Aktuálně: 5 167 inzerátů172 018 diskuzních příspěvků17 712 uživatelů

Prosím o radu

Luděk Jedlička (neregistrovaný) 14.11.2007, 10:40:58 xxx.xxx.119.58
Mám doma osmi měsíční korelu chocholatou. První tři dny se nás velice bála, každou chvilku trhala nekontrolovaně hlavou. Přičítali jsme to stresu ze změny prostředí, ale od té doby si na nás zvykla, je přítulná, neustále si vyžaduje pobyt mimo klec. Věnujeme se ji po celý den a vypadá šťastně, jenže hlavou pořád třese. Při hlazení jsem si všiml, že má za krkem dost tvrdá a ostrá brka, právě tam si hlazení vyžaduje nejvíce. Je to normální? Neustále na ni mluvíme, ale zatím neřekla ani slovo. Kdy se může naučit mluvit? Předem díky za odpověď. Luděk
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.11.2007, 11:56:45 xxx.xxx.168.20
Myslím si, že podle toho co jste popsal, tak vaše korela přepeřuje. To, že vyžaduje škrabání za hlavičkou je spíše důvod, že se ji to líbí. Nemusí ji nic svědit. To je to samé, jako když vás někdo škrábe po zádech (mě osobně se to velice líbí, jen si to nijak nevynucuji :) )

Co se týká mluvení, tak nestačí na ni jen mluvit, ale chce to trochu cviku. Ráno a večer po dobu 5 minut na ni mluvit jedno a to samé slovíčko. Na korele musí být vidět, že má zájem a naslouchá.
pet (neregistrovaný) 14.11.2007, 15:01:34 xxx.xxx.109.153
podle mych zkusenosti zacinaji ptaci mluvit tak za cca 3/4 - 1rok pobytu u cloveka pri predpokladu ze po celou dobu nema kontakt s ostatnimi ptaky. Jestli vubec zacne mluvit...Jsou ptaci kteri nereknou slovo nikdy. Nejlepe reaguji na slova spojena s nejakym napetim. Muj ptak se jako prvni slovo naucil rikat "Nechtoho" coz jsem na nej krikla vzdy kdyz me stipnul. Druhe slovo bylo "Halooo" a pak hned "Pozooor" jak zvonil telefon, nebo nekam nesikovne zapadl nebo neco zvrhl :-)))
pet (neregistrovaný) 14.11.2007, 15:23:25 xxx.xxx.109.153
trhani hlavou muze byt tik. mozna ji to samo prejde nebo take ne. zanla sem korelu ktera toto delala porad. jakoby si vzdy otrela hlavu o zada. mela na hlave plesku a delala to cely zivot. P.
Luděk Jedlička (neregistrovaný) 15.11.2007, 10:30:53 xxx.xxx.119.58
Jsem moc rád, že jste mi poradili. S tím přepeřováním máte asi pravdu, před časem začala ztrácet peří, nejen prachové, ale i dlouhá pera a dost nás to zaskočilo. Přestala létat a nechala se jen nosit na ramenou. Zvýšili jsme ji přísun vitamínů. Chovatel, který nám Pepíka dal nečekaně zemřel, tak jsme byli odkázaní na info z netu, nebo kamaráda, který korelu také choval. Všude jsem se dozvěděl, že je to normální, ale jedno mi to nebylo. Pepča byl ale čilý (někdy až moc) a nakonec se vše upravilo. Momentálně máme největší problém, jak ho dostat z mého ramene, když je jeho přítomnost nežádoucí (přeci se s ním nemohu kupat a přijímat návštěvy!) a jak ho dostat do klece. Zatím ho lákáme na pár zrnek vařené rýže...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.11.2007, 11:27:48 xxx.xxx.183.35
Co takhle mu udělat ptačí strom. Asi nejednoduší je do květináče s hlínou zasunout rozvětvenou větev, nějakého vhodného stromu. Na takový ptačí stromek mu můžete dát hračky a napíchnout na nějakou větvičku nějaký pamlsek a uvidíte, že časem si toto místo oblíbí a bude tam v nejlepším případě vysedávat. Já jsem si svého papouška občas taky bral do vany. Posadil jsem ho na umyvadlo a tam seděl. Do klece ho dostanete nejlépe tak, že mu z vrchu přidržíte křídla, aby je nemohl roztáhnout a strčíte ho do klece a nebo na nějakem klacíku ho tam dopravíte.
pet (neregistrovaný) 15.11.2007, 22:58:43 xxx.xxx.91.149
take si beru papouska do vany. ale bacha at tam nespadne....:-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.