Aktuálně: 5 145 inzerátů172 504 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

vybíravý pyrura

Pítí (neregistrovaný) 27.01.2011, 19:33:08 xxx.xxx.1.142
Zdravým, můj 4 měsíční rozmazlený pyruráček ze své misky vyzobe pouze slunečnicová semínka a zbytek zrní tam nechá a já se obávám, aby mu tímto zlozvykem nechyběly nějaké důležité vitamíny a minerály, které slunečnice neobsahuje, i když dostává denně různé druhy ovoce. Existuje nějaký postup kterým bych ho naučil jíst i ostatní druhy zrní?
Obrázek
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 27.01.2011, 19:42:44 xxx.xxx.253.43
Moje aymarka mi zezačátku dělala to samé, tak jsem jí koupila směs zrní bez slunečnice a jak to najednou šlo sníst všechno :D Teď slunečnici přidávám sólo..
sunflowersman (neregistrovaný) 27.01.2011, 19:51:31 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Takhle to dělá mnoho papoušků. nejprve vyzobávají většinou nejtučnější a nejchutnější semena a zbytek nechávají. Chyba je ovšem odstanit nevyzobané a oplnit novou směs, jelikož se z ní pták naučí brát pouze tučná semena, jelikož bude dobře vědět, že dostane další. Pokud mohu porait, tak bych u pyrury podával spíše máčenou či klíčenou směs. Jinak ovoce a zelenina každý den. Mirek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 20:07:24 xxx.xxx.85.66
odstraňte nebo minimalizujte slunečnici a předkládejte máčenou - klíčenou směs.až se naučí bez problémů přijímat i zbytek zrnin tak mírně přidejte i slunečnici
Pítí (neregistrovaný) 27.01.2011, 20:20:25 xxx.xxx.1.142
Samozřejmě dostává skoro každý den i naklíčené zrní, ale zde mě čeká stejný problém vybere pouze slunečnici navíc už přes týden zkouším to co jste Mirku popsal a nechávám mu nevyzobané zrní v misce a jediný výsledek byl ten že si našel regál se zrním překousl igelit a vesele si vyzobával své oblíbené slunečnice :) Děkuji za odpovědi. Aleš
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.01.2011, 20:42:16 xxx.xxx.85.66
zkusil bych podávat jen minimálně slunečnici (aby nehladověl) a nechal zbytek zrní v misce na 24hod, přidal bych piškot, suchý rohlík a senegalské proso ať si hraje se zobákem
sunflowersman (neregistrovaný) 27.01.2011, 21:49:30 xxx.xxx.175.196
Dobrý den pane Aleši. Potom bych zkusil nějakou nakličovací směs bez slunečnice (například deli nature č. 33, popřípadě nějakou nakličovačku pro holuby). Nechci aby to vyznělo špatně,ale hladový papoušek sní opravdu vše. U mě někteří pyrurové nebrali také příliš mnoho zrnin, ale postupným prodlužováním doby, kdy jsem nechával ještě nevyzobanou směs v miskách jsem přišel do stádia, že chodím k totálně vyluxovaným miskám. S těmi piškoty bych to také příliš nepřeháněl. Mirek
anonymní (neregistrovaný) 27.01.2011, 22:22:27 xxx.xxx.109.90
Musíte,keď nechcete o neho prísť, byť tvrdý,nechať ho všetko vyjesť,má prekrížené krídla,čo je znak pretučnelosti.
klouda
klouda (56 příspěvků) 28.01.2011, 21:52:47 xxx.xxx.18.140
Sám chovám pyrurky taky,dámám jen malý množství suchý směsi (asi 50ml na pár) a k tomu dostávají trochu klíčený směsi a samozřejmě ovoce a zeleniny.Pokud to druhý den nemají vyzobaný všechno,tak jim jen malinko dosypu a pak je to donutí začít konzumovat všechny složky krmení.Slunečnici mají pouze v naklíčený směsi,v suchý vůbec.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2011, 11:29:06 xxx.xxx.109.50
Jak může papoušek někde v regálu překousnou igelit a zobat zrní. To nepochopím. Taky nechápu proč míchat do směsi slunečnici. Prostě jí tam nemá, tak jí nemůže zobat.Slunečnici nemusí vůbec poznat, jen jako pamlsek z ruky. Když nechci aby papoušci určitou směs zobali, tak jim jí nesypu a jsem bez starosti.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.