Aktuálně: 5 136 inzerátů172 217 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Vybavení voliéry

ketupa
ketupa (25 příspěvků) 12.02.2011, 21:41:32 xxx.xxx.191.139
Dobrý den, v současné době buduji voliéru o rozměrech 4*1,5*2 (d*š*v) velice bych uvítal nějaké fotografie pro inspiraci jak tuto voliéru zařídit - rozmístění rostlin a dalších prvků. Obyvateli budou asi rýžovníci, nějaký běžnější druh holoubka nebo hrdličky a ve spodní části bych rád choval křepelky nebo křepely (o druzích ještě nejsem zcela rozhodnut). Jde mi tedy především o fotografie vašich "ozeleněných" voliérek. Za fotografie a tipy vám předem moc děkuji. Martin
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 13.02.2011, 07:02:37 xxx.xxx.132.203
Dobrý deň! Osadenie voliér je veľmi závislé na druhu vtáctva a neviem či si uvedomujete, že ste na webovej stránke chovateľov hmyzožravého a plodožravého vtáctva (Spolku chovatelů hmyzožravého a plodožravého ptactva)v kategórii diskusného fóra " Hmyzožravé ptactvo". Vy podľa toho aké druhy chcete chovať vo voliére budete chovateľom zrnožravého vtáctva. Myslím si, že fotky voliér hmyzožravého a plodožravého vtáctva by nesúviseli s Vašou voliérou a jej osadením rastlinami ako aj ďaľších prvkov.
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2011, 18:42:18 xxx.xxx.56.85
Vážený pane Makovický, samozřejmě si uvědomuji že toho je fórum hmyzo a plodo žravců. Nicméně jsem si myslel že je pro daný dotaz vhodnější než sousední fórum exotického ptactva, kde se 99 procent dotazů týká jen papoušků. Šlo mi skutečně jen o fotky pro inspiraci, nepotřebuji žádné dlouhé vysvětlování. Pokud však toto na zdejší forum nepatří, tak se omlouvám. Děkuji
gazd
gazd (193 příspěvků) 14.02.2011, 10:37:51 xxx.xxx.243.83
Dobrý den Martine. Počátkem loňského roku jsem dokončil výstavbu svých voliérek roz. 3m/1,2m/2,1 - D/Š/V. Voliéry jsem osázel tzv. psím vínem, koniferama různých druhů a rostlinami stálezelených listů (bobkovišeň a pod.) Ve voliérách mám různé pařezy, valouny a kmeny. Voliéry mám určeny pouze pro jeden pár ptáků. Bohužel fotky pořízené nemám. Pro inspiraci zde vložím fotky pořízené u zahr. chovatelů.G.Z.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2011, 12:06:37 xxx.xxx.191.139
Dobrý den, moc vám pane Gajdoš děkuji. Například informace že s do voliéry velmi hodí bobkovišeň mi velmi pomohla a je pro mě velice užitěčná. Pokud tento keř seženu určitě ho do své voliéry umístím. Ještě jednou díky a přeji hodně chovatelských úspěchů. Martin
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 14.02.2011, 21:47:47 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, bobkovišeň lékařská (prunus laurocerasus) je velmi dekorativní rostlina která se používá i na živé ploty. Je třeba si však uvědomit že jak plody tak listy jsou prudce jedovaté, takže ji do voliér lze doporučit pouze k druhům, které zeleň neničí. Zdraví Míla Jinak pokud Vás zajímají voliéry podívejte se pro trochu inspirace na : http://drubez.chovzvirat.com/fotogalerie/album-147/
gazd
gazd (193 příspěvků) 14.02.2011, 22:30:32 xxx.xxx.243.83
Ahoj Mílo, trošku bych si tě dovolil poopravit. Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá), po opylení nastupují lákavé, lesklé černé plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo, pro člověka jsou však jedovaté! Na snímku je má bobkovišeň, před kterou je košík s ovocem. Z.G.
Obrázek
bouda
bouda (77 příspěvků) 14.02.2011, 22:58:51 xxx.xxx.236.253
Dobrý večer. Velice vítám váš příspěvěk, jelikož je to téma kterým opravdu "žiji" a příliš se zde neprobírá. Mám stejný názor jako vy, že se spíše dotazujete tady, než na exotickém ptactvu, protože až na vyjímky se toto téma chovatelú papoušků nechová. Pěstování rostlin je po chovu ptactva mým druhým největším koníčkem a podařilo se mi sběratelstvím shromáždit již přes 500 druhů rostlin. O bobkovišni má Zdeněk pravdu, je často používána, a to i v zoologických zahradách. Kromě plodů je její velkou výhodou to, že je stálezelená a v našich podmínkách zcela snadno pěstovatelná. Že by jste ji nesehnal se nebojte. Je stálým sortimentem obchodů jako Hornbach nebo Obi. Pravdu má Zdena i s jedovatosí. Pro člověka ano, pro ptáky ne. U mne ji například zcela bez následků v zimě dosti ožrali bažanti královští. Některé rostliny jsou samozřejmě jedovaté i pro lidi i pro ptáky. Pozor si tak dejte například dřišťály (Berberis sp.). Z rostlin které velmi rychle zarostou voliéry a z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejsou jedovaté jsou celkem pěkné například opletky (Fallopia sp.) nebo chmely (Humulus sp.). Nejedovaté jsou například i bergénie (Bergenia sp), různé rody okrasných travin jako Miscanthus, Cortaderia a další. No a samozřejmostí jsou pak i bambusy. Nejlevněšjí, velice pěkný, a svižně rostoucí je bambus rodu Phyllostachys prodávaný pod názvem Phyllostachys bissetii. Sám jsem milovníkem biogeografie takže se snažím tvořit biotopové voliéry - ptáky a rostliny ze stejné oblasti, ale chápu, že takových "bláznů" je málo" Kdyby jste měl dotazy, ptejte se. A.B.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2011, 23:02:39 xxx.xxx.191.139
Pane Stehlík, děkuji za krásné fotky vašeho chovatelského zařízení - o to mi přesně šlo. Gratuluji k tak překrásné osobní ZOO. Chovu zdar Martin
ketupa
ketupa (25 příspěvků) 14.02.2011, 23:11:17 xxx.xxx.191.139
Pardón v předešlém příspěvku jsem se zapoměl přihlásit. Děkuji panu Burovi za podporu (přeci jenom první reakce pana Makovického mě trochu zarazila ale vídím že jste tady opravdu ochotní a zkušení chovatelé). Pane Bura jelikož bydlím asi dva kilometry od vás opravdu moc rád bych viděl vaše chovatelské zařízení na vlastní oči.Samozřejmě pokud by jste byl ta ochotný (nerad bych vás tím obtežoval) a až bude lepší počasí. Ještě jednou děkuji za rady. Martin

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.