Aktuálně: 5 137 inzerátů172 333 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Co je to za ptáka ?

honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 23.01.2011, 22:58:10 xxx.xxx.111.242
zde jsem minulý rok vyfotil tenhle pták k nám vletěl do venkovní voliery což jsme mněli dvířka polootevřené a vletěl tam a zpátly nevěděl jak a musel jsem chudačka pustit zpět do přírody ale 3 krat se to stalo a stejny ptak. jaký druh to je ?
Obrázek
honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 29.01.2011, 19:58:53 xxx.xxx.111.242
ale až bude léto určitě si zajdu do přírody což u nás asi je 5 km od lesa tam si projdu kolem rybniku,kolem řeky ale také jsem viděl i lednačka ale kde ale hnízdí to by mně zajimalo že bych udělal krásnou fotku ale také bych mohl fotit ptáky a dávat sem až uvidíte co jsem vše nafotil
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.01.2011, 14:44:52 xxx.xxx.92.194
Dobrý den,p.Hrbáč lednáček říční hnízdí v norách které si sám hloubí do břehů v blízkosti říčních toků k vaším otázkám neberte to nijak zle ale tyhle informace jsou volně dostupné na netu fotit tohle nádherné zvíře je bez kvalitního vybavení prakticky nemožné je to vynikající letec takže pokud by se vám nepodařilo ho vyfotit jak někde sedí tak budete mít pouze modrou smaragdovou šmouhu v letu...a ještě jedna prosba není dobré bez souhlasu autora vkládat fotografii které jsou chráněny autorskými právy...zdravím Raduz
anonymní (neregistrovaný) 07.02.2011, 21:55:32 xxx.xxx.138.2
Pane Hrbáči, co to tady píšete za hlouposti. Chytat lednáčka snad myslíte ironicky.Doufám, že ho chcete chytat objektivem. Pokud nemáte s ptáky hmyzožravými zkušnosti, tak si snad ani sedmihláska nenechávejte ani na jeden den!! Je to trápení zvířat, pokud neznáte jeho název ani potřeby tak mu jen ublížíte a nikomu to nic nepřinese!! A propo u Vás je příroda 5 km od lesa?? Neblázněte!!!
honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 08.02.2011, 15:14:43 xxx.xxx.111.242
omlovám se ale možná jste špatně pochopil myslel jsem chytit jako že jsem bych vyfotil lednáčka ale u sedmihlaska jsem samozřejmě pustil vím že by to bylo tyraní a to nechci ale kdybych jsem viděl někde v přírdě nevím kde se vyskytují ? ale od lesa jsme asi pobliž 5-7 km podle odhadu
honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 08.02.2011, 15:17:41 xxx.xxx.111.242
Viděli jste někdy žluvu hajní ? jednou jsem prochazel na chodniku a viděl jsem žlutého ptáka a jsem řekl že by nová mutace od kosa ale když jsem dostal k vánocum knížku Poznaváme ptáky v naší přírodě pak jsem zjistil že to byla žluva hajní ale pěknej ptak škoda že jsem neměl sebou fotak
bouda
bouda (77 příspěvků) 11.02.2011, 14:48:49 xxx.xxx.236.253
Škoda, že Pan Neregistrovaný neuvedl své jméno. S kolegou Šuhajem a Stolarczykem jsme při kroužkování ledňáčky chytali do klasické ornitologické sítě. Mám z toho někde na cd i fotografie. Až je najdu, vložím. Takže si příště zjistěte všechny informace až poté piště o hlouposti! Bura Adam
gazd
gazd (193 příspěvků) 11.02.2011, 21:14:40 xxx.xxx.243.83
Milý Honzo, focení zvířat v přírodě je neskutečně náročné na čas, velké zkušenosti a především na velice kvalitní vybavení, které je více jak stotisícové. I kdyby jsi měl k dispozici takovéto vybavení, tak ti bude takřka k ničemu bez letitých zkušeností. Z tvé otázky je zřejmé, že již pouhé základy focení jsou mimo tvé vědomosti. O focení se dá na internetu načerpat mnoho informací, ale tento web je spíše jiného zaměření. Jinými slovy, focení a vedení fotodokumentace k chovatelství zajisté patří, ale výuku focení bych hledal rozhodně jinde. G.Z.
bouda
bouda (77 příspěvků) 11.02.2011, 23:55:39 xxx.xxx.236.253
Tak, tak..Zdeněk má určitě pravdu..ono nerušené focení zvířat v jejich přirozeném prostředí je otázkou jen několika málo odborníků z naší republiky už jen pro vysoké finanční náklady. Řešit to tedy zde na chovatelském webu nemá smysl. My si vyfotíme naše chovance ve voliérách nebo v zoologických zahradách a to nám bohatě stačí. Nicméně si myslím, že i přesto vám někteří lidé nemusí nadávat do hlupáků. Pokuď nechtějí, odpovídat vám nemusí. Administrátor ani vy je do toho nenutíte. Ještě k vaší otázce. Ano, ledňáčci se většinou fotcí automatickými spínacími fotoaparáty. My jsme je fotili v rukou po vypletení ze sítí při kroužkování.
aleš Souček (neregistrovaný) 27.02.2015, 14:48:32 xxx.xxx.217.124

A co je tohle za ptáka?

Obrázek
zbynek
zbynek (916 příspěvků) autor webu
27.02.2015, 17:18:16 xxx.xxx.143.97
Odpověď na příspěvek uživatele aleš Souček z 27.02.2015, 14:48:32

To bude samice zvonka zahradního. Sameček je žlutý, viz. foto:

 

Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 02.03.2015, 06:12:33 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele honza.hrbac z 23.01.2011, 22:58:10

Fotečka je pěkná, foťte dál a radost z fotografování si nenechte nikým zkazit. Existují výjímečné situace a zvláštní ptačí jedinci, kteří se nechají v klidu a zblízka vyfotit i třeba méně zkušenému fotografovi.

Pamatuji, že kdysi dávno v kruté zimě krásný divoký dlask cupital na dosah ruky kolem malého dítěte, které mu házelo kousky a semínka z jablíčka, a ten dlask je zobal. I takové, na první pohled "neuvěřitelné" malé příběhy, se někdy dějí.

kristýna (neregistrovaný) 01.05.2015, 16:05:13 xxx.xxx.215.2

Dobrý den,

vloni v létě nám na zahradě přistál zvláštní pták. Nevíte, co je to za druh? Vypadá trochu jako kachna. :D

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.