Aktuálně: 5 034 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

ara ararauna

baitik (neregistrovaný) 13.04.2011, 13:06:15 xxx.xxx.172.4
Dobry den mohla bych se zeptat jestli nekdo chova tyhle papousky a levne je prodava treba i na splatky...nemuzu nikde sehnat seriozni inzerat a kdyz uz kapnu na nejaky ktery by mi sedel tak je to podvod...Prosim o radu
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2011, 13:48:26 xxx.xxx.115.55
Pochybuju, že když někdo odchovává ary, že je prodává na splátky a ještě levně. Každý máme nějaké zkušenosti. Papoušek majiteli pojde a splátky zmizí v nedohlednu. Nehledě na to, když si koupíte nové auto, taky vám ho nikdo levně neprodá. Každá věc i zvíře má svoji cenu. Pokud na to nemáte musíte slevit ze svých nároků a koupit si druh papouška, který je levnější než ary.
cone (neregistrovaný) 13.04.2011, 16:05:53 xxx.xxx.67.3
4 baitik - ještě si prosím uvědomte, že i kvalitní zázemí ararauny také bude něco stát - klec či voliéra, kvalitní krmivo s přídavkem ořechů a čerstvého ovoce se zeleninou, a samozřejmě/ nedejbože /veterinární ošetření či vyšetření není takézanedbatelný finanční obnos - to nemusíte sice potřebovat, ale zcela vyloučit to také nelze. Pravděpodobně jste se snažila lovit v kamerunských či jakých vodách - ararauna za 12 tis. je jen podvod a nesmysl, stůjte pevně na zemi a počítejte spíše s cenou nad 20tis.
baitik (neregistrovaný) 14.04.2011, 14:49:13 xxx.xxx.172.4
Ano inzeraty typu prodam aru za 12000 jsem nasla, ale hnedka jak napsali ze je to Kamerun atd....tak se to zavrhla jelikoz to je podvod....Ne ze bych mela nejak velike zkusenosti stemyhle druhy, ale mam znameho ktery chova Aru zelenokridlou a byl by mi ochoten se vsim v zacatcich poradit....Ja spise hledam nekoho seriozniho, kdo mi aru proda levne...nemyslim tim pod 20 tis, ale taky ne nad 30. Klec tu mam zarizenou ukova mi ji bratr a krmivo to taky neni problem....ale jde mi o to ze nemam na to abych polozila 20 a vice tisic.....chtela jsem jen zjistit jestli jde prodat tak ze bych dala treba 7 tis na ruku a pak 2 az 4 splatky....
cone (neregistrovaný) 14.04.2011, 15:10:46 xxx.xxx.67.3
O prodeji na splátky by více pochyboval. Pokud budete projíždět častěji inzerci na iFauně, můžete na cenu nad 20 narazit, za 20 byla nabídka kolem Vánoc. Čas před koupí ararauny si kraťte čtením knih - obecně o chování papoušků vám mohu doporučit knihu R.Lowové - Proč můj papoušek??? a některými dalšími tituly o krotkých mazlíčcích.Také by pro vás mohly být ještě zajímavé tituly - opět R.Low-"AROVÉ v přírodě i lidské péči" a Milan Vašíček - "Arové a aratingy" Speciální brožura jen o araraunách snad ani na našem trhu nějaká seriozní nebude. Můžete napsat jak si představujete klec pro araraunu ? velikost, použitý materiál .....
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2011, 15:25:06 xxx.xxx.109.90
Slečna a nemala ste už inzerát, tak január, február, že kúpite aru na splátky?
baitik (neregistrovaný) 14.04.2011, 15:47:17 xxx.xxx.172.4
nn ja si zadny inzerat nedavala.....spis se divam po inzeratach a hledam...no ja jeste nevim jaky rozmery barak mame veliky takze klec bude taky asi 2m na 2m a vyska kolem 2 metru jestli to takhle muze byt a je to veliky prostor. Napiste nebo poradte....a jeste s venkovni volierou by ste mi mohli poradit jak ta ma byt velika....jinak na material se teprve musim kouknout nevim co na to bude potreba...jestli mate zkusenost tak napiste....a za ty nazvy knizek dekuji nejakou si poridim at muzu studovat :))
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.04.2011, 16:37:31 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Ary a Aratingy od Milana vašíčka už se budou shánět dost špatně, ale s ostatníma by neměl být problém, zvlášť s Proč můj papoušek???, ta je totiž poměrně nová. Filip
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2011, 15:34:18 xxx.xxx.172.4
jj divala jsem se dneska na knizky a uz sem si i objednala Proc muj papousek??? nekdy pristi tyden mi ma dojit....
vita (neregistrovaný) 24.09.2012, 16:05:43 xxx.xxx.213.85
Prpodavam papouška ARA ararauna Samice 6 mesicu stara je moc hodna ve všem + klec zdarma.30000kč.muj mob.775060968
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.09.2012, 19:29:18 xxx.xxx.74.6
Za tú cenu je nepredajná. O málo vyše dnes kúpite celý pár.
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2012, 20:15:31 xxx.xxx.16.65
Hezký den .Na burze seženete pár za tu cenu a ke konci i s klecí .
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2012, 21:25:30 xxx.xxx.85.66
Dobrý den. Cena Ar.A. počítejte +- 25000kč místy i levněji, když jich je na prodej od více chovatelů, samozřejmě pokud chcou prodat, je to jako s jiným zbožím, když je něčeho nadbytek tak jde cena dolů, to je o čekání a hledání. Se splátkama spíš nepočítejte, je to nezvyklá věc mezi chovateli, každý chce mít svý jistý a pak při nemoci nedejbože úhynu je soud na snadě. Chovatel chce své peníze a vy si řeknete proč doplácet např. 10 000kč za něco co nemám, co mohlo zemřít né moji vinou(nemoc) atd.atd.atd. Spíš mě trápí jiná věc, vím že pořízení takovýchto papoušků je dneska moderní a při současných cenách poměrně dostupných (oproti 50000kč kolem revoluce) takže se tento prodej docela rozmohl jako u psů Jokšírů. Jenže Jokšír vás osvobodí od povinností cca po 15letech,můžete ho většinou vzít na dovolenou,dát k sousedovi,vycvičit,naučit na více lidí,nemusíte tolik uklízet a jiné. U ary vás toto může provázet 50let, na dovolenou ji asi nevemete,soused většinou nechce,koho si neoblíbí tak povelem nezměníte, může útočit na vašeho potomka- přítele kterého si časem určitě pořídíte,může být hlučná a spoustu jiných povinností které nebudete moct přehlídnout jako u psa-kočky. Je toho víc co by jste měla promyslet a zvážit než jít za svým "chtíčem" tím vás z toho nezrazuji,jen to není jako si jít koupit psa nebo auto....
cone (neregistrovaný) 09.11.2012, 08:48:09 xxx.xxx.156.5
trošku bych Jiří upřesnil tvé cenové údaje -nyní se objevují ararauny už i pod 18tis. / a spekulovat zde o kvalitě je zcela mimo /, a ararauny ani v době revoluce či těsně před ní nikdy nestály na cenové hladině 50 za kus, tím ale nechci tvrdit, že si někdo o tuto částku za kus třeba z drzosti neřekl :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 09.11.2012, 09:06:28 xxx.xxx.161.104
ano nikdy netvrdím že cena mnou uvedená je pevná,nebo standartní :-) psal jsem , čím větší nabídka tím větší možnost cenového rozpětí, mám dojem že letos tuším kolem května se na ifauně létalo při některých inzerátech kolem 18000,- ale je to chovatel od chovatele a kraj od kraje kolem revoluce kdy nebyla taková věc jako dneska internet bylo daleko horší kdo se tomu aktivně nevěnoval a neměl alespon známé celkem problém nějakého většího papouška sehnat, berte to z pohledu laika který navštěvuje zveráky apod. jinak i v dnešní době jsem narazil na zverák kdy chcou za 4 letou samici 45 ....... ale o tom můžeme psát dlouho :-)
Michaella123 (neregistrovaný) 02.09.2015, 20:14:38 xxx.xxx.65.89

Dobry den chcem sa opytat ci ara ararauna moze mat smutnu vrbu ako bidla vo voliere? Lebo vsade citam ze kludne moze a ked som sa pytala chovatela tak ten neodporucal:/ takk teraz neviem:( a samozrejme to bude okusovat a tak:) vraj je rozdiel mezdi smutnou vrbou a obycajnou vrbou.

MilošABC (neregistrovaný) 08.12.2015, 21:31:01 xxx.xxx.96.43

Dobrý den, potřeboval bych se zeptat, papoušci když takhle koukám na videa jak to s nimi je ? jak se učí aby k vám přiletěli  a čim je obdarovat když je to teprve učím,kdy poznám že je papoušek připraven bez kšír u dravců vím že je lákají na maso ale u ar to jsem nikde nezjistil ptal sem se přes internet jednoho chovatele a neodepsal .. no tak se ptám vás.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.