Aktuálně: 5 088 inzerátů172 518 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Neofémy a zebřičky společně

lucka.k
lucka.k (17 příspěvků) 06.05.2011, 18:05:06 xxx.xxx.32.95
Dobrý den, nedávno jsme dostavěli voliérku asi 1,5 x 1 x 1 metr a do ní umístili 1,1 neofémy tyrkysové a 1,1 zebřičky. Chci se zeptat, má-li někdo zkušenosti s chovem těchto dvou druhů pohromadě. Od té doby, co mají neofémy vajíčka, sameček na samečka zebřičky chvílemi útočí. Zatím nedošlo k ničemu vážnému, jen ho odhání, ale bojím se, aby to nezašlo moc daleko. Ale nevím, čím to je, v mnoha knížkách jsem se dočetla, že tyto dva druhy mohou být chovány spolu.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2011, 18:25:31 xxx.xxx.136.183
hezký den v podobné volierce mám párek neofém modrohlavých a vůbec to nefunguje.U mne to je ale obráceně zebry zaberou budku neofémám ,nanosí ji přes den až pod víko .Vyházim jim to a druhý den se to opakuje..Tento pár jsem dal pryč a dal jsem druhý a je to skoro podobné , tak až se oteplí natolik abych mohl zebřičky dát do venkovní voliery tak je dám ven a neofémy nechám opět samotné.Ale viděl jsem různé kombinace a fungovalo to ,tak někdo napíše že to jde.,zaleží na jedincích jací se povedou dát k sobě Zdravím a přeji ti, aby se to povedlo
lucka.k
lucka.k (17 příspěvků) 08.05.2011, 12:44:27 xxx.xxx.32.95
No moje zebřičky taky neofémám lezly do budky, teď, když už neofémy sedí tak moc ne, ale stejně se tam snaží aspoň nakouknout když neoféma vyleze. Asi je budu muset oddělit, nebo nebudu mít mladé ani od jednoho páru. A kdyby se z toho něco přece jen vylíhlo, to by asi byl docela masakr až by mláďata vylítla z budky. Tak až zebřičky dokončí snůšku, asi je radši přemístím. Neofémy holt potřebujou svůj klid. Ono to možná někdy funguje, ale asi musí být ptáci zvyklí na společnou voliéru už od začátku. Já měla oboje rok zvlášť. Díky. Taky hodně štěstí.
Stolař (neregistrovaný) 09.05.2011, 22:52:29 xxx.xxx.78.62
Dobrý den, já chovám také neofémy společně se zebřičkami. Mám dva páry neofém spolu se třemi páry zebřiček. Jsou ve voliéře 5x3x2,5m. Ve voliéře mám 4 různé budky pro neofémy a 5 budek pro zebřičky, takže každý pár si vybere tu svou. 1 pár zeber si vybral budku pro neofémy a zbylé 2 páry hnízdí mimo budky. Neofémy si vybraly - 1 pár kmenovou budku, tam už jsou 3 mladí. 2 druhý pár si vybral budku prkennou a dneska jsem našel první snesené vejce. Takže u mne zatím bez problémů a spokojenost.
lucka.k
lucka.k (17 příspěvků) 14.05.2011, 17:16:25 xxx.xxx.32.95
Mít tak prostornou voliéru, asi by taky nebyly problémy. Bohužel takovou možnost nemám. Jediné řešení asi je rozdělit. Zatím mám volnou 1,5 metrovou voliérku, ale chci tam umístit korely, až seženu samici, tak potom by zebřičky musely být v kleci. Se soužitím s korelami by taky nejspíš byl problém, tak jsem zvědavá, jak to potom vyřeším. Asi se bude muset postavit nová voliérka ;)
Martin (neregistrovaný) 15.05.2011, 21:16:14 xxx.xxx.183.236
Dobrý večer Já mám pár neofém společně s třemi páry andul a dvěma páry zeber + dva holoubky.Voliéru mám venkovní se záletovými prostory, kde jsou ptáci celoročně (rozměry 2x2x2 + 2x1x2 + 1,5x0,5x0,5).Andulám a zebrám mláďata už vylétli a neofémy mají 3 mladé.Chov zatím bez problémů!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.