Aktuálně: 5 017 inzerátů173 571 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

problém s kuriatkom

anonymní (neregistrovaný) 02.05.2011, 16:47:38 xxx.xxx.110.9
jedno kuriatko ma od trusu zalepenu celú kloaku a asi sa nemôže vykakať ako mu môžem pomôcť
anonymní (neregistrovaný) 02.05.2011, 22:48:27 xxx.xxx.105.3
No, pokuste se mu to vlažnou vodou rozpustit a umýt. Možná i nějaký bobek opatrně vytáhnout. Ale velmi opatrně ! Tělíčko kuřete je dost chatrné. ( Neměla by při tom téci krev!) Možná by pomohlo po umytí a usušení trochu natřít dětským olejem (?) Krmíte správnou krmnou směs pro kuřata K 1 ?
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2011, 15:22:55 xxx.xxx.110.9
ono bolo ešte len deň po vyliahnutí
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2011, 16:13:51 xxx.xxx.110.9
už som to zrealizoval najprv pišťalo keď videlo tečúcu vodu ale potom ked zistilo že ta voda je tepla bolo ticho a ani sa nepohlo zadoček som mu dôkladne umyl a teraz dúfam že bude zdravé lebo mám iba dve ostatné sa nevyliahli a keď som rozbyl vajcia tak v každom vajci bolo už vivinuté kurča ale skoro každé malo zdeformavané nohy a tak mám iba dve kuriatka a keby zdochlo neviem čo by som robil tamto by asi uhynulo od samoty
J.M. (neregistrovaný) 03.05.2011, 17:00:25 xxx.xxx.105.3
Jste citlivý a statečný člověk. Pokuste se vylíhnout si další kuřátka. Třeba se to podruhé podaří lépe. Nebo si několik kuřátek přikupte. A pro vaše uklidnění mám vlastní zkušenost, kdy jsem "vypiplala" JEDNO kuřátko už vyhozené před líhni a určené do kafilerky. Pípalo na zemi v mrazu vedle pytle s nevylíhnutými kuřaty. Já jsem ho tajně sebrala, vzala na ubytovnu do tepla, krmila správným krmivem a ono se vzpamatovalo. Mělo křivé prsty na obou nožkách, proto se nemohlo postavit. Tak jsem mu ty prsty podlepila čtverečky tvrdého papíru. Týden na tom chodilo, prsty se mu narovnaly a vyrostla z něho silná slepice. A také jsem ho měla samotné samotinké.
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2011, 17:57:25 xxx.xxx.110.9
no z 10 vajec sa mi vyliahli 3 kuriatka jedno malo postihnutu nôžku taku ako vykĺbenú a tak stuhnutu ako keby ju mala ako jeden celok že tam nemala kĺb nemohla ňou hýbať tak sme ho dnes utratili a pritom to bolo prvé vyliahnuté kuriatko ktoré sa vyliahlo bez pomoci druhé kuriatko bolo také že si vyďobalo dieru veľku taku aby vystrčilo hlavu von ale už keď malo hlavu vonku tak sa nemohlo ďalej vyďobávať tak som ho ,,vyďobal,, ja a je to najzdravšie kuriatko hrabe si v krmive pije vodu skáče no proste normalne kurča a tomu tretiemu som tiež pomáhal von a okrem toho že malo zalepenu riťku tak je tiež zdravé a ostatné sa nevyliahli ako som už písal takže mám 2 kuriatka dúfam že budu aspoň tie zdravé a teraz som si kúpil vajíčka prepelíc (křepelky) 18 kusov tak dúfam že tam budem viacej úspešnejší
J.M. (neregistrovaný) 03.05.2011, 22:38:38 xxx.xxx.105.3
Děkuji za zprávu. A hlavně se zeptejte na přesný postup líhnutí, jakou teplotu který den, jakou vlhkost, jak vajíčka obracet, jakým teploměrem měřit teplotu, jaký je dobrý a funkřní termostat. Zeptejte se zkušeného líhňaře, jak má přesně vypadat amatérsky vyrobená malá domácí líheň a hlavně jak má fungovat. A pokuste se u některého zkušeného amatérského líhňaře si prohlédnout malou domácí líheň. Abyste postupně vyloučil další chyby líhnutí, aby další líhnutí bylo úspěšné, což Vám přeji. S líhnutím křepelek nemám zkušenost. Dobře se na to zeptejte. Jenom vím, že prý vylíhnutá kuřátka jsou velmi malinká, jako čmeláčci. A že se často utopí v napáječce určené pro normální slepičí kuřata. Takže na to pozor. Informujte se u zkušených chovatelů křepelek, jaký druh napáječky pro křepelčí kuřátka použít, aby se neutopila. Ať se Vám líhnutí podaří. Držím palce.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2011, 07:05:31 xxx.xxx.110.9
ja nemám doma robenú liaheň ale kupovanú a pri liahnutí som dodržiaval všetko čo sa tu na tejto stránke písalo
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 04.05.2011, 12:45:21 xxx.xxx.10.4
Pokud krmíte směsí K1, je dobré ji "poprášit" vodou,trochu i okolí, od té doby co to dělám, nemají zalepené zadky. Po vylíhnutí a oschnutí, je dávám do odchovny ( bývalá řeznická lodna s dirkami ve spodní části, kvůli odvětrání), ohřívám je infražárovkou 75w, krmení jim v té době dávám na papír, také ho popráším vodou, pití do misky od květináče,později krmítko a napáječka. Nespěchejte s vyndáním z líhně!! Musí být 100% suché, bez pupeční šňůry,(tu jste asi viděl),odpadne sama..Každému namočte zobáček do vody a příliš je nerušte!!!!!!
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 04.05.2011, 13:25:53 xxx.xxx.10.4
Mrkněte do vajíček co se z nich nic nevylíhlo! Pokud jsou tam malá embria, či krvavé kroužky, bude to asi příliž vysokou teplotou v líhni, nadměrným prosvícením,případně ochlazením. Odumřelé zárodky mohou být z nedostatku kyslíku, či nesprávného krmení rodičů. Rovněž zmrzačená kuřata bývají nesprávnou teplotou. Základem je teplota, vlhkost, větrání a obracení. Některé líhně fungují jako sušičky!mrkněte někde do fóra.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2011, 21:45:06 xxx.xxx.110.9
no mal som iba dve kuriatka a dnes som prišiel domov a jedno bolo mrtve a už mám iba jedno tak dufam že aspon to jedno vydrží lebo vyzerá tak zdravo hrabe si pije samo vodu rastu mu pierka
bibi (neregistrovaný) 08.04.2012, 14:46:08 xxx.xxx.170.18
mali sme v liahni naložených90vajec z toho bolo 60 oplodnených a včera sa nám z tých 60 vyliahlo len 20 aj to má 7 kuriatok zlé nohy.v čom je chyba robili sme všetko správne.A to isté bolo aj minuly rok....čo máme robiť?????
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2012, 13:34:44 xxx.xxx.199.2
v článcích je popsane umele lihnuti drudeze a na ifauna take i s chybama a co ktera chyba ma za nasledky
Levio tv (neregistrovaný) 02.05.2019, 13:07:31 xxx.xxx.223.6
Spravil som vštetko a ajtak zdochlo neviem prečo uvolnilo sa mu to ale o 2 hodini na to zdochlo
flip (neregistrovaný) 19.05.2019, 11:27:29 xxx.xxx.100.230
Liliputka už sedi 3. tyždeň na vajčkach a ešte sa nevihliahli mám ešte počkať. Alebo mam trochu tie vajcia nadžobnuť .vedeli by ste mi poradiť?
J.M. (neregistrovaný) 20.05.2019, 10:17:46 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele flip z 19.05.2019, 11:27:29

Přesvědčete se, že už kvočna sedí na vejcích opravu 21 dní. Pak můžete ještě počkat asi tři dny.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.