Perličky - chov

Zdravim :-) Uvažuji o chovu perliček neboť mám velkou zahradu. kolik perliček je vhodné k 1 perlákovi pořídit?. A když jsou v hejnu 2 perláci perou se mezi sebou nebo jsou klidní.. Děkuji za odpověďi..
c.martin c.martin 3 příspěvků
No ja som som si minulý rok v októbri kupil 1 perláka a k nemu 2 perlicky. Najprv bolo vsetko OK, ale po case zacal perlák prenasledovat kohuta, no ale ten sa nedal a poriadne mu nalozil. Perliciak mu uz dal pokoj, ale zacal mi napádat sliepky. Napádal a bil ich v jednom kuse a to dost tvrdo. Sliepky sa ho neuveritelne báli, az raz ma tak vytocil , ze uz mu nepomohlo nic. A raz dva bolo po nom. Ale mám pod kvockou 17 perlicích vajec, tak uvidíme co sa vyliahne. A perlicky su v pohode aj bez neho, pekne znasaju vajícka a na dvore zavládol klud. Vlado
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
snesou se pokud jsou na sebe zvyklí nejlépe bratři, k perlákovy bych dal tak 3 až 5 slípek
neregistrovaný oty neregistrovaný
Mi se perláci vysloveně neprali ale ten slabší si udržoval odstup a silnější mu dával vždy najevo kde je jeho místo, nedělá to dobrotu nebude na zahradě klid, není důvod mít více prláků.
mfranko mfranko 17 příspěvků

Zdravím mám 3 perličky a 1 perláka dospělí a snažím se je už 2 roky zozmnožit z vajíča se vylíhnou vše je v pořádku ale asi po 2 měsících nemohou na nožky:chodí po kloubech, vytočená nožka do boku,tahá jí za sebou setkal se stím někdo kdo by mi mohl poradit co to muže byt nebo zpusobovat 

neregistrovaný Markéta neregistrovaný

Záleží na tom, jestli chcete Křepelky Čínské nebo Japonské. Čínské nesnášejí jedlá vajíčka. Zato japonské ano. Takže pokud chcete japonské jen na vajíčka, tak si kupte jen slepičky a pokud i na chov, tak budete potřebovat cca. 5 slepiček na 1 kohoutka. Ale určitě bych nedával 2 a více kohoutků do jedné klece. Zabili by se. Upozorňuji, jestli je chcete chovat, tak potřebujete umělou líheň, protože křepelky japonské už zapomněli, jak se vysedává vejce. 

Pokud chcete čínské, tak si kupte 1 kohoutka na cca. 10 a míň slepiček, ale jako minimum slepiček bych dal 3, protože na 1 by si zasedl a po čase by si vyčerpal až k smrti. Přeji hodně štěstí. 

DagosLiso DagosLiso 35 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »