Aktuálně: 5 562 inzerátů168 365 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

korela

anonymní (neregistrovaný) 07.04.2011, 21:15:00 xxx.xxx.174.89
pro 64.255 korelka za ty tři dny co jí doma máte přeci musela něco sezobnout či vypít, jinak by už asi nežila. Nechci aby to vyznělo špatně, ale koukala jste dobře do krmítka???Papoušci vyloupou zrníčka, ale obaly od nich v krmítku zůstanou...někdy to pak vypadá, že je krmítko stále plné.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 07.04.2011, 22:16:13 xxx.xxx.81.125
pro 64.255 za tři dny by se již měla rozkoukat a jíst. Buď může být nemocná, což poznáte že sedí stále na jednom místě jakoby načepýřená, nebo je odebraná příliš brzo. Jestli je to mladá korelka (má nožičky spíš do růžova než do šeda), tak zkuste dát řidší stravu. Dokrmovací směs asi nemáte (ta by byla nejlepší), takže zkuste uvařit kašičku jako se dělá dětem z dětské krupičky, ale místo mléka dejte vodu. Nesmí být moc hustá. To jí zkuste nabídnout buď injekční stříkačkou přes mřížku nebo pokud se bude bát, tak do mělké mističky dát na dno. Ale tak, aby si do toho nemohla kadit. Také jí na mističku můžete dát namočený piškot. Pak poodstupte, aby se nebála a z dálky pozorujte jestli k tomu půjde. Může to trvat i dýl. Pokud by se do toho pustila, tak jí budete muset dávat ještě pár dní i tuto tekutou stravu, do které můžete přidat i nastrouhanou mrkev nebo jablko. A samozřejmě i zrní tam musí stále mít.
Vendula123
Vendula123 (3 příspěvků) 10.04.2011, 14:38:09 xxx.xxx.64.255
Tak mi zacal papinkat :) ale opravdu necle 3 dny nejedl :) papa bumba bohuzel stale moc placha:( Snazila jsem se FERDU POHLADIT ALE ZACAL BLÁZDNIT ALE ULOMIL SI DRÁPEK :(
Helena (neregistrovaný) 10.04.2011, 15:55:30 xxx.xxx.16.149
prosím potřebuji poradit mám 3 korely 2 už mám 3 rokem šedou a bílou šedá mě skače po bílé ale v budce sedí šedá nevímjestli je tam samec snesly 2vajíčka jedno na zem a druhé do misky vůbec to nechápu děkuji za odpověd
anonymní (neregistrovaný) 10.04.2011, 20:16:24 xxx.xxx.174.89
Vendulo, to je moc dobře, že vám už korela bumbá a papinká :-) ale s hlazením určitě ještě počkejte. Tím, že se jí budete snažit hladit když z vás má panickou hrůzu rozhodně její důvěru nezískáte. Prozatím na korelku jen klidně mluvte, vše v kleci dělejte klidnými pohyby, případně můžete zkoušet nabídnout pamlsek třeba klas senegalu.Prozatím ji ani z klece nepouštějte. Pouštět začněte až přestane mít strach a klidně vám vleze na prst. Jen tak budete mít jistotu, že jí bezpečně a bez nahánění po místnosti dostanete zpět do klece. Honěním po kleci či pokoji brzy ztratíte důvěru ptáčka možná už navždy. Přeji hodně trpělivosti.
Franta (neregistrovaný) 24.08.2016, 10:47:26 xxx.xxx.210.241
Mám 3 dny a něco korelu poprve a chtěla sem mu pořídit klec a nakehračky jak hráčky mají nejraději? ?
Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2016, 20:04:24 xxx.xxx.191.18
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 24.08.2016, 11:01:26

zrcatko bych moc nedoporucoval. Nektery papousci z nej maj pak velky problem . zkuste drevene hracky,tu houpacku, pokud mozno vse z prirodniho materialu a samozrejme ne lakovaneho nebo natreneho a pod. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.