Aktuálně: 5 145 inzerátů172 504 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Vajíčka z budek mizí

anonymní (neregistrovaný) 04.01.2011, 11:36:33 xxx.xxx.155.190
Dobrý den, zakládám nové téma, protože už si nevím rady. Mám 20 párů andulek a v každé voliéře po deseti párech. Bohužel v létě mám odchov mizivý, protože se mi ztrácejí vajíčka. Nestačej je ani vysedět a vajíčka zmiznou z budek. Myslela jsem si, že mám ve voliéře vejcožroutku, ale začali se mi ztrácet vejce i v druhé voliéře. Je možné, aby tohle dělala myš. Nezdá se mi aby andulka zničila své vejce a ještě cizí. Staré páry které už několikrát hnízdily si své vejce udrží a z těch mám mladé, ale ostatní ne. Bud se vejce ztratí a nebo mladí ptáci vůbec ani nezasednou. Mladé páry už mám přes rok. Přece není možné, aby tolik párů nesedělo na vejcích nebo dokonce se jim tak hromadně ztrácela vejce. Jeden chovatel mi říkal, že se mají dávat vařená vejce, že jim chybí bílkovina, ale přece když samice sedí, tak se májí vařená vejce vysadit kvůli trusu, tak kde je pravda. Jinak když se konečně několik mladých párů dočkalo mládat, tak jsem vyděla několik samic jak svá mládata sežrala, nerozumím tomu. NIkdy jsme se u svých andulek s tímto chováním nesetkala. Prosím o radu. Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2011, 11:53:05 xxx.xxx.16.80
kdyz samice sedi na vejcich, tak vejce nepodavejte. Pokud jste je podaval, je mozne, ze si samice vejce sezerou sama a pak je problem je to odnaucit.
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2011, 14:57:36 xxx.xxx.155.190
A proč teda zabíjejí svá mládata?
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2011, 17:53:37 xxx.xxx.193.236
musíte tam mít škodnou, pokud nevypozorujete viníka, budou to jen dohady.
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2011, 18:01:50 xxx.xxx.109.90
Napíšte v akých veľkých voliérach ich máte,je možné,že to máte preplnené.
Eva P. (neregistrovaný) 05.01.2011, 22:11:32 xxx.xxx.204.249
A nejsou náhodou vejce co mizí neoplozená? Nebo v jaké době se ztratí? Hned po snešení? Pokud je to později po snešení, samice ví že ve vajíčku buď nic není nebo zárodek odumřel a své vejce buď vyhodí nebo sežere
anonymní (neregistrovaný) 06.01.2011, 14:52:08 xxx.xxx.155.190
voliéry jsou velké 4m délka, 180cm na výšku a metr na šířku. Vždy je obsazena po 10 párech. 3kodná,se tam nevleze, nemá kudma, pokud teda nemyslíte myš, protože v budkách je plno myších hovínek. To že samice sežere neoplozené vejce, ale tolik samic?Přece je tam 11 samců a vím, že andulky sice žijí v páru, ale při společných voliérách se páry vzájemně obskakují. Právě žerou i narozená mládata, což jsem viděla na vlastní oči. Měla jsem šok. Myslela jsem si že jim něco chybí, ale podávám vše jak má být a přesto některé samice mládata požrala. Ty samice které jsem to viděla dělat jsem oddělila, ale i nadále se ztrácely vejce.
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2011, 13:49:13 xxx.xxx.155.190
v době hnízděnní se nemají podávat vajíčka
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2011, 16:24:47 xxx.xxx.193.236
škodná může být i nespárovaná andulka, my jednou poskytli azyl samiččce - domácímu mazlíkovi - ve voliéře, kde sice byl volný samec pro ni, ani ona ho ignorovala a dělala podobné peklo, jaké popisujete - vytloukala ve všech budkách vajíčka, takže jsme ji vrátili původním majitelům s tím, ať ji podarují někomu, kdo si ji vezme domů do klece. Máte jistotu, že jsou opravdu v párech? Ne to, že máte shodný počet kluků a holek, ale to, zda si opravdu padli do oka a nemáte liché jedince, kteří si nesedli? Jinak ta voliéra není až tak velká, my máme 5 metrů délky pro 4 páry andul a jeden korel.
anonymní (neregistrovaný) 17.01.2011, 16:54:56 xxx.xxx.155.190
Mám vždy samce navíc, spárované jsou všechny. Všechny seděly na vejcích. velikost voliéry stačí na 12 párů andulek, zapoměla jsem napsat, že vysoká je v jednom místě 180 cm v druhém 220 cm, střecha je ze šikma.
astrild (neregistrovaný) 20.01.2011, 18:30:02 xxx.xxx.136.183
Tak tento problém s požíráním mladých a rozbijením vajec,znám a už jsem třikrát likvidoval chov andulek.U mně to začalo tím že jsem měl dva páry v kleci oba zahnízdily ve stejnou dobu,jeden pár měl mladý a druhý čisté vejce,.Čisté vejce jsem vyhodil a začalo peklo.Samice která měla čitou snůšku vlezla do budky de seděla druhá s mladými a ty mladé ji zabila .Další hnízdění to už bylo jen o rozbijení si vajec navzájem.To se mě nepovedlo zastavit ani výměnou té zlé andulky,vše pokračovalo,každou chvíli byly samice od krve , ani další výměna samice nepomohlo tak jsem celý chov dal pryč a pořídil z cela nové andulky a dočkal jsem se odchovů .U vás to dělají také andulky si návzájem,má rada začít zcela novými páry
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2011, 11:28:30 xxx.xxx.155.190
No jsou to zajímavé názory. Je zvláštní, že si to teda takhle hromadně žerou. Teda kromě starých párů, ti mají vajíčka v pořádku. Dělají to jen ty mladé páry. Chtěla bych je ještě jednou na jaře vyzkoušet, jestli je to třeba přes zimu nepřešlo a když tak budu muset ty mladé ptáky vyměnit. Ach jo a jak jsem si je pečlivě vybírala....
honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 24.01.2011, 10:05:47 xxx.xxx.111.242
Nebot další možnosti jsou tehdy pokud máte více samic než u samcu pak samičky hledají budky a lezou do cizích budek a ničí všechno proste to vyčistí celou budku nebo i klidne dokažou zabit andulu napřiklad co se stalo u nas naše samička snesla 6 vajec pak jak byli mladata vyletle a tyden pozdeji nase mlada nova andulka samicka zabila svou matku takze v tom pripade jsem dal bokem
anonymní (neregistrovaný) 24.01.2011, 14:25:01 xxx.xxx.99.3
jestli mate plne budky mysich hoven tak je to snad jasne ne? zerou je mysi
astrild (neregistrovaný) 24.01.2011, 23:00:55 xxx.xxx.136.183
Dělají to andulky.chce to zkontrolovat zda jsou celé páry ,nesmí být lichá samice, dostatek budek ,raději několik na víc,včas odstavovat mladé.Mladé 4 měsíční andulky chtějí hnízdi a jsou schopny z masakrovat vajíčka ale i mladé andulky.Během sezony do voliery nedoplnovat nové páry,nový pár naruší klid a soužití ve volieře.Přeju v nové sezoně mnoho chovatelských zážitků a úspěchů
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 00:19:13 xxx.xxx.155.190
Samce mám vždy dva navíc, samice není ani jedna bez samce, všechny jsou popárované, budky mám tři navíc, kdyby náhodou chtěla některá samička přesedlat do jiné budky, ale zatím všechny zůstavaly ve svých budkách. přemýšlela jsem , že bych tam taky mohla mít bejcožrouta andulku. známej měl samce, kterej vyžíral vajíčka. dlouho sledoval voliéru až na to přišel. samce oddělal a od té doby se vajíčka přestala ztrácet
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 00:20:11 xxx.xxx.155.190
Mladé odstavuji po 3 týdnech, takže mládata hnízdění nenarušují
carmela3
carmela3 (14 příspěvků) 10.02.2011, 14:41:51 xxx.xxx.155.190
Dobrý den, obnovuji diskuzi a prosím ještě jednou o radu. Napsal mi jeden chovatel, že má stejný problém jako já, že mu samice vždy snesou vajíčka a zhruba v období, kdy se mají líhnout je obě samice rozbijí a na to mají okamžitě nakladenou další várku. V mým případě jsou vajíčka bud zcela pryč a nebo jsou ožraná a trčej z nich jen mrtvá nevylíhlá mládata. Svým andulkám dávám vše. Podezření jsem měla na myši a nebo na kanibalizmus. Prosím kdo se setkal s tímto problémem ozvěte se... děkuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.