Aktuálně: 5 138 inzerátů172 360 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Poraďte prosím jakého ještěra

Miroslav (neregistrovaný) 04.01.2011, 21:01:34 xxx.xxx.75.94
Dobrý den, potřeboval bych doporučit a poradit jaký je pro mě nejvhodnější mazlík.Hrozně se mi líbil Leguán, ale pak mě zaskočilo do jaké velikosti až dorůstá,to by v mém 2+1 bytu asi nedělalo dobrotu.Tak jsem začal přemýšlet o Agamě, tam mi ale vadí každodenní krmení cvrčky a dalším hmyzem.Jednou do měsíce jezdívám většinou na 2-3 dny, a nevím jestli by to beze mne sami zvládly..Poraďte prosím co je pro mě nejvhodnější..Děkuji za odpovědi. :)
anonymní (neregistrovaný) 16.04.2011, 20:43:46 xxx.xxx.43.244
Tak nějak každý den se musí zvíře krmit, svítit mu a topit. Čistá voda by taky neměla chybět. Pokud si ale pořídíš už odrostlou Agamu vousatou a před odjezdem jí dáš holátko, vydrží jí to na dlouho. Musíš si ale nějak zařídit osvětlení. Svítit 2-3 dny vkuse se muže pěkně prodražit. Já osobně mam agamu vousatou a je to mazel usne semnou u televize krmim jí z ruky a cvrčky muže mít ob den spokojí se totiž s nastrouhanou mrví nakrájenou sladkou okurkou jablkem nebo třeba mandarinkama a lahudka sou i banány. Musíš ale počítat že většina ještěrů potřebuje větší terárium u agamy docela nízké ale dlouhé. Osobně nedoporučuji Chameleona. Je náročný na chov. Lekne se vlastného stínu a muže z toho umřít a samičky mají často problémy s vajíčky.... PS:omlouvam se pravopisné chyby

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.