Aktuálně: 5 067 inzerátů173 275 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Dotaz

Lukáš (neregistrovaný) 20.02.2011, 18:53:13 xxx.xxx.104.250
Dobrý den paní Jüttnerová.Váš chov je úžasný, jsem tím nadšen .Chtěl bych se jen zeptat jak moc těžké je šelmu ochočit? Jaká úskalí se musí přečkat a prožít než je šelma ideální mazel?
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 23.02.2011, 20:12:00 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Lukáši. Předně je třeba si uvědomit, že z šelmy nikdy ideální mazel nebude. Nikdy s ní nebudete moci zacházet jako s kočkou nebo psem. I když jde šelmu do určité míry ochočit, vždy budete muset být při kontaktu s ní obezřetný a respektovat její nálady. Na ochočení musíte mít mladé zvíře a platí, že čím více času mu budete věnovat, tím lépe bude ochočené. Je nutný celodenní kontakt, musíte kotěti de facto nahradit biologickou mámu, hrát si s ním, ale také ho usměrňovat v projevech, jako je kousání, škrábání a pod., krmit ho z ruky, masírovat bříško a vychovávat ho. Kotě by mělo mít volnost v pohybu, tedy nikam ho nezavírat. To s sebou ovšem přináší, shozené či vyhrabané květináče, roztrhané oblečení, loužičky a hromádky než se naučí chodit na záchodek atd. Koťata jsou hravá a dělat lumpárničky je jim vlastní, nelze je ale za to trestat. Je třeba počítat i s tím, že i ochočená šelma se Vás jednou pokusí napadnout(většinou v době, kdy dosáhne dospělosti a uvědomí si své "já"), aby si vydobyla pozici vůdce směčky, a pak to musíte být Vy, kdo vyhraje. Pokud se zaleknete a utečete, tak jste jednou pro vždy prohrál. Nesmíte si ale pozici vůdce smečky vydobýt takovým způsobem, aby se Vás šelma začala bát( to by bylo špatné), ale tak, aby Vás přijala s respektem, jako "hlavní šelmu" v rodině. Tento respekt by ale měl být oboustranný.
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 23.02.2011, 22:03:33 xxx.xxx.182.49
Ahoj a dobrý večer :-D. Uvedu příklad :-) ( jako že všechno sem přečetl a vím):-) pro začátek si chci sehnat kotě ocelota a rysa geparda ktery se da na 70% ochočit co sem slyšel a 30% bude pořad šelma :-) . Co je na těchhle šelmách + a co - ?
Obrázek
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 24.02.2011, 23:19:41 xxx.xxx.27.79
rys, ocelot , gepard, tak především je každá uplně jiná jak vzhledem tak i v chování , je třeba se rozhodnout a na nějaký druh se zaměřit ,pak je vše snažší, jak schánění informací tak i případné pořízení , když si vemete takový druhový záběr už z počátku, dostanete se do bezvýchozí situace. Není možné smíchat 3 druhy šelem do sebe. Zkoušejte to postupně a pak uvidíte , co vás osloví i podle Vašich možností , které jste schopen zvířeti nabídnout
Lukáš (neregistrovaný) 27.02.2011, 16:06:42 xxx.xxx.104.250
Paní Jüttnerová děkuji za vyčerpávající a dobře čtivou odpověď, Vaše zkušenosti jsou očividně obrovské.
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 27.02.2011, 16:42:14 xxx.xxx.182.49
mit větší zahradů tak bych bral geparda pak rysa a ocelota ale mala zahrada to je podle mě trápeni rys potřebuje vic mista aby se mohl pořádně vyblbnout a ocelot taky a gepard zase na běháni co na mali zahradě nejde tak jdu se na ně podívat do zoopark Chomutov město a zoo Plzeň vždycky se dlouho zdržím u šelem kočkovitých i psovitých a pak ostatni zvířata a zoo hluboká ( představuju si je že jsou moje.
Obrázek
Lukáš (neregistrovaný) 28.02.2011, 11:19:36 xxx.xxx.62.89
Paní Jüttnerová děkkuji za nabídku, až zas na něco narazím tak se tu stavím pro odpověď.
Kuba_z_hor (neregistrovaný) 24.03.2011, 17:50:08 xxx.xxx.150.108
Dobrý den! Měl bych prozbičku!Mé přítelkyni se strašně líbějí divoké kočky a šelmy a má jeden takový sen nebo spíš přání a to pohladit si mláďě této kočky a tak se chci zeptat bylo by možné jí tento sen uskutečnit poradíte mi na koho se třeba obratit a tak??Předem děkuji
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 25.04.2011, 13:55:56 xxx.xxx.182.49
taky se přidam skusil bych ze zeptat u nějakyho chovatele a nebo se v zoo a zoopark tam se stat adoptivnim rodičem a domluvit se až porodí kotě že byste si ho 1 pohladili a to kotě si adoptovat pokud neni určen na vypouštěni do přirody.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 12:58:36 xxx.xxx.110.7
Dobrý den, čtu si tady dotazy, jeden z nich mě upoutal, jelikož můj manžel by si také přál setkat se s nějakou kočkovitou šelmou až tak, že by si jí mohl pohladit,zajímalo by mne, jestli tedy se to někde dá uskutečnit? Děkuji.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.