Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Zobák - papoušek Senegalský

anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 08:14:39 xxx.xxx.68.97
Potřebovala bych poradit co chybí mému papouškovi. Nemá zobák úplně hladký jako když jsem si ho pořídila, spíše se mu tak "listuje". Mám i sépiovou kost, ale myslím, že si o to zobák moc nebrousí, spíše mu chybí nějaká látka. Děkuji za radu.
Orina (neregistrovaný) 26.01.2011, 09:17:50 xxx.xxx.110.177
Je potřeba vložit dobrá fotografie, aby vám na to mohl někdo odpovědět.
Iveta (neregistrovaný) 26.01.2011, 09:42:36 xxx.xxx.88.57
dejte prosím foto, ale všeobecně starší papoušci již nemají hladký zobák jako mladí, zobák se pravidelně loupe - možná, že to je Váš případ
Orina (neregistrovaný) 26.01.2011, 13:35:17 xxx.xxx.110.177
Záleží opravdu na stáří. Posílám pro představu fotku papouška-stáří 12 let. Ale někdy se loupe zobák kvůli nedostatku minerálů, zrovna tak jako se lámají třeba nehty, ale co konkrétně dát papouškovi abyste mu pomohla nevím.Ve stravě je toho spousta od umělých přípravků až po přírodní větve. Možná by pomohl rozbor krve, kde by se poznalo co konkrétně doplnit Důležitá je vyvážená strava a to v zimě v létě. Dejte sem tu fotku aby to viděli chovatelé.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 14:56:43 xxx.xxx.68.97
Děkuji za foto. Můj papoušek má jen jeden rok a jeho zobák vypadá dost podobně. Myslíte, že pomůže třeba vápník? Vyfotím vám ho..
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 15:02:46 xxx.xxx.193.236
náš alexandr má zobák taky takový - je mu jedenáct.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 26.01.2011, 15:48:21 xxx.xxx.91.122
Já dávám 2x týdně amivit a acidomit, mají dost větví na okusování i když o ně stojí nárazově. Krmím pouze směsí Prestige pro žaky. Do míchanice přidávám odměrku Omni-vit a občas přidám na ovoce drcené skořápky z vajíček (z těch co připravuji míchanici) jinak snad nic vyjímečného.
cone (neregistrovaný) 26.01.2011, 19:45:00 xxx.xxx.67.3
Acidomid na růst rohoviny zobáku nebude mít žáden vliv. Pokud zobák-byť ročního jedince - vypadá podobně, tak to zcela jistě nemusíte řešit.
Orina (neregistrovaný) 26.01.2011, 21:12:38 xxx.xxx.119.168
To je mi jasný s acidomitem, jen jsem psala co senegalcům dávám. Takže žádné zázračné vitaminy ani krmení.
Zuzana (neregistrovaný) 27.01.2011, 06:16:58 xxx.xxx.68.97
Tak jsem se na něj dívala a není to až takové jako u Vašich papoušků. Jen když to strovnám jaký měl na začátku (mám ho od srpna), tak jsem se bála, že dělám něco špatně. Ještě se zkusím s někým poradit. Dávala jsem mu jen acidomit, mám objednaný ještě i omivit a avimit, tak mu třeba těch pár vitamínů prospěje :-) A zkusím i ty skořápky a dodat mu víc větviček.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 27.01.2011, 08:36:01 xxx.xxx.67.3
Úplně to pustte z hlavy, váš senegalek ve v naprostém pořádku, místo cpaní peněz do veta / v tomto případě zcela zbytečně / mu něco dobrého kupte. Tipuji, že máte samečka.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 09:01:30 xxx.xxx.161.104
souhlasím, naprosto zbytečné obavy, zobák je v neustálém růstu, takže se to na něm musí nějak projevit, ten vašeho papouška je v pořádku. s těmi přípavky (pokud máte pouze jednoho papouška) bych to taky nepřeháněl, docela určitě stačí PESTRÁ strava,sepiová kost,grit a hlavně máčené - naklíčené zrní a sem tam vaj. míchanice. s objemem lahvičky v poměru dávky pro papouška se vám nejspíš stane, že se vám to dřív skazí než to vypotřebujete. takže žádné obavy nesnažit se nakoupit sehnat co kde přečtete a vzít to s rozvahou :-) ať se daří a papoušek prospívá
cone (neregistrovaný) 27.01.2011, 09:23:25 xxx.xxx.67.3
Ahoj Jiří, celkem mne překvapil tvůj poznatek s podáváním sem - tam vaj. míchanice nedospělým papouškům. Byl jsem svědkem několika "velmi vážných " diskuzí na toto téma, podávání míchanice má řadu jak opdůrců, tak i zastánců, vždy je diskuze plná emocí. Osobně míchanici či vajíčko / nasekané na kousky/ v přiměřeném množství a občas podávám také.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 10:01:21 xxx.xxx.161.104
Ahoj, diskuzních témat na podávání tohodle nebo tamtohodle se moc nezůčastňuji, přidám svůj názor,ale to je tak vše. Nikomu svůj názor nenutím a pokud narazím na cizí, který mě zaujme a popřípadě se osvědčí tak nejsem proti tomu abych jej aplikoval také. Co se týče podávání vaj. míchanice jsem zastáncem toho názoru, že pokud to je v rozumné míře tak nevidím důvod proč ji nepodat. Rozhodně mi to přijde rozumnější,když se někdo o papouška stará a čas od času mu k pestré stravě přidá míchanici, než když se mi kamarád v práci pochlubí, že si kopil korelu a jak je úžasná a když po 3 týdnech přijde řeč na žrádlo mi řekne že mu podává pouze černou a žíhanou slunečnici a k tomu senegalské proso a jak není korelka spokojená. K tomu dodá, no jednou měsíčně mu chci kupovat ty vitamínové tyčinky aby měl dost vytamínů........ V takovém případě mu poradím svůj názor a už je na chovateli zda jej přijme či nikoli. Já osobně čas od času míchanici podávám také,ale přidávám do toho hodně zeleného (co je zrovna po ruce) vajíčko nastrouhávám a udělám jim takový salát
Zuzana (neregistrovaný) 27.01.2011, 11:11:13 xxx.xxx.68.97
Mockrát děkuji za radu. Jsem ráda že je to normální. Ano, mám samečka. Jmenuje se Riki. Dávám mu klasický mix zrnin a každý den nějaké ovoce nebo zeleninu. Zkusím teda zařadit i nějaké to vajíčko a nasadím mu něco zeleného ( z kvítek už mi moc nezbylo :-) A sem tam kápnu nějaký ten vitamín, ať se mi to teda nezkazí :-) Díky, moc jste mě uklidnili!
Orina (neregistrovaný) 27.01.2011, 14:08:41 xxx.xxx.83.121
Pokud budete kupovat vitaminy řady Aquamid tak dostanete i docela malé balení. Zelené je teď k dostání brokolice, ledový salát, květák, máta v květináči atd. Pokud nemáte sama nic nasušeného můžete použít sušené bylinky z lékárny. Heřmánek, řebříček, jitrocel, mateřídoušku ale všeho s mírou. Zrovna tak jako vajíčko. To uvařím na tvrdo, rozpůlím a i se skořápkou jim to dám do misky. Pozor ale v létě je horko, v zimě se topí, tak nenechat celý den. Dát třeba k odpolední svačině. A večer zbytky vyhodit.Ale nedávám jit to často.Třeba 1x za měsíc. Hlavně je důležité nepřekrmovat, aby nebyl nafouklej jako žába na prameni.
Jana (neregistrovaný) 12.02.2017, 23:11:28 xxx:xxx.b1c9:ecea
Dobrý den jsem ráda že to čtu tady ohledně loupání zobáku mám 8 měsíčního Žaka a dnes se mu odloupl z jedné strany zobák. Nemám žádné zkušenosti a mám obavy jestli jsem něco neudělala špatně. Je ručně dokrmeny a neumí si brousit ani zobák. Koupila jsem i tu sérii i kostku a bidlo brousici a neví co s tím moc prosím o radu dekuji
Brutal Enemy (neregistrovaný) 13.02.2017, 20:01:04 xxx.xxx.174.3
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 12.02.2017, 23:11:28

Dobrý večer , 

používám na Senegalce , všechny Alexandry lepší olivový olej.

Zatím  jsem neviděl loupání zobáků. To mi před lety poradil starší chovatel.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.