Aktuálně: 5 572 inzerátů168 433 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

Chov Eklektusů

anonymní (neregistrovaný) 23.04.2011, 17:30:14 xxx.xxx.109.90
Filip to tam na strope voliéry previsá pletivo ?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.04.2011, 20:44:56 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Ano, mám to takto schválně ve všech volierách. Je to jen druhá vrstva. První (vnější) je normální svařovaná síť a druhá (vnitřní) jen králičí pletivo. Osvědčilo se mi to, protože jsou u mě často kuny a hodně koček a třeba červenokřídlí mi spali zavěšení vzhůru nohama a tím pádem se s nima pověšené králičí pletivo ještě víc prohlo a kuna, kočka, nebo sova neměli šanci.
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2011, 10:42:27 xxx.xxx.109.90
Keď sme pri tých vetvách. Chcel by som poznať názor viacerých chovateľov, napr pán Šiška, Mirek atď na mach na vetvách bazy,ako to je vidieť na týchto fotografiách. Ja to dávam pod tekúcou vodou dolu cirokovou kefou.Robím to z obavy o zavlečenie nejakého nešváru od voľne žijúcich vtákov.Ďakujem za Vaše názory a skúsenosti.
Marty (neregistrovaný) 24.04.2011, 20:25:34 xxx.xxx.249.60
Venku vypadají velmi zajímavě. Nádhera. Co se týče zdvojeného pletiva, nebylo by lepší dát ze shora rám z hranolů a na něj napnout králičí pletivo? Ale pokud to funguje a nemá to žádné negativní stránky, tak proč ne. A k tomu mechu si myslím, že by neměl nijak škodit. Naopak jsem četl, že jsou lišejníky i prospěšné, když je ptáci začnou okusovat. Ale taky bych raději počkal na další názory.
Michal (neregistrovaný) 03.05.2011, 18:54:33 xxx.xxx.4.166
Papoušci jsou nádherní!ale nemá ten samec krapet přerostlý zobák?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.05.2011, 19:00:23 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nemá, ale když jste na to upozornil, tak na fotce úplně nahoře to tak trošku vypadá. Mají pořád větve na okus, jak z bezu, tak jehličnany, vrbu a břízu.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.05.2011, 19:00:24 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nemá, ale když jste na to upozornil, tak na fotce úplně nahoře to tak trošku vypadá. Mají pořád větve na okus, jak z bezu, tak jehličnany, vrbu a břízu.
kikisvítilová (neregistrovaný) 07.05.2011, 23:21:56 xxx.xxx.57.98
Mylí Filipe, mám prosbu kamarádka chce abych jí sehnala nejakého papouška pro její rodiče protoze oni budou mít výročí svatby. a my nevíme jestli se mame rozhodnout mezi žakem a nebo eklektusem me osobně se moc líbí samicka. a jeslti má samicka od eklektuse dobré vlohy na mluvení . dekuji moc za odpoved K.s
fylip
fylip (1289 příspěvků) 19.05.2011, 20:00:46 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Všiml jsem si otázky až teď. Podle mě je to individuální. Určitě se může naučit mluvit. Mi se samec mluvit nenaučil, ale napodobuje různé zvuky, od SMS, až po různé pískání. Já bych ale samičku do bytu nekupoval, je dost agresivní, spíš samce. Mi samice útočí na ruku, jenom jí strčím na voliery. Už asi tři týdny mám ve volieře na dně kameny. Před tím mi papoušci všechnu trávu zlikvidovali, ale teď mi mezi kameny vyrůstá tráva a papoušci jí nechávají. Trus potom ostříkávám hadicí. Mám to tak i u Eklektusů a je to super. Před dvouma týdnama jsem k Eklektusům přidal pár korel. Eklektusi stejně ještě nějakou dobu nebudou hnízdit a několik lidí mi řeklo, že by zatím neměl být problém. Přikládám foto z dneška.
Obrázek
Pepa (neregistrovaný) 19.05.2011, 21:28:41 xxx.xxx.183.202
Čau Fylipe,chtěl jsem se zeptat jak máš dělaný to dno ve volierách?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.05.2011, 19:52:08 xxx.xxx.80.34
Mám tam normální kameny. Jednou za týden to ostříkám hadicí a je t v pohodě. Když jsem tam měl hlínu, tak tam tráva stejně nevyrostla a i když jsem třeba i 2x za týden čistil, tak to pořád vypadalo, že tam je bordel. Teď to je super a už mezi nima i perfektně roste tráva.
Pepa (neregistrovaný) 30.05.2011, 21:50:35 xxx.xxx.183.202
A nemáš problémy s hlodavci?čau Pepa
Pavel (neregistrovaný) 31.05.2011, 14:47:05 xxx.xxx.68.194
Zdravím , kameny ny dně vypadají pěkně, ale jak je to s čištěním různých zbytků ? Taky spláchneš hadicí a pak to dezinfikuješ ? Jestě jeden dotaz výlety máš zastřešeny ? Díky za odpověď, celkem by mě to zajímalo .
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.06.2011, 13:26:38 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Zbytky nastříkám hadicí do otevřeného záletu, kde je podlaha z kachliček a tam je zametu. Ty které nejdou nastříkat do záletu se splaví mezi kameny a papoušci se k nim nedostanou. Nemám to takto dlouho, takže jsem to zaím nedělal, ale mám v planu po každé sezoně kameny vyndat, všechny pořádně očistit a dát zpátky. Jinak je průběžně ostříkávám hadicí. Ve volierách je otevřený zálet ze dřeva. Voliery jsou dlouhé 4m z toho 2m jsouze tří tran kryté OSB deskou a na střeše je OSB deska oplechovaná a je olepená lepenkou.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.11.2011, 17:04:07 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Už dlouho jsem tady nic nepsal, tak přispěju. Eklektusy ke konci října přemístil do zimoviště, kde je voliéra o rozměrech 2,90x1x2 (d,š,v). Do voliéry jsem zavěsil i nové hračky z větví a konopných lan, ale tak, aby jim nevadili v přeletu voliéry (respektive jen samci). Bál jsem se, aby se nezačali v důsledku přemístění a nedostatku zábavy škubat, zatím to ale vypadá dobře. Každý týden měním větve na okus, které dávám ve velkém množství a vždycky jsou na konci týdne zlikvidované. Aktuálně krmím klíčené Deli nature 62, suchá směs DN 62 smíchaná s DN 64 1:1, tot tvoří asi 40 % krmné dávky a zbytek tvoří ovoce, zelenina a podzimní plody. Do vody aktuálně přidávám promotor a na piškoty stále kapu palmový olej. Samec je v perfektní kondici a i peří má suprové, ikdyž postrádá ten lesk, který měl, když byl venku, ale to se snad spraví jarním vypuštěním na vzduch a sluníčko. Samice je taky v nejlepším stavu, v jakém byla od doby co jí mám. Peří na pravém křídlu už je 100% a levé by se mohlo taky brzo spravit úplně, myslím, že dost zabral palmový olej, peří na pravém křídlé už není vůbec suché, na levém ještě trošku ano. Zároveň začal dorůstat nový ocas, který ještě není 100%, ale snad o něho nepřijde jako o ten, který začal dorůstat v létě, ten jí vypadal, že by si ho vyškubala jsem nezpozoroval. Jediná její velká vada je pořád ještě létání. Od doby co jí mám udělala poměrně velký pokrok, ale stejně neumí létat ani na 50%, snad se to ale ještě bude zlepšovat. Co se týče hlučnosti, tak po přesunutí do zimoviště se jinak hodně hlučný samec zklidnil a ani nepípne. Normálně vždy křičel za svítání, ale v místnosti nemám automatický stmívač a vždy se tam jen rožně a zhasne, takže to bude nejspíš tím. Nedávno jsem je viděl i přes mou přítomnost, jak se krmí, opět to ale bylo na opak a samice krmila samce, to mě víc než jenom překvapilo, máte s tím někdo zkušenost? Fylip
Obrázek
Michal (neregistrovaný) 01.12.2011, 01:27:25 xxx.xxx.4.166
Parádní ptáčci, ale je to divné s tou samicí. Že tak dlouho nelétá :/ Skrz to, že jestli si ji dostal mladou, a máš ji už rok, tak už by měla byt OK, já jsem u známé našel zjara roselu pestrou, která byla asi 3-4roky v malé kleci, hned sem si ji(nakonec se ukázalo, že je to on) domů, a teď už krásně létá, peří vyměnil a už snad bude vše dobré...A samice jsou u Eklektusů dominantnější, k tomu bych se asi přiklonil při tom krmení, ale chovám jen střední papoušky, takže na mě moc nedej :) Ať se daří!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.