Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Nemocný Amazoňan modročelý

anonymní (neregistrovaný) 03.03.2011, 01:43:11 xxx.xxx.99.219
Prosím o radu,papouška mám zaplísněného na plicích.Léčba 3ml denně itrafungolem + 5ml ATB 2×denně.Vitamíny celoročně:Amivit,knoblamin,optimin,acidomid.Zatím málo účinné a doktorka mi řekla,že možná umře.Máme ho 8 let a je to rodinný miláček,žije s námi bez klece na stromě.Po hledání na Internetu jsem zjistil,že jsou nejvíc náchylní na toto onemocnění Amazoňané.Nejhorší je,že nevím,jak se mohl pták nakazit.Když léčba dopadne dobře,tak pořád nebudu vědět od čeho ta plíseň vznikla.Mám strach,aby se nemoc neopakovala.Máte s tím někdo zkušenosti?Děkuji za každou radu.Milan.Video viz odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=J0teQM2S2lg Po 14 dnech léčby dýchá zhluboka,ale už se zavřeným zobákem,na videu začátek léčby.(dýchá s otevřeným zobákem)
Orina (neregistrovaný) 03.03.2011, 05:13:11 xxx.xxx.126.154
Nevím čím udržujete okolí amazoňana a jeho misky na jídlo v čistotě.Nejlepším přípravkem proti plísním virům a bakteríím je Virkon S Misky jednou za čas opláchnot ve Virkonu a nechat oschnout. Pokud je pták někdy v kleci tak mříže postříkat rozprašovačem do kterého jste nalili Virkon.. Chce to prostě víc udržovat okolí papouška tímto přípravkem. Asi to nebude všelék, ale jakási berlička pro první zamezení šíření plísní.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 03.03.2011, 08:00:31 xxx.xxx.67.3
Dobrý den, předně se ale jedná o amazoňana oražovokřídlého / venezuelského /, amazona amazonica. Na plísňová onemocnění jsou nejvíce náchylní amazonci, ne amazoňané, jako prevence se samozřejmě dá doporučit úzkostlivá čistota / viz příspěvek p. Oriny /, dostatečná dotace vitamínu A v potravě, dobře větrané a udžované prostory s minimen dráždivých alergenů ve vzduchu a dostatečná vzdušná vlhkost. Asi bych na vašem místě pořídil nějakou čističku vzduchu a samozřejmě se vyvaroval možných výparů vznikajících při vaření na teflonovém nádobí. Věřte že papouškovy zdravotní problémy mohla způsobit náhodilá kombinace některých vyjmenovaných faktorů a po vyléčení se nemusí tento zdravotní problém při dodržovámí vyjmenovaných zásad již opakovat. Držím palce.
anonymní (neregistrovaný) 03.03.2011, 09:09:53 xxx.xxx.137.161
dobrý den, mohu se zeptat, kde Vám papouška vyšetřovali?popř. jaká vyšetření byla provedena? děkuji
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.03.2011, 10:17:25 xxx.xxx.161.104
jelikožto asi určitě podáváte také oříšky zejména burské, vyděl bych i v tomhle možnou příčinu infekce, kupné oříšky jsou potencionálními nosiči plísní.
sunflowersman (neregistrovaný) 03.03.2011, 10:42:14 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Aspergilóza je velmi nepříjemné onemocnění.Nakažení je velmi jednoduché. Všude okolo nás, i ve vzduchu, který právě vdechujete je určitá koncentrace plísňových spór. Pak už stačí oslabení ptáka, špatný imunitní systém, zánět dýchacích cest způsobený bakteriemi nebo po předchozí invazi roztočů a spóry plísní mají šanci usadit se v dýchacích cestách a začít se vyvíjet. Čistička vzduchu je velmi vhodné zmírnění rizika avšak úplnosu sterilizaci vzduchu neprovede.Na rozjetí aspergilozy stačí pár spórů plísní. Koupil jsem jednou aymary citronové, které již při přívozu dychtily, byl to chovný pár a zanedlouho zahnízdil(ychtění jsem přičítal stresováním z mé přítomnosti), v tomto náročném období se nemoc projevila v plném rozsahu jak u samce tak samice. Zkoušely se nějaká antimykotika ale nezabíralo to. Jediné co ptáčkům ulevilo bylo pravidelné podávání česneku, který částečně pozastavuje rozvoj plísně. Moc bych Vám přál, aby byl papoušek ok a dostal se z toho, ale u tohohle onemocnění je větší šance, že se pták již neuzdraví.Jinak nejvíce jsou náchylní amazonci rodu pionus. Mirek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.