Aktuálně: 5 194 inzerátů171 501 diskuzních příspěvků17 701 uživatelů

ceník

Smíšek (neregistrovaný) 19.03.2011, 19:16:05 xxx.xxx.26.38
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, byl zde ceník papoušků a nemohu ho již najít. poradí mi někdo kde ho najít? Jestli tu ještě je?
cone
cone (1412 příspěvků) 19.03.2011, 19:20:45 xxx.xxx.67.3
Když si zadáš do " Prohledávání diskuse" do Hledat -slova "ceník papoušků"- tak ti vyjede. / vše je v levé liště /.Jen bych si tě dovolil upozornit, že ceny se od té doby neaktualizovaly ajsou už pravděpodobně někde jinde, ale pro základní orientaci by ti tento ceník mohl pomoci.
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2011, 19:22:32 xxx.xxx.26.38
Ju děkuji chci se jen mrknout
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 22:26:02 xxx.xxx.12.33
cone má pravdu že ceny jsou trochu někde jinde,teda u druhů o které se zajímám určitě. nemohl by někdo udělat nový ceník,myslím že by to bylo zajímavé pro porovnání i pro orientaci. mě by třeba zajímala hlavně afrika.
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 22:28:31 xxx.xxx.78.3
Existuje nějaký ceník a nebo je to na libovůli chovatele za kolik prodá? Nebo je nějaký kartel?
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 22:34:15 xxx.xxx.12.33
určitě si každý může určit za kolik prodá,ale lidi sledují inzerci a když nabízíte něco dráž než ostatní,tak už moc lidí nezajímá ani kvalita a prostě se vám třeba ani neozvou proto že prodáváte za "draho".
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 23:58:27 xxx.xxx.78.3
Mám trochu jiné zkušenosti. Ale to záleží na kupujících. Mně když se bude papoušek u chovatele líbit na nějakém přeplacení mně nezáleží. V první řadě posuzuji kvalitu toho co sháním a pak teprve reálnou cenu. Snažit se doma dávat dohromady nějakou vypelichanou slepici za pár korun není taky vždycky dobré. Někdy se to povede, ale když se to nepovede tak se ta větší sleva ani nevyplatí.
cone (neregistrovaný) 23.03.2011, 08:58:36 xxx.xxx.67.3
pro 12.33 - o Afričany se více zajímám a určitě bych vám cenovou hladinu na druhy, které vás zajímají mohl poskytnout. pro 78.3 - jo, tak takhle bych postupoval, kdyby mi někdo něco nabízel z vedlejší dědiny, ale pokud jedete několik set km se podívat na nějakou nadhodnocenou a nekvalítní nabídku, pak se budete držet možná i jiného názoru. Vždyť s prominutím každý moula si myslí, že ma něco kvalitativně jiného, lepšího. A neustále dávat do souvislosti vysokou cenu s dobrou kvalitou - tak to mi už delší dobu zavání tomu příběhu o perníkové chaloupce. Nechci se vás v žádném případě dotknout, neznám vás, ale o vysokých cenách spjatých s kvalitou se často mluví u těch, kteří splňují z tohoto tandemu jen jedno - a to vysokou cenu. Vysoká cena automaticky negarantuje dobrou kvalitu / záměrně jsem nepoužil slůvko "vysokou"/.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2011, 20:11:17 xxx.xxx.12.33
pro cone: díky za nabídku,zajímala by mě cena mayeráků,zdá se mi že ta teď nějak kolísá a cena papoušků konžských,jak maldých,tak starších chovuschopných,gulielmi i fantiensis. můžete mi napsat třeba na mail: ladaklement@seznam.cz díky.
cone (neregistrovaný) 23.03.2011, 20:34:35 xxx.xxx.67.3
Možná to bude zajímat více chovatelů, tak odpovím tady. Jen podotýkám, že to jsou ceny odpozorované z jnzercí a z osobních jednání, samozřejmě můžete narazit i na ceny jiné, ale nějak moc překračovat mnou uvedené rozpětí nebudou. ceny bych uváděl za ptáky v ucházejícím opeření a se všemi drápky, jedinci s některými nedostatky budou levnější. ŽLUTOTEMENNÍ/ Majeráci/ - za běžné více meně zelenobřiché jedince bych považoval cenu kolem 5-6 tis, samice spíše v tom horním údaji nebo i nepatrně více, za krásné modrobřiché byste asi musel 1 až 2 tis připlatit. KONŽŠTÍ fantiensis - ti se letos dostali s cenou trochu dolů, za střed bych považoval 8tis. kč za mládě. Sám jsem kupoval loni na podzim 4letého samce za 10tis. Extrémně vybarvení dospělí jedinci by jistě nemuseli být o mnoho dražší než 10tis. KONŽŠTÍ gulielmi - tady, bych si dovolil upozornit na občas nabízené křížence mezi fant a gulielmi a na jedince vykazující znaky gul., ale s velikostí fant. Rozdíl mezi oběma ssp. je cca 2-3 cm, tedy asi půl hlavy. Za pěkně urostlé mladé se letos ceny pohybovaly od 8 do 12 tis, zase za dospělé oblíbené "černokřídlé" jedince gulielmi můžete počítat s cenou nepatrně vyšší. Pap. konžští obou u nás dostupmých poddruhů jsou tak trochu moje ososbní srdeční záležitost, na přiložené fotce 4 letý" samec "/ DNA/,fantiensis, který snesl neoplozená vejce a vyšel / vyšla / na těch uváděných deset
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2011, 20:49:25 xxx.xxx.12.33
tak ještě jednou díky za info,ten smec-samice je pěkná. spíš se vydává samec za samici než naopak.... chci koupit pár papoušků konžských,fantíci se mi líbí víc,ale ptal jsem se i po gulielmi,tak uvidím. taky proto jsem vám napsal mail,jestli třeba nemáte něco na prodej,nebo k zamluvení,a ne pro to abych někoho o ceny od vás ochudil :-)
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 04.04.2011, 11:45:00 xxx.xxx.58.83
O aktualizaci ceníku už jsem několikrát přemýšlel. Abych řekl pravdu, tak se mi do toho moc nechce. Musím přiznat, že to zabere celkem dost času, obvolávání chovatelů, obchodníků, atd... (takže i peněz). Pokud si přečtete předchozí diskuze ke starším verzím ceníku, tak zjistíte, že většina lidí (jak už tomu na českých fórech zpravidla bývá) toto úsilí neocení, ale naopak tvrdě kritizuje. V případě andulky napíšiu cenu, dejme tomu 70 Kč. Za chvíli se objeví odpověď typu: "ten co tento ceník tvořil je úplně mimo, protože jsem včera kupoval andulku ve zverimexu za 150 Kč". Opravdu nevím jak na takové poznámky reagovat. Tuto činnost dělám ve svém volném čase a dobré víře jako pomůcku pro ostatní chovatele. Pokud se vám vrátí především kritika (rozlišuji absolutní kritiku a návrh k diskuzi!!!), tak nemám chuť podobné věci tvořit. Pokud by někoho zajímala cena nějakého druhu, tak mu jí rád sdělím přes e-mail: lubos.tomiska@seznam.cz
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2011, 13:45:19 xxx.xxx.161.58
Pro Cone. To je nádherný papoušek, jsou vhodní na ochočení? Díky Jana
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2011, 14:38:31 xxx.xxx.74.180
Někdy mě uveřejňování ceníků připomíná vysačku na saku v obchodě. Pro koho vlatně ceník je vyvěšován? Především pro kupujícího, aby věděl zač má nakoupit, ale pak se určitě bude při svých odchovech kroutit a prodá rozhodně dráž než nakoupil od korektního chovatele. A korektní chovatel?........ je pouze trouba, že prodal tak lacino aby se mu druhý za rohem vysmál. Tak na co a pro koho ceníky.
cone - šiška oldřich (neregistrovaný) 04.04.2011, 15:35:56 xxx.xxx.67.3
4 Jana - konžští papoušci se k ochočení hodí, navíc velké jejich plus je že nejsou uřvaní. 4 nereg. 74.180 - samozřejmě si můžete nakupovat a prodávat za co chcete, je to jen a jen vaše věc. Ceník je jen pro naznačení možné cenové hladiny, není to žáden diktát a podotýkám, že nikdo se jím nemusí řídit ! Ještě snad upozornění - vůbec mě nezajímají ceny různých zverimexů a komerčních prodejen, to je úplně jiný soudek.
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 04.04.2011, 16:13:42 xxx.xxx.57.59
Reakce na predchozi odpoved. Vubec nechapu vase prirovnani cenik s visackou na saku. Cela poznamka mi prijde uplne demagogicka. Funkce ceniku, ktery jsem vytvoril ja nebo cone, je uplne jednoznacna a jednoducha. Papouscich druhu je mraky, nektere jsou vice vzacne, nektere mene. Predevsim zacinajici chovatele se v cenach neorientuji, coz dokazuji kazdodenni dotazy na forech ohledne porizovaci ceny. Myslim, ze takove reseni muze odlehcit jednak forum, ale predevsim chovatelum, kteri tuto informaci k chovu potrebuji. Spekulace o obchodnich strategiich chovatelu nemaji s cenikem nic spolecneho. At si rika kdo chce co chce, orientacni ceny se urcit daji, prestoze se muzou vice ci mene lisit, prirozene. Vyjimkou jsou druhy, ktere jsou v Evrope zastoupeny treba jen nekolika desitkami kusu.
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2011, 16:37:46 xxx.xxx.112.197
Pane Cone, chtěla bych se zeptat, zda se tento papoušek naučí mluvit, resp. jestli má schopnost se naučit mluvit a ještě, jestli to neni velký ničitel (ńěkde jsem četla, že ano, ale nejsem si jista). Uvažuji o jeho koupi. Děkuji JANA
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2011, 17:02:37 xxx.xxx.112.197
Pro Cone: Ještě bych se chtěla zeptat, zda se p. konžský snese s jinými papoušky. Mám ochočenou pyruru, krýsně mluví. Tak by mě zajímalo, jestli by se snesli (teď je jí 6 měsíců) a jestli by nepřestala pyrurka mluvit, když by měla kámoše. Děkuji JANA
cone (neregistrovaný) 04.04.2011, 17:42:10 xxx.xxx.67.3
Luboši, neudělal bys alespoň ceník loriů, moje parketa to cenově není a asi bych mohl i zaplavat. Pro nereg. Janu - pár slov jsem již od pap. konžského slyšel, pokud byste ovšem chtěla srovnávat - tak žakové či některé poddruhy žlutohlavého amazońana jsou někde jinde. Ničitel dřeva - normální, zda se snese s jinými druhy papoušků nevím, vždy jsem je choval odděleně s jedinci stejného druhu, možná za pár dnů či týdnů přidám 15 měsíční samičku pap. konžského ke dvěma 4 měsíčním samičkám senegalců.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.