Aktuálně: 5 594 inzerátů168 305 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

17 ročný jazvečík

anonymní (neregistrovaný) 08.05.2011, 22:58:33 xxx.xxx.14.155
Dobrý deň,mám doma staršieho psa,u ktorého sa tak ako aj u ludí prejavujú v plnej miere všetky príznaky staroby.Nejak sa to snazim zvládnuť,ale mám také dva problémy,s ktorými mi veterinár moc nepomohol,tak sa chcem opýtať či niekto z Vás nepozná nejaké alternatívne riešenie...(inak psíka nič nebolí a teší sa zo života) najväčší problém je ze neudrží moč (a niekedy ani stolicu). Každý deň sa striedame a chodíme s ním von 4-5 krát,ale on aj tak stihne medzi tým pocikať celý byt (za deň to je tak 3-4 krát).Veterinár mi poradil len dávať rybí olej v tabletkách, raz za 2 dni.Tie dostáva už od januára.Zo začiatku sa zdalo že to pomáha,ale teraz mám pocit že skor naopak... A daľší problém je,že mu v lete vypadala srsť kôli nejakým parazitom,ktoré chytil,keď sme boli na dovolenke(a psík ostal doma s bratom) a teraz mu nechce dorásť,tak že či nepoznáte nejaký šampón na to,(ale osvedčený,ktorý naozaj funguje).Parazity už nemá. prosím skúste mi niečo poradiť, sama si uz neviem rady a už som z toho zúfalá..... ďakujem
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.05.2011, 22:05:30 xxx.xxx.81.125
Zdravím, co se týká toho počůrávání, tak pokud je to inkontinence, tak s tou toho moc nejde, leda pořídit psí plenky. Pokud by to počůrávání bylo kvůli infekci v močových cestách, mohu poradit sirup z kanadských brusinek. Naše pejsková měla kameny v močovém měchýři a také se hodně počůrávala. Po nutné operaci nám tento sirup velmi pomohl vrátit se k normálu. Z brusinek existují i tabletky, ale ty se do pejska špatně dostávají, kdežto sirup se snadno stříkne injekční stříkačkou do tlamičky. Také má doma v každém pokoji na zemi plenu (inkontinenční podložka pro lidi), na kteou je naučená již chodit, abychom nemuseli ven každou hodinu. Co se týká srsti, tak zkuste kopřivové koupele, pokud nebyly zničeny chlupové buňky, mohla by kopřiva pomoci. Stačí spařit kopřivy, nechat 15 minut vyluhovat a po mírném zchladnutí, abyste pejska neopařili, nalít výluh třeba do dětské vaničky a pejska tam dát. Polívat ho tím a mírně masírovat pokožku. Doporučovala bych alespoň 1x týdně. Eva
Anton (neregistrovaný) 02.06.2021, 09:21:40 xxx.xxx.234.252

Dbajte nech psík neleží doma na chladnom ani umelom povrchu najlepšie je merino. Alebo ovčia kožušina, cika preto lebo ma chlad od zeme. 

LukasD
LukasD (2 příspěvků) 04.08.2021, 14:57:36 xxx.xxx.229.28
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 08.05.2011, 22:58:33

Doporučujeme losoosvý olej s CBD. Lososvý olej je dobrý na srst a CBD na harmonizaci organismu. To by mohlo snížit projevy s kůží.

Zde článek o CBD https://www.lukasgreen.cz/a/prirodni-sila-cbd-i-pro-vaseho-mazlicka


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.