Vajíčka z budek mizí

dobry den tento problem jse mi vyskytl taky dal jsem andulkam misto vajicek kaminky ve tvaru vajicka andulky si skusily ze to nejde rozkousnout a prestaly dalsi hnizdeni uz byla v poradku a nebo jse mi stalo ze samicky zraly vejce kdys mely malo vapniku takze dejte sepiovou kost bud umelou nebo prirodni
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Sepiové kosti mám obě dvě. Dávám i minerální bloky,a sušené rozdrcené skořápky vajíček, mají opravdu vše. Kamínky můžu skusit, ale myslím si že mi na to neskočí:+DDDale z pokus to stojí
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele carmela3 z 10.02.2011, 14:41:51

Dobrý den,

Mým andulkám poskytuji tu nejlepší péči, budky mají navíc, páry jsou v pohodě a samci nejsou navíc. Ale stalo se mi už po druhé ze dne na den ,že vajíčka v budce nebyla ale šla vidět skvrna od žloutku a kousky žloutku, mláďata ve vajíčku ještě nejsou. Skořápky byly rozklované. Pochybuji ,že vajíčka nebyla oplozená ,protože v nich je žloutek a páry se pářili, ve voliéře nejsou díry pro myš ani pro jiné zvíře. Nevím co se děje ale přijde mi podezřelé ,že druhý pár nemá vajíčka a pořát se potlouká u jejich budky, napadlo mě ,že samice z druhého páru nemusí být plodná a závidí vajíčka druhým.

                                                                                                              Pavel Brejša

PavelBrejsa PavelBrejsa 2 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 10.02.2011, 17:56:49

Dobrý den,

Jestli si náhodou oni nezvykli jíst ty drcené skořápky a nejedí proto i ty svoje.

                                                                                                                  Pavel Brejša

PavelBrejsa PavelBrejsa 2 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele PavelBrejsa z 11.07.2015, 15:56:48

Přestože andulky nechovám, napadá mne ještě jeden důvod: Možná, že andulkám je MOC HORKO a mají ŽÍZEŇ, a proto se dobývají na vnitřek vajec.

Za pokus by možná stálo:

  1. Všechny voliery zastínit.
  2. Do každé voliery dávat častěji studenou novou pitnou vodu do napáječky a chladnou vodu do koupátka.
  3. Přidat další misky a nádobky s vodou na koupání.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Zdravím, to co tu popisujete tak to není nic jineho než souboj samic o budky, samice hledá budku, ikdyž jsou prázné budky k dostupnosti ta se často zalíbí obsazená ve které je již hnízdíci samice, kterou vyžene behem šarvátky se vejce porozbijí pokud jsou mládata tak je uklobe a  vejce druhá samice zlikvyduje a tak to jde dál, bud samice narazí na prázdnou budku nebo vylikvyduje zase jinou obsazenou, nic na tom není k nepochopení tak to se to bude opakovat dokut všechny samice nebudou spokojené s výběrem budky. Jediné řešení je odstranit nehnízdící samice a samice které mají v budkách vejce a hnízdí nechat napokoji.

 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Prosím o radu,máme jeden pár korel ve venkovní voliéře s andulkami. Korelám se vylíhly podruhé mláďata, po týdnu je někdo zabil. Stalo se nám to již podruhé, pouze u korel, mysleli jsme si, že to byly andulky, tak jsme staré zavřely mimo a nechali mladé s jednou starou andulkou. Ale stalo se to znovu. Může to dělat samice korela. Děkuji za radu.

neregistrovaný Silva neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 27 (celkem 27)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »