Aktuálně: 5 562 inzerátů168 352 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Venčení papouška

anonymní (neregistrovaný) 11.01.2011, 17:42:38 xxx.xxx.130.227
Dobrý den, žijeme ve městě a máme papouška - senegalce. Pouštíme ho po bytě, kde má naučená svá místa. Chtěli bychom ho brát i ven, třeba do parku, ale kvůli ruchu ve městě mám strach, že uletí a ztratí se. Četla jsem o kšírách pro papoušky, tak jsme to zkusili, ale nelíbí se mu a bojí se jich. Napadlo mě, že by mohl být něčím uvázaný jen za kroužek na noze, jako to mají třeba dravci. Místa tam má dost, kroužek je volný. Máte s tím někdo zkušenosti? Z jakého materiálu by provázek měl být? Asi něco lehkého a pevného.
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2011, 17:47:04 xxx.xxx.109.90
Chcete aby si vták ublížil? Môže si vykĺbiť nohu a pod.Radšej to neskúšajte.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.01.2011, 18:00:25 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nevím jak kšíry, každý má na ně svůj názor, ale mi se to moc nelíbí. Podle mě to je akorát o financích prodejců a né pro pohodlí papoušků. Jinak k tomu provázku, představte si že se Vám senegalec rozletí a nejdnou to s ním škubné, když už bude provaz, nebo silon maximálně naplí. Určitě mu to nebude moc příjemně, nehledně na to, že si téměř určitě ublíží.
OstrovSlev (neregistrovaný) 11.01.2011, 18:00:34 xxx.xxx.64.182
MOC prosím o přemýšlení u takových úvah. Senegalec je svobodomyslný papoušek. A vůbec, stačí mu proletět se doma každý večer po bytě. Neriskujte jeho zdraví!!!
OstrovSlev (neregistrovaný) 11.01.2011, 18:02:16 xxx.xxx.64.182
radši se zeptejte třeba v Ráji papoušků, tam jsou odborníci.
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2011, 18:07:58 xxx.xxx.230.164
Neplette si papouška s pouštěním draka na podzim.Petr
Orina (neregistrovaný) 11.01.2011, 18:18:44 xxx.xxx.115.116
Senegalskému papouškovi stačí prolet v bytě a pokud chcete aby byl na vzduchu stačí v létě otevřít okno nebo dát klec na balkon. Ale tak aby nebyl průvan a papoušek vám neuhynul. Pro ptáky se nehodí aby cestovali po ulici. Nehodí se ani aby s vámi chodili na procházku do lesa. Pro papouška to není přirozené prostředí. Bude se plašit a bát. Stačí když zakráká vrána, bouchne výfuk u auta, spadne nějaký kus dřeva opřený o zeď. Papoušci zvyklí na voliéru už nejsou papoušci v pralese, kde si lítají jak chtějí a hlavně se tam narodili znají a mají tam svá místa a své teritorium, které kvůli bezpečí neopouštějí. To samé platí pro papouška co se vylíhl v zajetí. Také má svoje teritorium, svoje místo a vy byste ho najdenou z jeho zázemí násilím vypudili do neznáma. Možná, že někteří jedinci by ze stresu z neznáma mohli onemocnět. Představte si to asi tak, jako kdyby za vámi do bytu přišel někdo a násilně vás vyhnal pryč. Byl by to pro vás stres zrovna tak jako pro papouška, který se cítí nejlépe ve svém prostředí. Já osobně mám své senegalce puštěné v bytě. Lítají všude za mnou, ale nejsou zvyklí (a to dělám kvůli jejich bezpečnosti) lítat na chodbu, která vede do zahrady. Tak kdykoliv mi papoušek sedí na rameni a já jdu na chodbu, okamžitě se vznese a letí zpátky do obýváku.A věřte, že je mu tam nejlíp. Má tam svoje teritorium.
Obrázek
Eva P. (neregistrovaný) 11.01.2011, 19:06:36 xxx.xxx.204.249
Proboha, jen se na to neptejte ve zveráku jak tu něko zmiňuje že tam vám odborníci poradí :-D Kšíry bych spíš brala jako pojistku v případě leknutí, že vám neuletí. Jinak patřím spíš k odpůrcům tohoto typu "venčení" papoušků.
Orina (neregistrovaný) 11.01.2011, 19:17:14 xxx.xxx.115.116
Eva P. má pravdu, co vám tam odborníci můžou poradit?? , když papouška třeba ani nechovají. Jedině poradí abyste si koupila to, co potřebují na krámě prodat, třeba právě ty kšíry. Kšíry je móda poslední doby, kdy se lidi chtěli taky ukázat venku co mají doma za zvíře. Že mají víc a lepší než soused. Já pamatuju doby, kdy tady ještě papoušci skoro nebyli, ale vozila se sem všelijaká plemena psů ze zahraničí. Tak se lidi, jeden před druhým, předháněli kdo bude mít psa, dažšího, většího, menšího a taky hlavně kterej umí dobře trhat nohavice. A nepříjemností bylo a je až do dnešní doby. No a najdenou se vyskytl fenomén papoušků. To byste nevěřili kolik lidí běží na veterinu zastřihnout papouškům křídla aby nelétali. Snad jsem tam neviděla jenom andulky takhle prznit. Ty ale lidi posílají z okna na prolet dobrovolně. Bohužel i v zimě.
Dalik22 (neregistrovaný) 11.01.2011, 19:19:34 xxx.xxx.22.174
Nechapu proč si nekoupite pejska když chcete venčit.Papoušky se nevenčej.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 11.01.2011, 21:21:59 xxx.xxx.85.66
podle mně je jakékoli uvazování - přivazování papoušku na cokoli kamkoli holá neznalá hloupost. vezměte si sebe když na vás někdo něco uváže a vystrnadí vás někam kde to ani neznáte asi nebudete nijak spokojení.tak samo to dopadne i s vašim papouškem. na ty videa a fotky které jsou na netu k používání kšírů se vykašlete, natočit reklamu za účelem prodeje umí každý. pokud ho pouštíte doma,tak věřte že mu to určitě stačí a je spokojenej. té dnešní "módy" je všude plno, i u zmíněných psů, kvůli tomu že nějaká blbka koupí psovi naušnice že to je IN, tak nepoběžím je koupit taky a jen na okraj, na to uvazování zapomeňte tak rychle jak jste na to přišla, skočte si bungee jumping,ale na klasickém a né pružném laně
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.01.2011, 22:22:27 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, co se týká kšír, tak na ně se musí papoušek prý zvykat od malinka. Ale ani já nejsem příznivcem "venčení" papouška. Hodně k tomu přispívají i filmy, kde choději s papoušky na rameni po městě. Jenomže to je právě jen ve filmu, kde je papoušek na ruch města a filmování cvičený. Papoušek, který je zvyklý doma, má tam své teritorium, ten se bude venku cítit velmi špatně a bude ve stresu, který mu může ublížit. Navíc pokud by si i zvykl, tak v zimě byste s ním ven nemohla, když není zvyklý žít ve venkovní voliéře, potom by mu to zase chybělo a byl by velmi neklidný A co se týká toho uvázání, tak to je opravdu nebezpečné Zkuste si přivázat provázek k prstýnku a pak jen spusťte ruku volně tak, aby vám ji zastavila délka provázku a pokud si nevyvrknete prst, tak si ten pocit zdesetinásobte a hned budete vědět, jaké by to bylo pro papouška. Výše zmiňovaný Ráj papoušku také prodává kšíry, takže nevím jestli se tam ptát na radu.
iveta (neregistrovaný) 12.01.2011, 11:57:26 xxx.xxx.88.57
jen uvádím na pravou míru - Ráj papoušků není klasický zverák, patří lidem, kteří se vyznají a opravdu konzultují s odborníky. pokud jde o kšíry, myslím, že pro papoušky nejsou přirozené, ale jsou papoušci, kterým to nevadí a zvykli si - ale pokud jde senegalce, tak právě v tomto obchodě říkali, že senegalci si na kšíry nezvyknou
Orina (neregistrovaný) 12.01.2011, 14:12:11 xxx.xxx.74.48
Videa pěkná, jen si myslím, že pokud bude majitel ducha mdlého, tak se bude divit, že papoušek odletěl a už nepřiletěl :-)) Taky můžete venčit takhle. Na fotce je Orina senegalka
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 12.01.2011, 14:34:58 xxx.xxx.74.48
PS: omlouvám se zadavateli po přečtení příspěvku mně došlo co jsem napsala a rozhodně to nepatří na zadavatele, ale na někoho kdo by chtěl vzít papouška ven za základě videa nebo fotky. Ještě jednou se omlouvám
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.01.2011, 15:29:27 xxx.xxx.38.103
Ahoj, přemýšlela jsem nad něčím podobným, mám ochočenou senegalku,v domě si zvykla, dost dlouho jí to trvalo,a ne všechny místnosti má ráda. Musím dát za pravdu Orině. Každá změna, rychlý pohyb, nová věc, ji rozhodí, uletí a ve strachu je schopná i narazit :-(. Takže neriskuji a přemýšlím nad každou drobností. Samozřejmě ji chci v létě brát ven sebou na zahradu, možná to není ideální řešení, ale zvykám ji na pobyt a přenosy v menší kleci, aby se tam cítila bezpečně a přesto mohla být se mnou. Zvládá to velmi dobře i v úplně v cizím prostředí. Venku jsem to vzhledem k zimě nezkoušela :-)
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2011, 10:22:54 xxx.xxx.130.227
Dobrý den, děkuji za všechny zkušenosti a názory. Chápu a už jsem i četla některé důvody pro odpůrce braní papouška ven z bytu. Když připočtu, že bydlíme v Praze, připomínky o lekání papouška a stále novém prostředí jsou na místě. Mám sama v podstatě stejné obavy. Problém je, že on vždycky hrozně brečí, když odcházím - volá mě a já z chodby nepřicházím. Také se nikdy nestalo, že by se něčeho bál v bytě. Naopak, po prvních pár dnech ostychu, kdy jsem ho pustila, pak všechno prozkoumal. To samé teď o Vánocích v bytě u maminky, kde jsme na svátky byli. Je velice zvídavý. Když vidí holuba za oknem, běží tam a zastaví se těsně před sklem, do kterého pak morduje zobákem. Oproti tomu, že se zpočátku bude bát, podle mě stojí fakt, že když už se třeba v parku bát nebude, rozšíří mu to životní prostor, a to náramně. Nemyslím si, že vůbec jde přirovnávat pocity papouška k dospělému člověku, ale pokud ano, pak bych byla ráda, že se dozvím, co je za oknem a nestrávím celý život ve svém hradu. Jinak, zkoušeli jsme mu doma provázek uvázat, ale bylo to jako s těmi kšíry. Nelíbilo se mu to, křičel, kousal si to. Takhle to asi nepůjde. A navolno bych měla strach, že se opravdu splaší, ztratí se a někde umře. Ale ti dravci normálně kroužky se šňůrkami nosí. Myslíte, že je to pro ně tak hrozné, jak jste psali, že by to bylo pro papouška?
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2011, 10:24:21 xxx.xxx.130.227
Jen aby to nevypadalo, že ho chci teď v zimě tahat ven:-) Myslíme na léto a na to, že bude trvat delší dobu, než si na něco zvykne.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.