papousek a kocour

Máme kocoura a chceme začít s chovem korely. Jak myslíte že by se kocour choval k tomu papouškovi? Je docela klidný a máme akvárko do kterého ani jednou nezalez a prostě se na ty ryby díval i když měl možnost si je chytit.
Mac Sim Mac Sim 5 příspěvků
ono záleží jak je vychovanej,já mám kočku a kocoura.Kocour jen čumí spíš by si chtě hrát.Kočka je lovec.Záleží na povaze a jestli je vykastrovanej
1986beruska 1986beruska 30 příspěvků
No vykastrovanej je, povahu má hodně klidnou, po tom jak nám utek a vrátil se chudáček zmlácenej.
Mac Sim Mac Sim 5 příspěvků
Nejvíc záleží na povaze kocoura, určitě nebude záležet na kastraci, ta neovlivní lovecké pudy. Zkušenost mám, kocoura jsem měla společně s korelou, kocour byl u nás první, korela plánovaná nebyla (upřímě, to by mě nenapadlo si ke kočce pořídit papouška), ale už se stalo ... kocor byl kliďas, domácí mazel a povaleč, ze začátku měl tendenci korelu lovit, tak jsme ho museli hodně hlídat, pak se koreláka naučil ignorovat, ale nikdy ne až tak, abych mu důvěřovala a nechala ho s ptákem osamotě, člověk nikdy neví .. Určitě tento chov nedoporučuji. Pokud se i tak rozhodnete, nikdy nenechávejte ptáka s kocourem osamotě, ani pokud bude pták zavřený v kleci na jeho dosah, tady hrozí že ho v kleci zabije nebo uštve přes pletivo.
neregistrovaný Eva P. neregistrovaný
Moc děkuji za rady.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A jaký je důvod že ho bude kocour lovit, že ho chce sežrat? vtom případě by to asi bylo dobrý, protože náš kocour je takovej vybíravej, někdy dokonce i vegetarián : ) skoro nic nejí po tom jak ho zmlátili, tak to už na toho papouška nebude mít chuť vůbec.
Mac Sim Mac Sim 5 příspěvků
Dříve jsem měl andulku a kocoura, který venku lovil myši občas i ptáky. Kočku jsme postupně na andulku zvykali, andulku na rameno nebo na ruku a ke kočce a ta pochopila že nesmí. Později když si kočka někde lehla tak vždy k ní andulka přiletěla, vyskočila si na ležícího kocoura.. a tomu se to nelibilo tak vrtěla ocasem.. Andulka se snažila držet ocasu a klovala do něj. Když už to kočku moc bolelo, tak ho packou odehnala.. Pro andulku to byla hra kterou vyhledávala. Dokonce andulka chodila pit kocourovi z misky a rozhazovala mu granule když žral, kocour ji vzdy maximalne odehnal packou nikdy za těch šest let andulce nijak neublížill. Nyní mám jinou kočku a novou andulku cca 2 měsíce, a zkouším stejnej postup, hlavně nic neuspěchat, kočka andulku ignoruje pokud sedí na nás, sedačce či poletuje.. ale jakmile přistane na zemi, tak kočka zbystří a s velkým zájmem si ji prohlíží. Tehle kočce v tomto nikdy důvěřovat nebudu. Takže je to o povaze kočky a neuspěchání sblížení. Opatrnost je na místě.
neregistrovaný Aleš K. neregistrovaný
Proboha, snad si nemyslíte,že kočka loví jen z hladu? Vždyť je to ŠELMA a má lovecké pudy, pokud je hladová, kořist sežere, pokud ne, aspoň ji uštve. Jsou kočky, které si opravdu ptáků nevšímají, měli jsme kocoura, který nepozorovaně vlezl do voliéry při čištění, když jsme ráno rozely pouštěli ven, vylezl nejdříve z okýnka kocour, za ním vyletěli ptáci. Situace na šlaktrefení. Záleží na povaze kocoura. Já bych to nepokoušela, spíš znám případy od svých známých, že kocour papouška uštval. Nepomohlo ani klec zavěsit u stropu.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A co třeba větší papoušek s tím by byl také problém?
Mac Sim Mac Sim 5 příspěvků
nechci se vás dotknout, ale víte vůbec něco o chovu papoušků? Jak jsou náchylní na stres? Na velikosti nezáleží, tu si papoušek neuvědomuje. Může to fungovat - soužití KOCOUR - PAPOUŠEK, to nepopírám, když soustavně hlídáte, nebo vyčleníte papouškovi určitou místnost, nebo máte líného kocoura a klec dostatečně vysoko nebo nebo nebo... záleží na vás, zda to risknete, je to vaše rozhodnutí.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Zkušeností s chovem moc nemám a jestli marním váš čas tak to se omlouvám. Jinak děkuji za odpovědi.
Mac Sim Mac Sim 5 příspěvků
cením si toho,že se snažízte získat informace,než se do něčeho vrhnete,diskuze není marnění časem,ale zkuste si najít víc informací o chovech,ať už papoušků nebo obecně chování a etologie zvířat, které chcete mít doma. Jak říkám,dá se to skloubit dohromady za určitých podmínek.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

myslite ze by se dalo male kotatko vychovat aby zilo s dvouletou korelkou??

neregistrovaný patricie neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele patricie z 19.06.2018, 18:43:22

... domnívám se, že ano. Existují videa, kde např. andulky se krmí ze stejné misky, jako kočka, a neubližují si.  Nebo andulky poskakují po podřimující kočce, a ona to toleruje    smiley.    Tvorečkové všeobecně touží po společnosti, nechtějí být sami. Takže uzavírají "přátelství" i s jiným druhem. Existuje i video, kde papoušek kakadu škádlí kočku na terase tak, že ji tahá za ocásek.  smiley

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Mělo by to být vpohodě
neregistrovaný Filip neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 15 (celkem 15)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »