Aktuálně: 5 144 inzerátů172 476 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Šelmy na ČT

Luca_bengal
Luca_bengal (2 příspěvků) 02.03.2011, 12:45:13 xxx.xxx.200.151
Zdravím všechny, pokud to někomu náhodou uniklo, tak v archivu ČT můžete shlédnout pořad z minulého týdne, ve kterém vystupuje mj. Věra Juttnerová se svými úžasnými zvířaty.. http://www.ct24.cz/ekonomika/116556-kajmana-doma-chovaji-stovky-cechu/ . A když už jsme u toho, tak připomínám i dnešní (2.3.) pořad Před půlnocí - "Se šelmou na vodítku", který také slibuje pěknou "šelmí" podívanou: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-pred-pulnoci/311281381940015/
Lukáš (neregistrovaný) 03.03.2011, 07:00:41 xxx.xxx.104.250
Zdravím, rozhovor v pořadu "Před půlnocí" byl co se týče informací pro mě velice přínosný. Je fajn , že jste tu na pořad včas upozornil.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.03.2011, 18:21:53 xxx.xxx.67.3
Pořad jsem se zájmem sledoval, myslím že paní Jüttnerová vše dost srozumitelně vysvětlila, byly podány dostatečné informace i pro budoucí možné chovatele šelem. Jen bych vytkl pro pořad tohoto žánru celkem nevhodnou dobu vysílání, v jiném vysílacím čase by ho shlédlo jistě více diváků.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 03.03.2011, 19:54:50 xxx.xxx.38.222
Ano, v tom s Vámi souhlasím, jde totiž o přímý přenos a jistě by bylo pro pozvané hosty příjemnější jít do tv. studia na natáčení třeba odpoledne a ne v noci.
Luca_bengal
Luca_bengal (2 příspěvků) 03.03.2011, 20:43:26 xxx.xxx.113.11
No pro hosta to asi moc prijemne neni... ale pro ty, kdo to nestihli, tak porad bude behem par dni opet v archivu CT, takze bude pristupny na netu tem, kdo ho nevideli.. Mimochodem me napadlo, ze tu neni sekce zahranicnich poradu a videi o selmach, ktere jsou pristupne minimalne na youtube..coz je skoda, ja z nich cerpam mnoho informaci... A protoze me osobne nejvice zajimaji oceloti, tak tu dam alespon odkazy na dva zajimave porady o nich... Pro ty, co nevladnou anglictinou, tam je alespon spousty nadhernych zaberu techto krasavcu.... http://www.youtube.com/watch?v=2AtwPh0iKW0 http://www.youtube.com/watch?v=A7Cjwa_6Ods
Lucie (neregistrovaný) 04.03.2011, 19:21:17 xxx.xxx.172.4
Paní Věro, moc Vás obdivuji a přeji Vám moc štěstí v chovu, aby se Vám splnilo Vaše přání. Jinak s Vámi sdílím úplně stejný názor na to, co jste řekla v televizi ohledně vztahu člověk a příroda či srovnání člověk a zvíře. A denně mě tento problém trápí. Já osobně bych se chtěla podílet na uchování velice ohrožených papoušků, které velice miluji, hlavně arů (např. kobaltový),ale bohužel jsem ještě studentka, a nejsou ani finance, ani čas. A ohledně pytláků a lidí, které zajímá pouze jak na všem vydělat, mně to příjde nevyřešitelné, protože tu budou vždy a když se někomu podaří odchovat ohrožený druh jakéhokoliv zvířete, či nemusí být ohrožené, tak už podle mě musí být navždy v zajetí, protože pytláci si cestu vždy najdou:( A to je to, co mě moc trápí. Mějte se krásně a ať se Vám daří. S pozdravem Lucie.
pet (neregistrovaný) 04.03.2011, 23:02:14 xxx.xxx.255.132
Pytláci jsou určitě medialně výživné a emotivní téma ale v postatě se na ubytku zvířat v přírodě podílíme svým dílem všichni.
zbynek
zbynek (916 příspěvků) autor webu
05.03.2011, 09:38:57 xxx.xxx.142.1
Pane Gajdoš, jak se pan moderátor pořadu zmiňuje o čtení článku na tomto webu, kde autor píše o nepříjemném pocitu, kdy má geparda za zády, tak tím zřejmě myslel váš článek z návštěvy, že to tak bude?
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 18:23:15 xxx.xxx.38.222
Lucie, jsem ráda, že máte stejný názor. Vztah člověk a příroda je velmi problematický. Místo, aby si lidé v dnešní uspěchané a přetechnizované době přírodu chránili nejen pro sebe, ale i pro další generace, tak ji ničí. Zvláště moje a předešlé generace se na dnešním stavu přírody podepsaly nejvíce. Ráda bych věřila, že ta Vaše a následující generace pobere více rozumu a pokusí se to napravit. Pokud jde o srovnání člověk a zvíře, pak já patřím mezi ty podivíny, kteří se přiklání na stranu zvířat a také si s nimi lépe rozumím. Pytláci jsou kapitola sama pro sebe a ještě bych k nim přidala i většinu myslivců. Bohužel tu chybí pořádné zákony na ochranu zvířat. K papouškům se časem určitě dostanete, držím palce, ať se Vám Vaše přání splní.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 18:30:31 xxx.xxx.38.222
Pro pet: Ano, všichni se podílíme na úbytku zvířat v přírodě. Pokud se to má změnit, musíme, opět všichni, pro to něco udělat. Nejlépe, když začne každý sám u sebe. Je jedno jak, možností je mnoho, třeba vegetariánství, nenosit kožichy ze zvířat, pokusit se odchovávat vzácné druhy, propagovat přírodu a zvířata v ní atd.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 18:35:20 xxx.xxx.38.222
Pane Gajdoši děkuji, určitě jsem nebyla v Tv naposledy, je to součást toho, co se snažím pro zvířata dělat. Tenhle pořad byl takovým malým přiblížením divokých zvířat laické veřejnosti.
pet (neregistrovaný) 05.03.2011, 19:04:33 xxx.xxx.255.132
Ano je bohužel fakt že naše "západní" civilizace" vytváří na životní prostředí a s tím i na zvířata značný tlak.Ne každý chápe souvislosti našeho životního stylu s narušováním přirozených biotopů mnoha zvířat.I tak pro dnešek samozřejmý banální fakt výstavby infrastruktur má na mnohé populace zvířat neblahy vliv.Pro příklad kočkovitych šelem- nejohrožěnější kočkovitá šelma rys pardálový trpí mimo jiné ubytkem svých přirozených biotopů které jsou hlavně po vstupu španělska do EU hojně měněna na plantáže zeleniny pro evropský trh mega obchodních řetězců.Takže čerstvá zelenina v tescu...
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 19:55:14 xxx.xxx.38.222
Jj. Člověk je tvor neskromný a ve své podstatě i pohodlný. Musí mít všechno a ve velkém množství a pokud možno bez námahy. Když už píšete o té zelenině, tak není nad tu z vlastní zahrádky, když má někdo tu možnost - jen překonat vlastní pohodlnost a vypěstovat si ji sám. pak ji nemusí kupovat v Tescu. Takže další způsob, čím začít sám u sebe a pomoci přírodě a zvířatům. Pěkně krůček za krůčkem.
gazd
gazd (193 příspěvků) 05.03.2011, 22:15:48 xxx.xxx.243.83
Zdravím Vás Zbyňku. Moderátor se zřejmě dočetl v mém článku o mém "hrdinském" činu, pro který jsem se rozhodl při návštěvě u chovatelky, paní Věry J. Nepříjemný pocit z gepardího samce, který se pohyboval za mými zády jsem opravdu měl. Je to pořádný kus geparda! Jednalo se o můj první a zřejmě také i poslední kontakt s tak velkou kočkovitou šelmou. Z těchto zvířat mám opravdu velký respekt. G.Z.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.03.2011, 13:38:46 xxx.xxx.38.222
Pane Gajdoši, v době, kdy jste mě navštívil, byl náš gepard Barney ještě v pobertě. Teď už dospěl a někdy je pěkně protivný a neodbytný, přesto si myslím, že by jste si ten kontakt mohl zopakovat. Nemyslete si, že já nemám z šelem respekt, to mám a jaký! Včera jsme odchytávali rysy a dávali je ven do výběhu(měla jsem je přes zimu doma) a díky samici se mi hned 2x pěkně stáhnul žaludek. Ale vše se obešlo bez zranění, odchyt obou rysů byl díky přípravě velmi rychlý(5 minut) a už si užívají venku jara.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 07.03.2011, 14:51:36 xxx.xxx.38.222
V TV rozhovoru jsem se zmínila, že jsem proti vysazování divokých šelem do naší přírody a jako jeden z důvodů uvedla myslivce. Podívejte se, jak vypadá taková 22letá "kariéra" POUZE JEDNOHO z nich.. A co teprve kariéra všech členů mysliveckého svazu? Umíte si to představit? http://www.youtube.com/watch?v=cREsPIYDNKE&feature=player_embedded
Lukáš (neregistrovaný) 07.03.2011, 17:08:11 xxx.xxx.104.250
Ne že bych měl něco proti myslivosti ale některý momenty videa jsou dost morbidní.Obávat se jejich chování je pochopitelně na místě.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 07.03.2011, 21:09:04 xxx.xxx.27.79
.......... no , co na to říct, takový zvířecí Hanybal Lektr, ten jeho radostný výraz....... docela bych mu přál, aby nějakého pěkného kance jen postřelil a ten mu za to sáhl do úsměvu , nic proti myslivcům, ale takhle se s tim ještě chlubit. Ano napouštíme vyhubená pracně odchovaná zvířata spět do přírody at má on a jemu podobní co střílet

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.