Aktuálně: 5 039 inzerátů173 130 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů

chov andulek

anonymní (neregistrovaný) 02.03.2011, 21:06:47 xxx.xxx.56.147
Prosím je tu někdo kdo by mi poradil do začátku s odchovem andulek? Děkuji
Orina (neregistrovaný) 02.03.2011, 22:32:15 xxx.xxx.90.238
Myslím že všichni. Hlavně napište co potřebujete a určitě se dotazu někdo ujme.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 03.03.2011, 18:20:01 xxx.xxx.6.82
Ahoj, přesně tak. Klidně napište, co přesně vás zajímá. Nebo jaké máte podmínky. Když budu vědět, poradím, a určitě i mnozí další. :-)
honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 05.03.2011, 11:53:00 xxx.xxx.111.242
ja s chovem take nemam problem i když někdy sameček nevybere samici,jedina možnost je pustit do jedne voliery kde samec si muže vybrat samicku a pak bude jista para
Roman Jinšík (neregistrovaný) 06.03.2011, 10:02:12 xxx.xxx.174.89
to Jan Hrbáč: nejste z odpovědí trošičku mimo mísu ??? Otázka zadavatele směřovala uplně někam jinam !
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2011, 20:02:41 xxx.xxx.0.192
co treba do klietky pre dve andulky?
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2011, 20:34:52 xxx.xxx.174.89
Alespoň dvě bidla- nejlépe přírodní, dvě misky-jednu na krmení a druhou na vodu /popřípadě napaječku/, mističku na grit, sepiovou kost.
anonymní (neregistrovaný) 13.03.2011, 08:00:00 xxx.xxx.174.89
Grit je doplňek stravy. Slouží k doplnění minerálních látek. Obsahuje drcené mušle, škeble...koupíte v každém zverimexu stejně jako sepiovou kost a krmení. Já grit ještě míchám 1:1 s pískem pro ptáky.
Iveta (neregistrovaný) 17.04.2011, 20:39:44 xxx.xxx.67.149
Ahoj prosím o radu .Mam dvě andulky modrobílou a zelenou rok starý ,každá nezávisle na sobě narozená ,nosdry mají hnedé a přesto zelená snesla vejce .Jak je to možné?Nenašla jsem nikde napsáno jak je to možné.Posím o vysvětlení díky Ivet
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2011, 20:49:31 xxx.xxx.174.89
Pokud mají nozdry/u ptáků říkáme ozobí/ hnědé, máte samičky. Samičky občas vejce snášejí i pokud nemají samečka- jsou pak samozřejmě neoplodněná. Nechte samičce vajíčka tak dlouho, dokud neukončí snůšku, a nestratí o ně zájem. Pokud by jste vejce průběžně odebírala, snášela by stále nová a to je pro samičku velmi vysilující.
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 02.07.2011, 17:05:09 xxx.xxx.179.112
Dobrý den potřebuji poradit. Chovám andulky ve voliéře,měli jsme jich 6,3 samičky a 3 samečky,z toho byl jeden pár. Dali jsme asi před dvěma týdny budku,samička v ní trávila dos času a sameček sedával na bidýlku u vstupu..nevím jestli došlo k oplodnění samičky. Sameček před třemi dny nedopatřením ulétl a teď nastala situace,kdy zbylé dvě samičky se začaly s tou osamělou třetí prát o budku až tekla krev,tak jsem ty dvě samičky oddělila,mám ještě jednu menší voliéru.Teď zase zbylí dva samečci jako o závod "balí" tu osamělou,nedají jí cvíli pokoj a ona pořád do té budky,nevím jestli čeká na svého samečka..nevím teď co dělat-jestli dát budku pryč,ale co když čeká mladé ? Nebo oddělit papoušky a nechat ve voliéře třeba jen tu samičku s jedním samečkem zda to nedají dohromady a nebo mě napadlo dát ještě další dvě budky a nechat hejno ať si poradí ? Mohl by mi k tomu prosím někdo napsat svůj názor ? Nemám zkušenosti,samička co osaměla je teď smutná,tak bych to ctěla nějak dobře vyřešit. Prosím o radu. Hezký den. Petra
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 02.07.2011, 18:11:28 xxx.xxx.193.236
já bych andulku prozatím nechala s oběma samečky - pokud těm dalším samičkám nechybí = nebyli spárováni, samička, pokud chce hnízdit, bude k jednomu z nich svolná, pak je nechte pohromadě a zbývajícího samečka oddělte.Každopádně by mělo být v chovu víc samečků než samiček, ne naopak :-) Ideální stav jsou stabilní páry v přesném počtu.
Míša (neregistrovaný) 16.11.2018, 10:36:53 xxx.xxx.29.144

Dobrý den,

prosím o radu. Dostala jsem párek andulek, přibližně půl roku starých. Bohužel samečkovi se podařilo uletět, rádi bychom samičce pořídili nového kamaráda. Nyní jí je 1,5 roku. V páru byla dominantní. Prosím o radu, jak postupovat při "seznámení" nového samečka. Jaký by měl mít věk - zda-li je nutné, aby to byl již dospělý pták, či to může být mládě. Dále, jestli je potřeba jej pár dní separovat, či nikoliv, tj. zda-li je potřeba obstarat ještě jednu klec. Nebudeme je mít na chov, pouze pro radost. Klec velikostí plně postačuje pro dva ptáky, Možnost volného pohybu mají.

Dále bych prosila o radu - zmíněná samička nechce (a vlastně nikdy nechtěla) létat. Pouze je schopna doplachtit na zem, případně létat rovně. Nikdy ne nahoru, ze země proto nikdy sama nevzlétne. Zato je přebornicí ve šplhu po čemkoliv a kamkoliv. Navenek nemá žádný problém, peří i křídla se zdají zcela v pořádku, je čilá a aktivní.

Ještě jednou děkuji.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.