Malá snůška vajec

Zjistili jsme,že slepice hned po snůžce v kukani vejce sezobou.Chtěl bych vědět jaká je příčina.Krmná dávka:pšenice,suché kopřivy,občas vař.brambory,miner.doplněkPLASTIN pro drůbež nebo ROBORAN a vodu stále k dispozici. Prosím o radu. Děkuji Průša
neregistrovaný Průša Frant. neregistrovaný
tenhle problém je tu řešen už kolikrát mrkněte na starší příspěvky
neregistrovaný oty neregistrovaný
V krmné dávce je nedostatek bílkovin. Je málo hnízd nebo jsou špatně nebo vůbec nepodestlaná. Doporučuji: přidat snášková hnízda tak, aby bylo 1 hnízdo na 2 až tři slepice; dobře podestlat ječnou nebo ovesnou slámou. Vodu v zimě přihřívat, aby měla teplotu 15 až 20°C. Slepice se možná těmi čerstvě snešenými vejci zahřívají podobně, jako člověk teplým čajem. Hlavně kupte a krmte "KOMPLETNÍ KRMNOU SMĚS PRO NOSNICE V DROBNOCHOVU". Dvakrát do týdne v nesolené vodě uvařte mleté libové hovězí maso bez šlach a přidejte do krmné směsi. Můžet zkusit do vody přidat i trochu maggi. Možná že dáváte málo té minerálněvitaminozní krmné přísady. Dávejte přesně podle návodu. Přidejte celou mrkev (zastrkat do škvír), slepice si ji vyzobou. Přidejte naklíčenou pšenici.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Dobrý den,

prosím o radu. Slepice nám už začali snášet vejce. Od 10 slepic jsme sbírali cca 5-7 vajíček, nyní přestali nést, ubrali jsme granule a převedli je čistě na pšenici, je možné že je to tím? Nikdy jsme s tím neměli problém, až nyní.

Děkuji za radu

Petra

neregistrovaný Petra neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 18.05.2020, 06:50:50

Ano, krmit nosnice pouze zrnem pšenice je nedostatečné!!! Kdo Vám to poradil ? Pokud si přejete, aby Vám nosnice opět začaly snášet vejce, tak se vraťte k jejich krmení "Kompletní krmnou směsí pro nosnice v drobnochovu" N2; krmte podle návodu a už nepřidávejte žádné kuchyňské zbytky ! KS musí být čerstvá, v záruční době. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Teda z těch rad mám pocit, že závodíte, koho vyjde vajíčko od slepice dráž. To by bylo, aby nebylo 1 vajíčko alespoň za 1000 Kč. laugh Slepice je všežravec. To znamená, že potřebuje nejenom zrní, trávu, okrojky zeleniny a ovoce, ale i maso - normální slepici stačí žížaly a brouci, které si vyhrabe na travnatém výběhu. Ale samozřejmě jí vůbec neškodí, když dostane zbytky od oběda nebo nadrcené kosti z drůbeže. Tohle vše by měla obsahovat správná krmná směs, ať už drcená nebo granulovaná. Ale slepici určitě neuškodí zbytky od jídla, naopak bych se zdráhal jim dát libové mleté hovězí maso bez šlach. To raději sním sám a slepici bych neechal okrojky loje a šlach z vařeného hovězího na polévku. laugh

neregistrovaný blab neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele blab z 20.05.2020, 20:10:08

Pro blab: Krmte si čím chcete. Vaše nosnice Vám intenzitou snášky a svým zdravotním stavem ukáží, nakolik je Vaše krmná technika správná. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »