byla nepředstavitelná.
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 29.12.2010, 17:28:12 xxx.xxx.7.237
myslím si skôr, že on bránil tú smičku, pretože ju k nám nechcel ani len pustiť. samičku sme mali llen veľmi krátko asi mesiac, takže si na ňu nemohol až tak zvyknúť.
Spišiak (neregistrovaný) 04.01.2011, 14:15:15 xxx.xxx.116.119
Ja si myslím, že to hlavné tu už odznelo. Urobili ste chybu, že ste samičku predali. Samčeky bývajú v dobe kedy sú v toku veľmi agresívne čo bolo u vášho ešte akcelerované tým, že je úplne krotký. Ak si myslíte že mesiac na zoznámenie nestačí tiež nemáte správny názor, niekedy môže stačiť týždeň a niekedy sú aj tri roky málo. Pokiaľ je možnosť skúste odkúpiť samičku späť. U senegalcov sa pár zostavuje dosť obtiažne takže pokusy s ďalšími samičkami nemusia byť natoľko úspešné. S pozdravom LB

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.