Aktuálně: 5 019 inzerátů173 588 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Chov Eklektusů

Krueger (neregistrovaný) 12.08.2012, 17:05:52 xxx.xxx.59.177
I já přeju ať se daří. Můžeš sem dát foto nové samičky?!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.08.2012, 19:46:55 xxx.xxx.162.247
P. Vojtěchu, to je samozřejmé, a i kdyby u voliéry stál celý den, nemusí zpozorovat to co bych viděl já, nebo někdo jiný, kdo se o papoušky stará. Je u nich sice často, ale odlišného chování si třeba nevšimne, to je jasné. Jistě pár fotek mám, ale v počítači mám jenom asi tři, tak další dodám když tak zítra. :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.08.2012, 19:50:55 xxx.xxx.162.247
Ještě k těm korelám. Korely už s nimi nějakou dobu nemám, ale jsou ve vedlejší voliéře, takže to vyjde prakticky nastejno. Mluvil jsem o tom už i s Mirkem Štěpánem a schodli jsme se na tom, že v dnešní době to snad žádný problém není. Podle pitvy to nebyla žádná nemoc, ale opravdu "jen" něco špatného snědla.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.08.2012, 17:52:05 xxx.xxx.162.247
Ještě jedna. Takhle si vybírají piškoty ze zobáků pokaždé, když je dostanou. Nejde ale jen o piškoty, hrají si takto s čímkoliv, honí se po voliéře s jedním kouskem ovoce třeba i půl hodiny. :)
Obrázek
Krueger (neregistrovaný) 14.08.2012, 18:38:20 xxx.xxx.59.177
Moc krásní ptáci. eklektusové jsou nádherní ptáci-:)
zelidvanact (neregistrovaný) 25.08.2012, 11:09:55 xxx.xxx.92.50
Ahoj, chtěl sem se zeptat, jak po té době hodnotíš dno s kamenama? Je to dobré na údržbu?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.04.2013, 20:09:13 xxx.xxx.162.247
Po delší době přispívám opět k eklektům. Venku už jsou asi dva týdny a zimu přečkali dobře. Pro špatný vzduch v zimovišti měli peří v trošku horším stavu, ale to se spravilo hned během prvního týdne na slunci a dešti a teď jsou více než 100%. :) Peří má perfektní barvu a lesk, stejně tak oba eklekti jsou v suprové kondici. Začal jsem podávat klíčené zrní, ovoce a zelenina byla pro mé eklekty dostupná i během zimy, takže tam se nic nezměnilo, ale mimo klíčené jsem přidal také vaječnou míchanici. Z vody jsem na chvíli vysadil optimin a acidmod a začal jsem dávat promotor, po vysazení promotoru začnu podávat opět dva předešlé přípravky. Do voliéry jsem umístil dvě budky, jednu kmenovou a jednu prkennou. Samice už zcela okousala otvor prkenné budky, viděl jsem jí do ní nakukovat, ale vevnitř zatím nebyla. Kvůli čemu ale hlavně píšu, Už asi tři dny je samec extrémně hlučný, stejně tak samice se začala ozývat více, než u ní bylo zvykem. Dneska jsem poprvé viděl, jak se samec před samicí předvádí, roztahuje křídla, ocas, prudce kýve a škube hlavou, neustále pochoduje po bydle, létá voliérou tam a zpět podle toho, kde jde zrovna samice a mimo to se s samicí i nahánějí. Když zrovna sedí vedle sebe, většinou po sobě sekají zobákama, během pěti minut ale sedí vedle sebe, probírají si peří a nebo si "něžně" hrají zobákama vybírají si z nich vzájemně potravu. Připadá mi, že jediné místo, kde samec nechá samici na pokoji je krmítko, tam spolu společně sedí jak dlouho samice chce a samec do ní ani "neprtne". Dneska jsem asi půl hodiny pozoroval, jak je samice zavěšená na pletivu, nad miskou s vodou, samec seděl na misce s tím, že samice vždy nabrala do zobáku vodu a nechala jí stéct do zobáku samci, toto probíhalo asi půl hodiny. Celkově jsem je teď pozoroval více, protože na zahradě, přímo naproti voliér přestavuju starší voliéry a dostavuju nové, takže jsem na zahradě odpoledne nonstop a vidím všechno. :) I když se máte soustředit na práci, vždycky Vám sklouzne pohled. :) Při této přestavbě se nadělá poměrně hodně hluku, ale eklekti se nenechali ani trošku rušit, dokonce jim nevadilo ani to, když dva metry od jejich voliéry dopadaly desky ze střechy přestavující se budovy a samec klidně krmil samici. Bal jsem se, aby to nerušilo i ostatní druhy při hnízdění, ale vousáči z budky nechtějí vylézt ani za nic, samice amazónka se také nenechá vyrušit a i přes kravál si škrábe v buce, tak uvidíme, jak to všechno dopadne, mladý eklektus by byla skvělá třešnička na dortu. :)ú
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.04.2013, 20:11:27 xxx.xxx.162.247
Ještě jsem zapomněl dodat ke kamenů,. jak se někdo ptá v posledním příspěvku. Znovu bych je asi nedal, ale je to rozhodně lepší, než hlína. S prvním pěkným dnem jsem je měl všechny venku, ostříkal jsem vapkou, hlínu vo voliérách jsem rozhrabal a kameny znovu naskládal, sice dost práce, ale bylo to jako nové. Kdybych ale dělal stejné voliéry znovu, volil bych nejspíš velké dlaždice, nebo zámkovku.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2013, 20:40:13 xxx.xxx.70.146
Ahoj Filip. Skús namiesto Acidomidu podávať spolu s Optimínom Amivit.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.07.2013, 12:34:51 xxx.xxx.162.247
Tak opět trošku oživím, aspoň fotkama. :) Dneska je samice eklekta už od rána v budce, radši jsem jí zkontroloval, jestli jí něco není a to bylo sykotu, čepýření peří a útočení... :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.08.2013, 18:35:42 xxx.xxx.162.247
Tak samice eklektuse už skoro tři dny téměř nevylezla z budky a je extrémně agresivní. Samec sedí u budky a je hodně hlučný. Dneska se mi při kontrole podařilo udělat tuhle fotku, ale nepodařilo se mi zahlédnout, jestli má nějaké vejce.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.08.2013, 12:48:40 xxx.xxx.162.247
Včera večer jsem přijel z dovolené a když jsem dneska ráno vylezl k voliérám, viděl jsem pokusy o páření eklektů. Samec na samici celkem nejistě lezl, když se mu to nepovedlo, zkusil to podruhé, z druhé strany. Toto se opakovalo několikrát, tak uvidím, jestli z toho ještě letos něco bude. :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.08.2013, 15:37:28 xxx.xxx.162.247
Když jsem se přiblížil k budce, šel z ní opravdu strach. Zároveň se samcem spustili ohromný řev, něco takového jsem od nich ještě neslyšel. Dneska jsem opět pozoroval pokusy o páření.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.