Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Chov Eklektusů

fylip
fylip (1289 příspěvků) 28.07.2014, 12:27:11 xxx:xxx.8bde:

zdravím a oživuju po delší době. :)

Z jara mi eklekti snesli dvě vejce a to dost zvláštním způsobem, jelikož samice první vejce snesla v neděli a druhé následovalo až další sobotu, takže šest dnů rozdíl. To jsem opravdu nečekal. Před tímto hnízděním jsem viděl nějaké pokusy o páření, ale nebylo to nic moc. Po nějaké době samice jedno vejce z budky vynesla a zůstalo jedno, které bylo neoplozené.

Nějakou dobu se nic nedělo a já jsem neviděl ani páření, až jsem  samici asi dva týdny zpátky našel v budce opět na dvou vejcích. Dneska se mi je podařilo prosvítit a jsou obě plné, tak snad to vyjde a zpraví mi to nevydařenou sezónu. :) 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.08.2014, 19:59:03 xxx:xxx.8bde:

Opět zdravím. :) 

Dnes jsem při krmení slyšel z budky u eklektů pípání, proto jsem jí skontroloval a zjistil, že mají jedno mladé, které má plné volátko, takže samice naštěstí krmí. :) Druhé vejce je také oplozené, ale samice jej nejspíš nechtěně poškodila a je promáčknuté, takže z něj nejspíš nic nebude. Snad teda odchovají mladé až na bidlo. :) 

cone (neregistrovaný) 12.08.2014, 17:55:48 xxx.xxx.160.35
Odpověď na příspěvek uživatele fylip z 12.08.2014, 15:58:25

Paráda, gratuluji

fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.08.2014, 23:01:26 xxx:xxx.8bde:

Díky Matuši. :) 

Eklekti dál suprově krmí. Samice z budky vyléza jen při krmení, jinak je neustále v budce. Mladý má neustále plné volátko, takže super. :) 

fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.08.2014, 22:41:10 xxx:xxx.8bde:

Zdravím. Tak trošku později, ale přce, přidávám fotku mladého ve věku devíti dnů. Dnes je mu už o den více a roste doslova před očima. :) 

Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.08.2014, 14:33:21 xxx:xxx.8bde:

Tak eklektus dál roste a rodiče se vzorně starají. Doufám, že to tak zůstane. Dneska má třináct dnů, takže zítra budu kroužkovat. Snad to rodiče vezmou klidně. 

Dnes jsem v budce našel i zelené péro, takže je možné, že už do ní leze i samec, ale ještě jsem ho tam neviděl. 

Samice neustále žebrá o nakrmení, ale samec jí nekrmí.

Přikládám aktuální fotku z dneška. :) 

Obrázek
Martina (neregistrovaný) 03.12.2014, 13:36:02 xxx.xxx.151.141
Odpověď na příspěvek uživatele fylip z 25.03.2011, 19:08:13

dobrý den dnes jsem našla nějaké vaše komentáře a moc se mi zamlouvali ja mám taky eklektuse je to samička je strašně moc hodná jsou jí dva roky a užasně mluví ,,a proč vám píšu ,,chci se zeptat jestli už ta vaše samička začala hnizdit,,dnes je to prprví co sneslaprvní vajíčko,,nemáme samečka a tak vím že vajíčko není oplodněné ale chci se zeptat jestli ji ho i přesto mám nechat,,,mužete mi prosím poradit co dál,,, děkuji tady je můj email,,,parilovaamartina@seznam.cz 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.