Aktuálně: 5 045 inzerátů173 374 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Chov geparda

anonymní (neregistrovaný) 18.03.2011, 08:48:39 xxx.xxx.231.38
Dobrý den, již delší dobu uvažuji o chovu geparda, chci se zeptat, zda je tato šelma vhodná pro začátek, nebo doporučíte pro začátek něco menšího. Dodám, že s chovem domácích koček mám velké zkušenosti. Děkuji za odpovědi.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 23.03.2011, 18:25:53 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Troufám si říct, že geparda může chovat i začátečník, pokud bude trvale v kontaktu s chovatelem, který má praxi v chovu a bude Vám poskytovat rady. Je dobré si taky zjistit něco dopředu a informovat se o způsobu péče o takové zvíře, protože gepardi jsou velmi nároční především na stravu. Při špatném krmení mohou vzniknout zdravotní potíže. Je to ale velká kočka a pokud nemáte žádné zkušenosti, je vždy lepší začít s něčím menším. Vše záleží na tom, kolik času a energie jste ochoten zvířeti věnovat.
wakila
wakila (5 příspěvků) 26.03.2011, 10:32:08 xxx.xxx.223.157
nějaká záhadná chyba ..... uložil se mi tady úplně jiný odkaz ..... ten ale není tak zajímavý pro obdivovatele gapardů ........... :D tady je ten pravý http://www.youtube.com/watch?v=zpS5sVr-e18
Jessee
Jessee (2 příspěvků) 01.08.2011, 10:01:22 xxx.xxx.60.169
Dobrý den,jsem zde sice "nová uživatelka",ale již jsem četla snad všechny příspěvky v tomto fóru a je mi více než dost jasné,že není nejsnažší pořídit si kočkovitou šelmu,dopřát jí vše,co potřebuje,sladit s tím naše okolí atd. Ale ráda bych se zeptala zda mi paní Věra J. mohla napsat buď zde nebo na mail pár informací a postřehů o chovu gepardů. Ráda bych si časem jednoho pořídila. Časem myslím víc jak 10 let. Teď bych ráda nabrala zkušenosti od chovatelů, od zoologů u nás i v zahraničí a teprve pak začnu uvažovat o samotném pořízení. Chci nejdříve vědět co vše to obnáší,co potřebují gepardi za potravu-čet jsem,že mívají problémy s nějako potravou a musí se dbát na její složení. Smím se dále zeptat,kde jste přišli ke svým gepardům? Viděla jsem vaše fotky z chovu a jsou nádherné,kam se na váš chov a chovné zařízení hrabou zoo. Vážně Vás obdivuji,kolik času,energie a financí dáváte svým miláčkům. Pokud mi budete moci aspoň trošku poradit budu Vám moc vděčná. Předem děkuji za odpověď Jitka
Jessee
Jessee (2 příspěvků) 12.08.2011, 08:26:16 xxx.xxx.60.169
Dobrý den,moc děkuji,ráda se Vám ozvu.. Vaši gepardi jsou prostě nádherní, je úžasný vidět takhle dokonalý zvíře. Přeji příjemný zbytek dne.. Jitka
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 20:32:35 xxx.xxx.150.172
Dobrý den paní Věro, Viděla jsem fotografie vašich šelem. Jsou velmi krásné. Mám moc rádá šelmy, z nich mám nejrači gepardy. Ty vaši gepardi jsouúžasní, vim že jsou u vás šťastní. Taky bych chtěla chovat geparda, časem až bych pozbírala hodně informací o chovu gepardů a taky dobré potravy. Četla jsem skoro všechny příspěvky ve forum Mít šelmu není jen tak tím sem hodně jistá. Obdivuji Vás i vaše šelmy. Financujete a krmíte je, staráte se o ně věnujete jim čas a energii ale stojí to za to, je to velmi obdivuhodné. Je mi jasné že tyto podmínky pro chov každé šelmy. Byla bych velmi ráda kdyby jste mi na mé otázky ohledně chovu gepardů poradila a odpověděla. Moc vám děkuji předem Melinda
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.05.2012, 21:35:20 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Melindo, děkuji za pochvalu. Ve Vašem příspěvku se mě na nic neptáte, ale pokud máte nějaké konkrétní otázky týkající se chovu gepardů, ráda Vám je zodpovím, budu-li vědět.
Obrázek
Melinda (neregistrovaný) 12.05.2012, 19:13:23 xxx.xxx.150.172
Dobrý den děkuji za odpověď moc ráda se Vám ozvu. Máte moc krásné gepardy Melinda
Mirka (neregistrovaný) 31.03.2013, 09:54:44 xxx.xxx.137.146
Dobrý den, náhodou jsme narazila na vaše zajímavé stránky a gepardi jsou nádherná zvířata. Vše si tady pročítám a dovídám věci o kterých jsem vůbec nevěděla. Nejsem zájemce o žádnou šelmu, jen by mne zajímalo, jak se kdysi ( nebo možná i dnes?) gepardi používali k lovu, jak s nimi manipulovali, jak je k tomu vycvičili. Děkuji a přeji hodně úspěchů,zdravých spokojených zvířat. Mirka.
Andrea Ruferová (neregistrovaný) 30.08.2013, 10:12:02 xxx.xxx.42.23
Dobrý den paní Věro, už dlouho sleduji Váš web a moc se mi líbí, měla bych jedno přání, můj přítel bude mít narozeniny, a jeho největší zálibou už od malička jsou gepardi dal by cokoliv a by mohl nějakého pohladit. A já bych mu tu možnost chtěla dát k narozeninám, po celé české republice je těžké ale něco takového uskutečnit. A tak jsem se chtěla zeptat zda je možné setkání s vašimi gepardy. A kolik by mě to stálo ?. Moc děkuju za odpověď Ruferová.
honza (neregistrovaný) 29.03.2014, 17:43:54 xxx.xxx.14.2

krmení geparda,píšete tady že je to náročný..ani bych neřekl,podle mého kamaráda,má 20 šelem a gepardy krmí jen kuřaty a když kuře má za jednu korunu,když toho nakoupí více tak s emi to nezdá náročný na krmení

Evina (neregistrovaný) 29.03.2014, 17:47:49 xxx.xxx.14.2

kolik prosím stojí přbližně mládě geparda ?

Moravcová Kateřina (neregistrovaný) 02.05.2014, 17:22:11 xxx.xxx.124.12
Odpověď na příspěvek uživatele Cherry1402 z 11.08.2011, 20:18:26

dobrý den jmenuji se Kateřina Moravcová a bydlím v letohradě v pardubickém kraji.Chtěla jsem se zepat zdali je možne tuto šelmu chovat jako domácí zvíře, kolik by takový gepard stál peněz?

Cherry1402 (neregistrovaný) 08.06.2014, 00:31:54 xxx.xxx.38.222
Moravcová Kateřina:
Odpověď na příspěvek uživatele Cherry1402 z 11.08.2011, 20:18:26
Obrázek
cherry1402 (neregistrovaný) 08.06.2014, 00:54:47 xxx.xxx.38.222
honza:

krmení geparda,píšete tady že je to náročný..ani bych neřekl,podle mého kamaráda,má 20 šelem a gepardy krmí jen kuřaty a když kuře má za jednu korunu,když toho nakoupí více tak s emi to nezdá náročný na krmení


Ano, i tak se dá odbýt strava geparda. Gepard patří mezi šelmy z hlediska zažívání velmi náročné nejen na kvalitu, ale i na pestrost stravy a krmit ho pouze kuřaty je naprosto nevhodné a zdraví škodlivé. Gepard potřebuje pořádnou svalovinu, tedy hovězí, koňské, zvěřinu, králičí maso, morčata a také tu drůbež(kuřata, slepice, kachny) podávanou i s kostmi.  Pokud by Váš kamarád krmil gepardy tak, jak se krmit mají pro zachování jejich zdraví, a jak jsou krmeni i v zoo zahradách, pak by jeho výdaje za stravu pro gepardy byly o něčem jiném. Počítám-li 5 kg kuřat na den a geparda, pak Váš známý investuje do jednoho 150,- Kč měsíčně. S tím bych se raději nechlubila. Docela by mě zajímalo, zda ten člověk šetří stejným způsobem i na sobě, kdyby jedl kilo kuřete denně, tak utratí ta měsíc jen 30 Kč....Zkuste mu to navrhnout:-)

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.