Aktuálně: 5 562 inzerátů168 360 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

žako

Nick (neregistrovaný) 15.01.2011, 23:26:32 xxx.xxx.179.129
Zdravim Vás chovatelé a milovnici papoušků, mam svého žaka už 2 roky, a chtěl jsem se zeptat, zpozoroval jsem že me žako bere jako sveho partnere, jevi se to tak že dá křídla k tělu a spustí je jakoby k zemi, ale oto mi ani nejde spiš oto že začiná z volete natahovat a chce mi dát své natrávený jidlo jak to papoušci mezi sebou dělaji. tak jsem se chtěl zeptat jak se k této situaci mám postavit a zda mám přijmout na ruku tu potravu a co sni,ono možná je to blba otázka ale zase nechci u žaka tim že to utřu nebo něco zpuzovat nejakou nejistotu. děkuji vám za vaši rady.
Mira (neregistrovaný) 16.01.2011, 12:19:43 xxx.xxx.163.130
Pravděpodobně je ručně dokrmený. Potřeboval by dokoupit partnera do páru.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 14:22:20 xxx.xxx.85.66
nebo je to samice a chce se pářit a krmit s vámi. něco podobného mi dělala simička kakadua kromě snahy krmit, došlo to tak daleko že se se mnou chtěla vyloženě pářit, jak ji přešly choutky ustalo i dělání "kolýbky" tím dává samička prostor k páření...... nechal bych to tak
cone (neregistrovaný) 16.01.2011, 15:30:33 xxx.xxx.67.3
Vvrhovat potravu může krotká samička zrovna tak jako krotký sameček. Myslím, že ani nemusí být ručně dokrmen.Ale jak píšeJirka - nechal bych to tak.
Mira (neregistrovaný) 16.01.2011, 17:22:46 xxx.xxx.163.130
Milostné a sexuální aktivity jsou přirozeným projevem od určitého věku u drtivé většiny jedinců. Neumožnit mu průchod jeho pudů, teda chovat ho samostatně v daném období bez jeho přirozeného partnera, můžete klidně považovat za týrání daného jedince.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.01.2011, 19:02:08 xxx.xxx.85.66
re Mira v tom s vámi moc nesouhlasím, zmíněné samičce kakadua jsem pořídil samce a dodnes toho "lituji" i přes to že jsem je nechal ve dvou voliérách vedle sebe asi 2,5 měsíce na přivyknutí, následné zkoušky dát je dohromady dopadly skoro fatálně. nejenže si samice samce naprosto nevšímala v momentě když jsem se objevil absolutně nikdo jiný ji v tu chvíli nezajímal, samozřejmě když jsem je zkoušel dát k sobě jsem tam pro chvíle zásahu byl přítomen, naštěstí!!! asi při 8-9 pokusu to dopadlo tak, jakmile si samice samce nevšímala on si všímal jí, když se po něm ohnala tak se ohnal on po ní a zakousl se jí do křídla, výsledek byl ten,než jsem je dostal od sebe, že jsem ji pak dával křídlo 3 týdny dohromady. takže s tvrzením když je problém hned shánět protějšek nejsem zastáncem.
Mira (neregistrovaný) 16.01.2011, 23:41:12 xxx.xxx.163.130
Myslím, že fatální chybou je především dávat k sobě ptáky, až když už tokají. To je už dosti pozdě. Třeba u penantů vám může silně roztokaný cizí samec zabít i samici. A to nemyslím vůbec o imprintovaném (na člověka) jedinci. Tam je to ještě problematičtější. Taky vypustit k sobě dva cizí ptáky bez toho, že by jeden z nich nebyl ve společné voliéře nějakou dobu v kleci - aby se mohli nejprve zkontaktovat leda přes dráty, je dosti naivní. Hlavně u druhů s velkým pudem obhajoby teritoria. Taky je nesmysl, když dávám do páru na člověka imprintovaného ptáka s jiným jedincem daného druhu, se jim moc ukazovat a udržovat s ním nějaký kontakt.
Orina (neregistrovaný) 17.01.2011, 02:13:37 xxx.xxx.87.205
Pokud chce člověk papouška mazlíčka musí příjmout i tu skutečnost, že bude muset papouškovi nahradit partnera a tedy přijmout vyvrhující potravu třeba do dlaně a pod. Pokud ovšem někdo počítá s dopárováním, měl by tak učinit v co nejbližší době pokud je domácí papoušek ještě mladý, protože čím je dopárování pozdější tím je pak složitější a druhý partner nemusí vůbec nabízený protějšek přijmout a papoušci pár neutvoří. Může se stát, že se nebudou napadat, ale harmonický pár neutvoří a budou žít ve společné voliéře každý svým životem.
liaj
liaj (111 příspěvků) 17.01.2011, 12:24:11 xxx.xxx.88.218
dopárování stojí určitě vždycky za zkoušku. přirozeností papoušků je žít v páru. ale opravdu doporučuji dopárování mimo tokací období a pod dohledem chovatele. znám případ, kdy chovatelka dopárovala 23 letého samce žaka a nyní mají první odchov. taky znám případ mníška, který se s příchodem samice začal nejen nekontrolovatelně škubat, ale začal si i do krve poškozovat nožky a tělo. a to chovatelka postupovala velice obezřetně. TOTO JE OPRAVDU VELICE INDIVIDUÁLNÍ! A NIC, NEŽ VAŠE VLASTNÍ ZKUŠENOST, TOHLE NEVYŘEŠÍ. ale jak jsem psala v začátku: za zkoušku to vždycky stojí. když to nevyjde, budete vědět, že vašemu papouškovi stačíte, a že je šťastný s Vámi :-) já mám dva žaky. dopárovaní ve dvou letech. už rok se tolerují a hlavně zabaví (ikdyž pubescentním škádlením). problém je spíš ve mě. mám už citový vztah i k samici a těžko si představuju přepárování..no uvidíme :-)
Orina (neregistrovaný) 17.01.2011, 15:35:58 xxx.xxx.106.77
liaj pak napište jak to dopadlo. U mě to vždycky dopadne že si je nechám a zkouším párovat dál. Proto mám tolik papoušků navíc. Z žádným se nemohu rozloučit. Je to chyba, ale nejde to.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.