Aktuálně: 5 032 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Vybavení voliéry

tragopan
tragopan (182 příspěvků) 15.02.2011, 15:39:03 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, pro upřesnění voliéryv odkazu http://drubez.chovzvirat.com/fotogalerie/album-147/ jsou většinou fota z návštěv u různých chovatelů, pravda některé jsou i moje. Pro inspiraci jsou dobré, lepší však navštívit osobně několik chovatelů. To Vám dá mnohem více. Zdraví Míla P.S. Zdeňku je neuvěřitelné jaké plody jsi na své bobkovišni vypěstoval, budu si od tebe muset vzít nějaké rouby.
raduz
raduz (128 příspěvků) 15.02.2011, 18:25:11 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás pánové,sem rád že se tady rozjela diskuze na tohle téma..na jaře se chystám dělat novou volieru a tak sem taky sháněl info..sám mám voliery osázené černým bezem a pámelníkem všechno jsou to rostliny "neřádi" které rychle rostou a nic nestojí..ale z jara budu muset ještě něco poupravit takže uvažuji také o bobkovišni adame jaké máš zkušenosti s okrasnými rostlinami které bohatě kvetou?at je voliera pěkná i na oko:)mám ozkoušeny povíjnice pokud jsou další druhy rád se poučím.a k těm fotkám z holandska Zdendo to se to nechává zarůstat voliera když jim tam nemrzne:)to jim můžem jen závidět
Obrázek
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 15.02.2011, 19:39:15 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, pokud hledáte bohatě kvetoucí rostlinu pak doporučuji ibišek syrský( Hibiscus syriacus), je mrazuvzdorný a pěkně kvete. Mám s nimi velmi dobré zkušenosti a sehnat se dají taktéž za babku. Zdraví Míla
Obrázek
ketupa
ketupa (25 příspěvků) 15.02.2011, 23:17:09 xxx.xxx.191.139
Jsem rád že tato diskuze tak rozběhla. Dovolím si ještě tento dotaz: jak máte vyřešenu "výsadbu" rostlin ve voliérách ? Jde mi o to jestli je vhodnější rostliny sázet přímo do země, nebo použít květináče (nebo jiné nádoby). Obojí asi bude mít své pro i proti že ano. Děkuji Martin
gazd
gazd (193 příspěvků) 16.02.2011, 15:25:26 xxx.xxx.243.83
Ahoj Mílo, na roubech se můžeme domluvit, ale to ovoce si z mé bobkovišně moc neslibuj, to jsem dostal i s košíkem od mé ženy k narozeninám včetně poukázky na 50 kg jablek a 25 kg hrušek. Martine, u mne jsou všechny rostliny sázeny v zemi, ale určitě je možné použít i druhé možnosti, nebo kombinaci obojího. Například u některých velice dekorativních travin je vhodnější výsadba do nádob, jelikož jsou schopny během několika sezón zarůst celou voliéru a pak je velký problém s likvidací. G.Z.
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 16.02.2011, 16:57:14 xxx.xxx.218.48
Dobrý den,pro začátečníky je třeba zmínit i fakt , že při osazování voliér zelení je třeba dbát na to, aby rostliny nebyly přímo pod větvemi, kde ptáci hřadují (nebo s oblibou vysedávají). V těchto případech dochází k nadměrnému znečišťování rostlin trusem ptáků a estetický efekt se potom míjí účinkem. Ono pak ani kropení hadicí nebo smáčení rostlin deštěm v takových případech už nic moc neřeší. Novák - Chlum u Třeboně
bouda
bouda (77 příspěvků) 20.02.2011, 22:31:39 xxx.xxx.236.253
Dobrý večer. Konečně se tedy dostávám k přispění do diskuse. Nejprve tedy k otázce od Radka : Z krásně kvetoucích se nejběžněji používají pěníšníky (Rhododendron). Ty mají velkou výhodu ve stálezelenosti, naopak zase relativně pomalu rostou. Alespoň podle fotek je má v téměř každé voliéře i Míla. Další dobře známé jsou hortenzie (Hydrangea), např. Hydrangea macrophylla. Méně známé, ale naprosto okouzlující a kvetoucí téměř celé léto jsou asijské wajgélie (Wiegela) a komule (Buddleia), jsou i dobře dostupné. Ještě méně známé, relativně více krásné a také asijské jsou pak například druhy jako trojpuk drsný (Deutzia scabra), kolkwítzie krásná (Kolkwitzia amabilis) nebo leycetérie krásná (Leycesteria formosa). U všech těchto mám vyzkoušenou, alespoň u kurů a holubů, také nejedovatost. Bez zarůstá velice rychle, ale má jednu velkou nevýhodu. Pokud je v zakryté části kam neprší, tak se na listech v druhé polovině léta vytvoří šedý plísňový povlak a nepomáhá ani postřik vodou. A pak zde samozřejmě platí to, co uvádí pan Novák výše. K Martinově otázce: Určitě to má své pro a proti, osobně však těch pro u rostlin které se hodí pro naše klima příliš nevidím. Víceméně pouze jediné a to to, které uvádí Zdeněk. Tedy u rostlin, u kterých se bojíme, že bychom se rozrůstaly. Jiným případem jsou pak rostliny, které naši zimu nevydrží. To však uplatní spíše chovatel/pěstitel jako já, který si buduje "biotopové voliérky" a většina ostatních chovatelů asi ne. PS: Ještě jsem zapomněl uvést že mí banánovci s oblibou ve venkovní voliéře okusují listy ptačího zobu vejčitolistého (Ligustrum ovalifolium) Na obrázku leycestérie
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.