Aktuálně: 5 041 inzerátů173 727 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Páření andulek při hnízdění

Hanka (neregistrovaný) 26.04.2011, 10:10:34 xxx.xxx.128.59
Dobrý den, prosím o radu ohledně našeho andulčího páru. Nyní mají naše andulky 6 mláďat ve věku okolo 4 týdnů (zatím jsou všechna v budce) a už týden se opět páří. Přitom jsem měla v plánu budku odstranit okamžitě poté, co ji opustí poslední mládě a znovu ji andulkám dát až za rok. Nyní se obávám, že samička začne opět snášet vajíčka a tím se vyčerpá. Nebo je uvedené chování u andulek běžné a další snůšky se obávat nemusím? Děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 26.04.2011, 11:15:05 xxx.xxx.174.89
Opakované páření a následné hnízdění je u andulek úplně normální. Samička často začne znovu snášet ještě před vylítnutím mláďat. Druhá snůška problém není, třetí už se ale osobně snažím zabránit. Nechci samičku zbytečně vyčerpávat. I když mnoho chovatelů nechává hnízdit i potřetí.
Hanka (neregistrovaný) 26.04.2011, 13:15:50 xxx.xxx.128.59
Děkuji za odpověď na můj dotaz. Jakým způsobem je možné případné třetí snůšce zabránit? Počítám s tím, že ta druhá nás již pravděpodobně nemine. Mám samečka ihned po druhé snůšce izolovat a nechat péči o mláďata pouze na samičce nebo je zde i nějaká jiná možnost? Nerada bych totiž samičku příliš vyčerpávala, obzvlášť pokud bude i druhá snůška podobně bohatá jako ta první.
anonymní (neregistrovaný) 26.04.2011, 14:47:46 xxx.xxx.68.194
Možná by stačiloubrat na pestrosti stravy , nepíšete čím krmíte .
Hanka (neregistrovaný) 26.04.2011, 15:02:02 xxx.xxx.128.59
Krmím denně čersvou vaječnou míchanicí (míchám směs vejce, mrkev, strouhanka nebo piškoty, Roboran), běžným krmivem pro andulky (momentílně dostávají krmivo andulka deluxe od Avicentry), průběžně dostávají různou zeleninu či ovoce, zelené krmení (nyní nejčastěji pampeliškové listy), senegalské klasy, sem tam nějakou tu tyčinku, neustále mají k dispozici sepiovou kost, grit. Nechtěla jsem je omezovat, aby mláďata nestrádala. Ale pokud bych měla ubrat na pestrosti stravy, tak jak by pak měl jídelníček vypadat? Nepostihlo by to případně i mláďata?
anonymní (neregistrovaný) 26.04.2011, 15:40:58 xxx.xxx.174.89
Hanko u Vás tedy andulky opravdu nestrádají :-) Kéž by se všichni papoušci měli tak dobře jako u Vás... Jinak k Vaší otázce. Já bych omezila množství zeleného krmení, možná i ovoce a zeleniny- stačí kousek ob den. Nedávala bych vůbec máčené ani klíčené. Nadbytek tohoto stimuluje k hnízdění. Postupně až budou mladí odrůstat, bych ubírala i vaj. míchanici. Ani to vám ale 100% nezaručí, že nebudou chtít hnízdit potřetí...Jediná možnost je po vylétnutí mladých okamžitě odebrat budku i za cenu zničení již sneseného vejce.
terka (neregistrovaný) 09.05.2015, 19:14:17 xxx.xxx.154.39
Dobrý den mám pár andulek dala jsem do klece budku každou chvíli do ní lezou dala sem do budky piliny a seno a oni si vždycky vezmou hrst pilin a sena a hodí to nad dno klece jak kdyby si připravovali hnízdo už mají vybranou celou budku nevím co to má být zatím myslím že se ještě nespářili ale mají se rádi vybírají si hlavu a cukrují krmí se atd. Děkuji za odpověď
Jana (neregistrovaný) 10.05.2015, 11:21:43 xxx.xxx.4.106
Odpověď na příspěvek uživatele terka z 09.05.2015, 19:14:17

Terko nic si z toho nedělej, určitě se tvoje andulky nechystají hnízdit na zemi, to že vyháží hobliny na zem je normální, dělá to tak většina samiček andulek, a hnízdí prostě na holém dřevě budky, nečiní jim to problém. Pokud máš opravdu párek a lezou do budky, můžeš očekávat každým dnem snesení vajíčka. Když vyhazují hobliny chystají se na hnízdění a upravují si hnízdní budku podle jejich představ. Páření jsi vidět nemusela, pravděpodobně už proběhlo.

terka (neregistrovaný) 11.05.2015, 21:50:00 xxx.xxx.154.39
Já myslím že asi páření ještě neproběhlo četla jsem že když se spáří udělá se samičce kloaka
Anonymní (neregistrovaný) 12.05.2015, 00:39:37 xxx.xxx.208.46
terka: Já myslím že asi páření ještě neproběhlo četla jsem že když se spáří udělá se samičce kloaka

Kloaku mají všichni ptáci.A nejen ptáci. U samic andulí se dá poznat jestli chce samice hnízdit podle ozobí. Má ho v tu dobu hnědé.

terka (neregistrovaný) 12.05.2015, 07:13:07 xxx.xxx.154.39
To ano má ho takové do hněda a kolem kloaky má takové jemné načechrané peří
terka (neregistrovaný) 12.05.2015, 07:16:11 xxx.xxx.154.39
Vlastně mají moje samice to nemá
terka (neregistrovaný) 12.05.2015, 20:38:54 xxx.xxx.154.39
Pak se mi ještě zdá že už nechtějí hnízdit když du kolem klece tak vlétne do budky protože se bojí ale jinak moc neleze jednou za čas jenom myslíte že se zahnízdí
Jana (neregistrovaný) 13.05.2015, 08:03:56 xxx.xxx.4.106

Určitě zahnízdí nebo nakoukněte do budky možná už tam nějaké vejce objevíte. Při páření se andulky kloakami jenom dotknou, podle kloaky nic nepoznáte, snášející samička ji má větší ale vy jako laik to nepoznáte.

terka (neregistrovaný) 15.05.2015, 13:11:18 xxx.xxx.154.39
Ještě se chci zeptat někde jsem slyšela že Andulce se dává vaječná míchanice pro podporu páření .to vajíčko má být uvařené nebo na syrovo ? A s čím se to ještě dělá
tomáš (neregistrovaný) 01.08.2015, 12:50:38 xxx.xxx.154.39
Dobrý den už asi půl roku chci mít mláďata mám budku mám skutečně pár který je zamilovaný probírají si hlavičku cukrují nachává se samička krmit lezou do budky a stále žádné vajíčko teď jsem zjistil že máme do budky udělat důlek to jsem nevěděl dnes dělám novou budku z důlkem a myslíte že zahnízdí???
Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2015, 14:50:34 xxx.xxx.104.146
Ten důlek není až taková chyba, že chyběl stačily by hobliny na dno budky, důlek je pro to aby vejce byli po hromadě a nekutálela se po celé budce, ale zarážející je to, že se snažíte už půl roku a nic skuste se opravdu přesvědčit zda máte opravdu pár a nebo dva samce a jeden semec se chová jako samice a skuste obohatit krmení pokud jste tak neučinil míchání či, zelené krmení,ovoce,zeleninu
tomáš (neregistrovaný) 01.08.2015, 21:38:00 xxx.xxx.154.39
Mám skutečně pár samička má hnědé ozobí a samec tmavě modré samička se nechce pářit sameček ji namlouvá a nikdy se nespatří přitom samička samce má tak rádaráda myslíte že se od samce přemluví
Anonymní (neregistrovaný) 02.08.2015, 14:19:22 xxx.xxx.104.146
Odpověď na příspěvek uživatele tomáš z 01.08.2015, 21:38:00

Pro Tomáše,

tak to máte pár skutečně, no oni se můzou pářit ale v době vaší nepřítomnosti, tak jediná možnost je , že samička není plodná tudíž má něco s vaječníky když už je to taková doba co mají budku a nebo se jím nelíbyla stará budka dokteré sice lezou ale není ta pravá, ale nezdávejte to, skuste tu novou budku, předpokládám že je máte v nějaké menší klítce tak zkustě pokud možno něco většího a jestli to krmení obohatit jestli jste tak neučinil a dejte tomu jestě trochu času, pokud by to nešlo tak skusit novou samičku, když toužíte po odchovu. 🙂

tomáš (neregistrovaný) 03.08.2015, 08:59:41 xxx.xxx.154.39
Dobře jak říkáte dal sem jim takovou směs papriku okurku bazalku a petržel dneska dodělám budku udělám míchanici a ještě se zeptám kdyby měla tu nemoc s vaječníky jak se to vyléčí

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.