Aktuálně: 5 032 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

štípání senegalce

Renáta DOLEŽELOVÁ (neregistrovaný) 07.03.2011, 13:25:28 xxx.xxx.100.18
Máme mládě 4-měsíčního senegalce a jelikkož je velmi přítulný a mazlivý, začal kromě mě štípat ostatní členy rodiny. Já si s ním nejvíce hraju a trávím s ním většinu času. Jak ho odnaučit jeho bojovný postoj k ostatním?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 07.03.2011, 13:36:19 xxx.xxx.161.104
to ho z největší pravděpodobností neodnaučíte, vybral si vás a ostatní bere jako vetřelce,papoušek není pes aby se dal naučit koho ano koho ne
Renata (neregistrovaný) 07.03.2011, 13:39:58 xxx.xxx.100.18
Děkuji za info, doufám, že se to nebude zhoršovat, ještě mám dotaz s přistřižením křídel. Máme ho ručně dokrmeného od chovatele a již jsme ho takto koupily. Výhoda je, že nám nikde nelítá a neubližuje si, ale nejsem si jistá , zda to není proti přírodě,
Lenka (neregistrovaný) 07.03.2011, 14:13:04 xxx.xxx.174.89
Dobrý den, křídla mu nejspíš při dalším přepeřování dorostou. Jinak proti přírodě je to určitě, vždyť znemožníte papouškuvi jeho přirozený pohyb!!! To je jako kdyby jste třeba psovi svázali nohy aby vám náhodou neutek :-(
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 07.03.2011, 17:52:22 xxx.xxx.85.66
ano přistřižení se často u domácích mazlíků provádí, nejsem pro úplné sestříhání křídel, ale když už člověk chce papouška omezit v lítání tak by mu měl prostřihnout letky,tj.aby polétával ale nebyl schopný souvislého dlouhého letu, samozřejmě je to proti papouškovy, mají jen nohy a křídla obojí je pro něj důležité, když mu něco z toho vezmete je to pro něj do jisté míry stresující, proto nezastříhávat a když, tak z velkou rozvahou
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 07.03.2011, 18:13:56 xxx.xxx.81.125
Štípání se u ručně dokrmovaných papoušků v čase dospívání objevuje velmi často. Když dospěje, trošku se to zlepší, ale může se z toho stát zlozvyk. Dá se to odnaučit, ale musíte mít dostatek času a trpělivosti. Hlavně je třeba ukázat mu již nyní, že to nesmí dělat. Vyberte si nějaké slovo, které budete používat pro činnosti, které nechcete, aby dělal. Třeba "nesmíš !" nebo "jméno+ ne !". Jakmile štípne, tak ho tímto slovem a přísným tónem hlasu napomeňte a pokud třeba třikrát neposlechne, dejte ho na chvíli do klece. Také na něj můžete fouknout, ale to zabírá jen chvíli, než si na foukání zvykne. Po čase si papoušek spojí vaše slova s tím, že je pak zavřený, takže pro něj bude výhodnější neštípat. Také byste ho měla začít učit alespoň základní povely, aby si zvykl, že autorita jste vy. Jakmile je bude umět od Vás, měli by to zkusit i ostatní členové rodiny. Tyto povely jsou aby šel na ruku a aby z ní slezl. Slova k tomu si opět vyberte, třeba "pojď" a "slez" nebo "dolů".
cone (neregistrovaný) 07.03.2011, 19:25:02 xxx.xxx.67.3
Zastříhavání křídel či křídla - tak to je asi to nejhorší, co muže každého papouška potkat. Představte si, že byste aktívnímu dítěti předškolního věku dali nohu do sádry - byl by trochu kldnější? Určitě zastřižení nemůže pomoci vyrovnané psychice. Měl jsem ochočenou samičku senegalce, kolem 8 měsíců to s jejím kousáním byla přímo hrůza, ale nějak to po pár měsících vyšumělo. Co se týče rad od salamounka, tak ty bych raději používal na výcvik psa, mám dojem, že tyto povely zrovna nemusí zabrat. Ale s drezůrou papoušků nemám nějaké zkušenosti, spíše bych ale sázel na papouškovou přirozenost než na vojenský drill.Papoušci zas až tak moc domestikovaní ještě nejsou.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 09.03.2011, 18:31:09 xxx.xxx.81.125
Milý pane cone, nevím jestli máte zkušenosti s domácími mazlíčky, kteří se chovají dost odlišně od papoušků ve voliéře. Já ano, víc jak dvacetileté. Má rada není o tom, aby na papouška někdo štěkal "lehni" nebo "sedni" jako na psa, ale aby usměrnil jeho touhu stát se vůdcem. I u zmiňovaných psů je potřeba laespoň pár základních povelů, aby nechtěli přebrat vedení, což neznamená být na ně zlý. U papouška mazlíčka je to stejné a majitel se tak vyhne nežádoucímu pozdějšímu chování třeba k návštěvám. Drillem já nazývám způsoby, které tu občas zazní radou jako třeba nedat papouškovi najíst, doukud k vám nepřijde na ruku, cvrnkání do zobáku, pokud štípne a podobně. Naučit ho jít na ruku a z ruky pomocí pamlsků je nejen dobré pro majitele, ale i pro papouška, aby to neskončilo tím, že je pořád zavřený v kleci nebo dokonce skončí ve zverimexu.
cone (neregistrovaný) 09.03.2011, 19:49:49 xxx.xxx.67.3
Milá pani Evo, určitě jsem vaše rady nechtěl nějak znevážit, asi můžou fungovat. Já u krotkých papoušků nějak moc poslouchání nepreferuji, spíš nějakým způsobem docílím to co od nich požaduji. Ani nesbírám a spíše ani nečtu knihy s tématikou mazlíčků - papoušků. Takže slibuji, že se k výcviku už dále nebudu vyjadřovat. Pár desítek papoušků jsem byl nucen dokrmovat a vždy jsem byl raději, když krotcí, nebojácní jedinci byli spárování, než kdyby zůstali sing Pet.Jen na svoji obhajobu můžu uvést, že osud mě na nějaké roky svedl dohromady před léty a Adolfem Kissem, velkým to cvičitelem amazoňanů a žaků - videa s jeho žaky byly v poslední době v TV a obíhají po internetu.Snažil jsem se od něj co nejvíce pochytit. Sám nevím, zda bych si takovou zodpovědnost jako je udělat z papouška výlučně přítele člověka vzal na svá bedra. Pro mne je vrchol, když papoušci jsou ve volérách spárování a při krmení si přijdou pro podrbání či pamlsek - to je pro mne ukazatel, že je vše OK. Jinak koukám, že mnoho zdejších přispěvovatelů má kynologickou minulost nebo i dokonce přítomnost. Několik málo "výcvikářů" má ty schopnosti k nápravě jako třeba Cesar Milan, Mexičan žijící v US, nebo známý cvičitel koní, také Američan, či někteří jiní.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 09.03.2011, 20:00:33 xxx.xxx.85.66
každý papoušek je svá osobitá " osobnost " a pokud papoušek bude mít sklon napadat někoho kdo se jemu z nějakého důvodu nelíbí tak tomu nijak nezabráníte, když tady tak hovoříte o psech a jejich výcviku, tak si vemte dalšího nejbližšího mazlíka kočky, ať se budete snažit sebe víc, taky když nebude chtít tak k vám nepřijde a neposlechne, papoušci jsou větší hračičkáři -tedy rádi si hrají,napodobují zvuky,skotačí,blbnou atd. takže můžou většinou o něco více přilnout k lidem, ale nesnažte je cvičit jako psy, pokud bude chtít tak kousne i do svého pána a není žádný povel kterým ho to odnaučíte

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.