Aktuálně: 5 572 inzerátů168 445 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

poraněné drápky u holátka

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 19.01.2011, 21:07:51 xxx.xxx.85.66
před týdnem jsem si dovezl k r.dokrmení 22 denního amazónka černotemenného, doma po několikerém krmení jsem si všiml, že má něco s drápkem u kroužku. jelikožto původní majitel o ničem neví (aspoň to tvrdí),připadá mi to jestli se nesnažila samička mu kroužek sundat a necvakla mu i po prstě.mládě prospívá dobře, žádné problémy nejsou. jen poslední dva dny mi připadá že ten "oddělený" kousek prstu má jakoby nafouklý a oproti barvě nožky více červený. zblízka to vypadá jakoby byl takřka oddělen a držel jen na vlásku. chtěl jsem se zeptat zkušenějších, hrozí od toho něco? nebo se to růstem poddá, nebo mu snad časem pahýlek odpadne sám, nebo provézt nějaké ošetření? dnes má 28 dnů.
Obrázek
draha (neregistrovaný) 19.01.2011, 22:23:43 xxx.xxx.18.227
Pane Jiří ,toto jste mu zpusobil sám ,nedostatečnou vlhkostí v odchovně -určitě tam máte meně jak 40procent.Jde o syndrom toe -takz.zaškrcení članku.Na nic nečejde a jdete k veterináři,ktery mu provede odlehčeny řez ,aby se mu vratilo prokrvení v tom članku prstu ,jinak o ten článek přijde.
Orina (neregistrovaný) 19.01.2011, 22:38:52 xxx.xxx.125.246
Jak píše 18.227 stačí nalistovat str 80 M. Reinschmidt Umělá inkubace a ruční odchov papoušků a jste doma. Při chovu papoušků se člověk setká s lecčíms a proto je nutné neustále číst literaturu a byste byl v krajní nouzi v obraze a mohl si poradit sám. Je to pro vás jen cenné doporučení. Literatury o papouškách je stále víc.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.01.2011, 13:10:28 xxx.xxx.161.104
není to otom že bych nezašel na veterinu, ale prováděl to někdo už sám doma nebo jak si s tím poradil? - léčil? jedná se mi oto, že v mém nejbližším okolí nemám ve veterináře důvěru, jsou to jenom pejskaři z různých důvodů jsem některé navštívil a zkušenost s papoušky byla děsná
Orina (neregistrovaný) 20.01.2011, 13:21:55 xxx.xxx.104.50
Myslím, že tohle je práce pro veterináře, který si s tím umí poradit. Jinak papoušek o prsty příjde.Vzhledem, že se jedná o amazónka, tak bych neváhala zajet do Brna za dr.Tukačem, dr.Grymovou nebo do Prahy za dr. Nečasovou. Docela to spěchá

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.