Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

andulka - velké přepeření ???

xsarkas (neregistrovaný) 01.02.2011, 12:13:25 xxx.xxx.248.141
Naše andulka přepeřuje tak, že má vidět holá místa nad ozobím. Sice jí už rostou nová pírka, ale nikdy jsem se nesetkala s takovým množstvím. Jinak je veselá a v pohodě. Fotky jsou z mobilu nic moc, ale je vidět o co mi jde. Nevím, jestli to nemá souvislost s tím, že se i "dobarvila", vzali jsme ji před půl rokem od původních majitelů (neměla dobrou péči), takže i vyrostla. Taky původně byla světlounce modrá a bílá, neměla vůbec černé kontury, ty jí časem a vitamíny "vylezly". Jsou jí dva roky. děkuji
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 01.02.2011, 12:52:42 xxx.xxx.76.40
Bylo by možná dobré udělat nějakou lepší fotku z boku na bidýlku. Určitě se nejedná o přepeřování. Vaše andulka je strašně tlustá, takže to opticky na špatné fotce vypadá jako že má maligní nádor.
Lenka (neregistrovaný) 01.02.2011, 13:15:09 xxx.xxx.174.89
Fotka je špatná, ale jak píše paní Orina o přepeřování se jistě nejedná.Má ta holá místa i jinde, nebo jen nad ozobím?Zkuste vyfotit lépe. Jinak bych podle fotky taky řekla, že je překrmená, případně držená v malé kleci s minimem pohybu. Pouštíte ji proletět? Jak velkou má klec? Čím krmíte? Ne vždy je nadbytek krmiva ku prospěchu.
XSARKAS (neregistrovaný) 01.02.2011, 13:27:04 xxx.xxx.248.141
Lítá hodně, prohání nám korelu. Jídlo má klasickou směs pro andulky. Klec má naopak pro andulky moc velkou, leze i do velké ke korele.Je velmi aktivní, jak už jsem psala, vzali jsme si jí před půl rokem, je pravda, že byla o dost menší, i lítat se musela doučit. Fotku dodám jak to půjde, to holé místo má jen jedno.
xsarkas (neregistrovaný) 01.02.2011, 13:41:33 xxx.xxx.248.141
Tak snad tahle ? Je to bez výrůstku, prostě holá kůže. děkuju za podněty.
Obrázek
XSARKAS (neregistrovaný) 01.02.2011, 13:46:07 xxx.xxx.248.141
A ještě s tím přežráním - měla jsem radost, že už je "pěkná ", tlustá mi nepřijde, ale dám na vás, na odborníky. Může to být i tím, že jsme jí vyměnili krmítka, ze starých shazovala na zem vršky, tam má velká, kde je jí postupně dosypává, jak ujídá.
Orina (neregistrovaný) 01.02.2011, 15:02:30 xxx.xxx.76.40
Určitě nemá vpořádku bříško, vypadá to na nádor. Andulky stím ale dokáží žít velmi dlouho. Takže pokud přijímá potravu a lítá, tak bych to neřešila. U veterináře byste zbytečně dali peníze za vyšetření. Ovšem vše záleží na přijímání potravy.
Orina (neregistrovaný) 01.02.2011, 15:05:55 xxx.xxx.76.40
Ještě k potravě andulky. Maximum potravy na den!!! jsou dvě polévkové lžíce zrní a lžíce strouhané mrkve. Doplněk (od den) může být kousek jablka, brokolice, ledový salát atd. Víc ne!
Lenka (neregistrovaný) 01.02.2011, 16:36:31 xxx.xxx.174.89
Na poslední fotce je vidět, že peříčka opravdu dorůstají, takže to holé místo, pokud kůže vypadá zdravě bych asi neřešila. Nemohla jí peří obrat korelka? Starost by mi dělalo spíš to bříško/nádor??? Pokud dáváte směsi pro andulky nadbytek, nevybírá Vám třeba jenom něco-např. slunečnici...Nebo ji necháte vyzobat vše? Nevhodná skladba krmné dávky by mohla problém dále zhoršovat.
salamounek (neregistrovaný) 01.02.2011, 17:12:48 xxx.xxx.81.125
Krmení bych v žádném případě "nedosypávala" jak píšete. Dejte jí ráno denní dávku, asi tak co píše Orina, druhý den ráno zkontrolujte jestli to vše snědla. Pokud ne, uberte trochu z dávky. Pokud o ní nebylo dříve dobře postaráno, zkuste se podívat mezi peříčka na hlavičce a okolí, jestli nemá nějaké parazity. Pod silnější lupou bývají vidět nebo alespoň "loupavá kůže". Možná, že si tu hlavičku odírala o ta víčka krmítek, jak píšete, protože ji svědí.
XSARKAS (neregistrovaný) 01.02.2011, 18:17:58 xxx.xxx.248.141
Fajn, krmení uberu, vyměníme samodosýpací krmítka za původní.On se o ně nedrbal, jen je házel dolů. Vymýšlí pořád nějaký šílenosti :-). Korela se anduláka bojí, takže od ní to není. Taky mohl do něčeho naletět, je to drak. S tím bříškem - on se andulák pořád čepýří a zkouší vábit korelu, ale je pravda, že třeba nahoře na kleci občas jakoby leží na břiše a v kleci rád visí ve vzduchu, jednou nohou na kleci a druhou na houpačče. Uvidím, zatím je čilej a ok. děkuju
myflowerr (neregistrovaný) 15.09.2014, 16:07:29 xxx.xxx.104.131

dobrý den, prosím o radu, chovám andulky už několik let, venku ve voliéře, ale ještě jsem se s tímto nesetkala, tak nevím co by to mohlo být za nemoc. myslím si, že psitakóza, ale nevím to jistě, protože průjem nemá, má hnisavý výtok z očí a nosu, ozobí mu není kvůli tomu skoro vidět. má to pravděpodobně od narození, je mu 3,5 měsíce, ale u jiných jedinců jsem to neobjevila. děkuji za radu a přidávám foto, snad bude stačit

Obrázek
myflowerr (neregistrovaný) 15.09.2014, 18:15:05 xxx.xxx.104.131
myflowerr:

dobrý den, prosím o radu, chovám andulky už několik let, venku ve voliéře, ale ještě jsem se s tímto nesetkala, tak nevím co by to mohlo být za nemoc. myslím si, že psitakóza, ale nevím to jistě, protože průjem nemá, má hnisavý výtok z očí a nosu, ozobí mu není kvůli tomu skoro vidět. má to pravděpodobně od narození, je mu 3,5 měsíce, ale u jiných jedinců jsem to neobjevila. děkuji za radu a přidávám foto, snad bude stačit. děkuji za případné odpovědi

  • Obrázek
 

myflowerr:

dobrý den, prosím o radu, chovám andulky už několik let, venku ve voliéře, ale ještě jsem se s tímto nesetkala, tak nevím co by to mohlo být za nemoc. myslím si, že psitakóza, ale nevím to jistě, protože průjem nemá, má hnisavý výtok z očí a nosu, ozobí mu není kvůli tomu skoro vidět. má to pravděpodobně od narození, je mu 3,5 měsíce, ale u jiných jedinců jsem to neobjevila. děkuji za radu a přidávám foto, snad bude stačit. děkuji za případné odpovědi

  • Obrázek
  •  
    Ivanoe
    Ivanoe (27 příspěvků) 15.09.2014, 20:21:31 xxx.xxx.8.1
    myflowerr:
    myflowerr:

    dobrý den, prosím o radu, chovám andulky už několik let, venku ve voliéře, ale ještě jsem se s tímto nesetkala, tak nevím co by to mohlo být za nemoc. myslím si, že psitakóza, ale nevím to jistě, protože průjem nemá, má hnisavý výtok z očí a nosu, ozobí mu není kvůli tomu skoro vidět. má to pravděpodobně od narození, je mu 3,5 měsíce, ale u jiných jedinců jsem to neobjevila. děkuji za radu a přidávám foto, snad bude stačit. děkuji za případné odpovědi

     
    myflowerr (neregistrovaný) 15.09.2014, 20:51:23 xxx.xxx.104.131
    Odpověď na příspěvek uživatele Ivanoe z 15.09.2014, 20:21:31

    děkuji, důkladně to prostuduji.jen musím upřesnit, abyste si nemyslela, že je týrám, to ani v nejmenšim. nejprve měla andulka peříčka kolem oček a ozobí jen neupravené a trochu špinavé, až poslední týden začal takovýto výtok

    Jozo (neregistrovaný) 06.09.2015, 12:25:00 xxx.xxx.243.200
    Odpověď na příspěvek uživatele xsarkas z 01.02.2011, 13:41:33

    no ako to nakoniec dopadlo? Moja andulka ma podobny problem. Dufam ze je to len to preperenie

    Obrázek
    Nikol (neregistrovaný) 17.01.2018, 21:51:30 xxx.xxx.33.146
    Moje andulka hodně pouští peří je v pohodě??nebo ne popř. co s tím???
    Obrázek Obrázek
    Nikol (neregistrovaný) 17.01.2018, 21:51:33 xxx.xxx.33.146
    Moje andulka hodně pouští peří je v pohodě??nebo ne popř. co s tím???
    Obrázek Obrázek

    Přispět do diskuze
    neregistrovaný
    Nepřihlášený uživatel
    Jméno:
    Text příspěvku:
    Youtube video:
    Vložte odkaz na Youtube video.
    Fotografie:
    Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.