Aktuálně: 5 136 inzerátů172 224 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

PROSBA K DISKUTUJÍCÍM

cone
cone (1412 příspěvků) 18.02.2011, 13:58:33 xxx.xxx.67.3
Chtěl bych vás všechny poprosit, abyste se zodpovědně vyjadřovali k dotazům pouze pokud jsou vaše rady opravdu vámi odzkoušené nebo můžete-li, čerpejte a publikujte poznatky svých známých a seriozních chovatelů. Nepište prosím kraviny, jako jsou závěry z několikatýdenního držení nového druhu papoušků nebo něco co jste jen slyšeli a bez vlastní zkušenosti přebrali za svatosvatou pravdu. Jinak jsme na nejlepší cestě k úrovni srovnatelné s některými vlákny diskuzí na iFauně, kdy musíte zvažovat, zda se z dané rady máte rozesmát nebo rozbrečet. Každé diskutované téma má svoji hodnotu pouze když jsou rady a odpovědi seriozní a alespoň obecně platné. Děkuji za vaše zralé zvážení a vyhodnocení toho co chcete vlastně napsat.
Jarda (neregistrovaný) 18.02.2011, 14:10:27 xxx.xxx.3.4
Máte naprostou pravdu.Kolikrát si večer pročítám diskuze na foru zde i na ifauně.Některé příspěvky a rady,jsou opravdu zlaté perly.Proto prosím chovatele,uvádějte prosím jen ověřené rady ne jen myšlenky.Děkuji Jarda.
Orina (neregistrovaný) 18.02.2011, 14:34:13 xxx.xxx.66.210
Já osobně navrhuji některým tazatelům, kteří mají nějaký problém a chtějí ho zkonzultovat ihned. Aby přišli obzvláště ve večerních hodinách na chat, kde se problém může probrat tzv. z očí do očí . Všichni na chatu se perfektně znají, valná většina i osobně, takže nehrozí žádné inkognito, protože všichni musí být řádně zaregistrováni. Také rozhovor probíhá zároveň mezi všemi zúčatněnými a v rychlém sledu, tekže i doplňující otázky tazatele mohou být zodpovězeny okamžitě. Na chat chodí i staří chovatelé, kteří nechtějí pro občasné špičkování odpovídat zde na fóru, protože nechtě jí být pro svojí odpověď napadáni někdy nejapnými poznámkami.Proto chcete-li se seznámit s chodem chatu přijďte si popovídat.Někdy se sejde chovatelů několik, ale někdy diskutuje večer snad 20 lidí. Přijměte také nápad a návrh Růži na letní setkání, kdy krom buřtů a pítí do kapsy vás pobyt na zapůjčeném místě může stát tak jedině to, že se složíme právě na ten zapůjčený plac. Veškeré dotazy a informace se dozvíte právě zase večer na chatu.
cone (neregistrovaný) 18.02.2011, 14:59:00 xxx.xxx.67.3
Probírat problém z očí do očí nebo to že všichni znají ještě / alespoň pro mne / nemusí znamenat že dostanu odpověď, která mne posune v řešení problému kupředu. Chápu to jako návod " tady se na to vykašlete, jediné rozumné rady dostanete večer na chatu". Jako upoutávka to není špatné, ale ne všechny reklamy později splňují očekávání zájemců. Tím se vašeho chatování nechci ani okrajově dotknout, ale takhle to mé já chápe.
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2011, 15:26:14 xxx.xxx.109.90
Bez urážky, ale na tunajší chat chodí 95% chovateľských elévov.Aký problém sa tam dá vyriešiť?
Jiri Matlak (neregistrovaný) 18.02.2011, 15:35:26 xxx.xxx.195.101
musim rict svuj nazor,ptal jsem se na foru na pohlavi bourku doplnene fotografiemi a za cely den nic,druhy pripad poskozene pera u andulek rovnez doplneno fotografiemi rovnez za cely den zadna rada.Vecer jsem sel na chat a o danych vecech se tam jen okrajove zminil.Ihned mi bylo nabizeno odnekolika zucastnenych pomoc a jeste ten tyz vecrr jsem mel nekolik pro me dulezitych odpovedi.Takze opravdu o chatarich v mem pripade jen v dobrem.Opravdu si ted nevzpominam ze by nektery z pritomnych ten vecer nemel snahu pomoct a za to jim patri me diky
Jiri Matlak (neregistrovaný) 18.02.2011, 15:37:58 xxx.xxx.195.101
pro 109 .90 konkretne vas jsem tam asi ani nevidel ,muzete sam pridat naky vas postrech,ale jsou taky taci kteri se neumeji ani podepsat že?
cone (neregistrovaný) 18.02.2011, 16:44:11 xxx.xxx.67.3
4 Jirí - proč ses nepozastavil nad tím, proč ti neodpověděli tady někteří z těch, co chodí na chat? Mi se to zdá podivné, snad by odpovědi na tvé otázky mohly být poučné i pro jiné chovatele. 4 Dáša - v mnohých případech je kritika to , co pohne věci vpřed. Pokud někdo bude psát kraviny, tak považuji přímo za nutné ho na to upozornit - to je považováno za " jen kritizovat"? 4 - 109.90 - je mi líto, že váš příspěvek ztratil, mohlo to celou věcí pohnout tím správným směrem.
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 18.02.2011, 16:52:46 xxx.xxx.43.228
Nevidím nic špatného na tom, že byl smazán útočný příspěvek neregistrovaného uživatele. Někdo na chatu radí, někdo tam povídá o všem možném, někdo se ptá, někdo tam chodí kvůli "několika lidem", ale všichni jsou podepsaný ... možná lepší, než se zaštiťovat radami na různá témata, odpovědi shánět u různých chovatelů a pak je vydávat za své. Ostatně reálně si dokáži představit zákaz neregistrovaných uživatelů - ano, každý si může udělat smyšlenou registraci, profil, ale pak také každý bude vědět, jaké příspěvky ke komu patří.
cone (neregistrovaný) 18.02.2011, 17:24:11 xxx.xxx.67.3
Dostali jsme se trochu mimo zadání, ale budiž. Byl bych rád, kdybyste chápali, že mi nejde o kritiku nebo jakékoliv znevážení chatu nebo témat "chataři", ale jen o suchý princip: DOTAZ - rozumná ODPOVĚD. Stále jsem nepochopil, proč jste nikdo z těch, co znali odpověď na Jirkovy dotazy neodpověděli zde na foru, ale na chatu dostal tu správnou odpověď hned. Stále ja naivní mám za to, že když vím co píšu a jakou odpověď poskytuji, nemusí se přece za něco schovávat. Úroveň fora by se přece měla poměřovat kvalitou odpovědí, ne účasti pouze na jedné sekci. Toto forum by mělo vzdělávat v našem oboru širokou veřejnost, ať zareg. či nezareg., ne vytvářet nějaké podmínky pro odpovědi. Uniklo mi, kdo že to shání odpovědi u různých chovatelů a vydává je za své? Ne že bych se s tím již několikrát nesetkal. Jinak celé mi to připadá jako že najednou se vám zdá celá diskuse zde o ničem, jen ta vaše "chatařská" je ta správná, ale tak to asi nebude.
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 18.02.2011, 17:48:39 xxx.xxx.193.236
no, nevím. Opravdu mi připadá, že mnozí nepodepsaní bohužel se sem na diskuzi opravdu "chodí" jen hádat, třeba i za cenu toho, že neznají souvislosti nebo nečetli pořádně celý příspěvek. To mi vadí a tohle se na chatu opravdu nestává. Radím vám všem - přijďte kouknout na chat :-) Těším se. Dáša
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 18.02.2011, 17:48:57 xxx.xxx.43.228
Uniklo mi, kdo založil toto téma, uniklo mi, kdo to začal "škatulkovat", uniklo mi toho ... neuniklo, že Orina psala, cituji: "Já osobně navrhuji některým tazatelům, kteří mají nějaký problém a chtějí ho zkonzultovat ihned...". Kdo si to pořádně přečte, tak to chápe, kdo ne, tak hledá zádrhely. To také neznamená, že musím souhlasit se vším, co na chatu kdo napíše. Každý má mozek na to, aby věděl, že ne vše psané je dané. Ač nevím, na co se Jirka na chatu ptal (ostatně nikdo tam nesedí neustále), tak nevidím nic špatného na tom, že tam dostal odpověď a tady ne. Nebo že by mi unikla věta "...ne vytvářet nějaké podmínky pro odpovědi."?
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 18.02.2011, 17:56:28 xxx.xxx.6.82
Pro Cone: Dobrý večer, bohužel si myslím, že toto téma je zbytečné. Ono právě v tom, že na chatu se k problému vyjadřuje více lidí najednou, je konstruktivní a nestane se, že by za dva dny někdo hloupě se nudící nebo škodolibý z dobře míněné rady učinil frašku nebo sprostý spor, jako se tomu děje na diskusích. Odborná chovatelská diskuse na úrovni je zbožným přáním spousty chovatelů, ale bohužel v dnešní době ironie a beztrestného posměchu skrývajícímu se za anonymitu neregistrovaných, je zhola nereálným snem. Buďme rádi, že díky zásahům admina i denních návštěvníků, kteří pozorně sledují fóra a scházejí se večer na chatu, je tento veb na mnohem lepší úrovni než kam se dostala dříve tak oblíbená ifauna, ve které se dnes vše již točí pouze kolem výkupu a arogantních reakcí na více či méně přínosné příspěvky. S chovatelským pozdravem Petra Dittrich
Jiri Matlak (neregistrovaný) 18.02.2011, 18:11:45 xxx.xxx.195.101
rozhodne jsem nechtel, aby to vyznelo tak, ze neni nikdo na diskuzi ochotny mi odpovedet.Chapu ze lide co jsou schopni na otazku odpovedet,protoze odpoved vi,tam v danou chvilku nemusi byt a pak proste jednoduse naskakuji dalsi temata a to me je zapomenute.Ale v tom, je prave vyhoda chataru,ze se na neco zeptam a v danou chvily je tam semnou treba deset lidi a vim ze se mi odpovedi dostane.
zbynek
zbynek (916 příspěvků) autor webu
18.02.2011, 18:14:14 xxx.xxx.142.1
109.90: kdybych na vás znal nějaký kontakt, tak vám napíši, třeba email. Bohužel od neregistrovaného byla kritika příliš ostrá a hlavně neoprávněná. Na chat chodí i starší zkušení chovatelé například s 30 letou praxí v chovu. Nicméně souhlasím, že nemá každý čas denně trávit večery na chatu, takže většina správně využívá pro dotazy diskuzi. Můžete mi napsat na vás mail nebo napsat na zbynek.pok@seznam.cz ? Díky.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 18.02.2011, 18:20:21 xxx.xxx.80.34
Tak já píšu do diskuze, ale jednou za týden zajdu i na chat, to většinou v sobotu, nebo v pátek. Probere se tam hodně věcí a tak jak více lidem tady, se mi líbí, že jsou všichni registrovaní. Myslím, že by nebylo špatné, zavést něco jako je na ifauně na moderované diskuzi a to tak, že by mohl přispívat jen registrovaný. Tak jak psala Dáša, tak někteří neregistrovaní sem chodí jen vyprovokovat spory, viz. neregistrovaný, který se hádal že andůlka na chatařích je skokan, i když se dřív probíralo, že má zastřižené křídla. Fylip
cone (neregistrovaný) 18.02.2011, 18:31:39 xxx.xxx.67.3
Dalšími reakcemi na to co komu uniklo, proč nedostat odpověď zde a večer si o tom třeba na chatu podiskutovat, tak tím bych se asi dostal do zbytečných pří celkem jen kvůli principu. Návod typu večer na chatu dostanete tu pravou odpověď, ale teď ne - to z mého pohledu popírá funkci a význam zdejšího diskuznho fora. Možná, že díky přecitlivělosti některých tady přestalo přispívat několik lidí, kteří dle mého měli co říci. Osobně se rád vždy něco nového dozvím i o druzích, které nechovám a teď vidím, že mám zdejší možnosti značně okleštěné.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.