stříhání drápků u andulek

Máme dva anduláky, každý z jiného chovu, od jiného majitele. Jeden z nich má ale dost dlouhé drápky, nebo jak to nazvat, je možné je ostříhat? Díky za jakoukoli odpověď.
neregistrovaný MK neregistrovaný
staci dat silnejsi bidla a sepiove kosti, meli by se obrousit samy
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ale ostříhat je můžete.
neregistrovaný Smíšek neregistrovaný
Děkuji za odpověď, sépiovou kost v kleci mají, bidla máme slabší, nechám si udělat nové. Všimla jsem si, že se mu teď začínají docela kroutit, takže zřejmě budu muset střihnout. Ale nějak se toho bojím.
neregistrovaný MK neregistrovaný
Žádná bidla nenechávejte dělat. Nejlepší bidla jsou silné větve z ovocných stromů. Tak, aby papoušek nemohl větev prsty obejmout a musel se přidržovat drápky. Tak se mu špičky i kus drápku nejlíp obrousí. Je samozřejmé, že budete mít v kleci i větve slabší, aby si papoušek cvičil sevření prstů na různě silných větvích. Tam kde sedí nejvíc dejte větev nejsilnější. Teď, když už má papoušek drápky hodně přerostlé, musíte je ostříhat. Hodně přerostlé drápky, nebo dokonce takové co se začínají kroutit si papoušek na větvi už neobrousí.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den, můžu dát andulkám bidla z jabloně, třešně a dubu? Právě přemýšlím, jestli ten dub na ně nebude moc tvrdý, co říkáte?
jane jane 18 příspěvků
Ano můžete, dub dávám našim ptíkům taky. Alespoň chvilku vydrží :-)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A jak ostříhat dlouhé drápky, čím a jak daleko?
neregistrovaný Getz neregistrovaný
mám stejný problém u starší aymary... není zvyklá na člověka... a do jaké míry zastřihnou???
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, na stříhání prodávají speciální nůžky, které drápek obejmou a odstřihnou. Lepší je opravdu investice pár desítek korun, než se trápit stříháním např. nůžkami na nehty, které drápek zcvaknou a ohnou. Stříhám vždy s někým, kdo drží ptáka a já si přidržuji pařátek, aby se nožička nehýbala. U mladých ptáků je v drápku vidět žilka, do které se nesmí v žádném případě střihnout. Zkuste si nožičky prohlédnout v klidu, když bude pták v kleci nebo venku, jestli žilku vidíte, nebo ne. Pokud ne, stačí zastřihnout jen pár milimetrů, tak aby drápek nebyl zakroucený a aby nebyl ostrý. Přesnou délku vám asi nikdo neřekne, chce to jen trochu praxe, kterou postupně získáte. V případě, že by z ustřiženého drápku tekla trochu krev, nožku chytněte do vaty, až přestane krvácet. Zatím se mi to stalo jednou.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
dobrý den, chtěla bych se zeptat.Naší andulce jsme stříhali dápky a ona se teď neudrží na bidílku, je jenom na zemi.A na levou nožku vůbec nešlape.Minulý rok jsme jí také stříhali drápky a byla v pořádku mohly byjste mi poradit co máme udělat?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Děkuji , prosím poraďte mi co nejdříve.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
to,že sedí andulinka na zemi, není určitě zu ostříhání drápků. to byste ji museli ustřihnout i prsty. Evidentně ji něco bolí, nevykloubili jste jí nožku? Nepomačkali příliš v ruce?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
No to ne. Ale dnes vidím že jí má nějakou tu nožku vykloubenou, nemůže si na ní stoupnout. Nevíte jak jí máme pomoct.Nebo máme jít k doktorovi?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A když jí má vykloubenou máme jí nechat at se ji to zahoji samo, nebo jí to sroste a nebo jí vzít k veterináři. Prosím odpověste co nejrychleji Děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
doufám že to bude dost velké
  • Obrázek
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
nestříhat příliž blízko u kořene tak aby se nenarušila žilka, celkem to pak krvácí pokud to jde podívat se proti silnějšímu světlu, kam až žilka sahá a stříhnout kousek za ní pokud je nožka vykloubená nebo něco podobného, jako laikovi doporučit pouze vet. jelikožto nejde o onemocnění jako takové (zlomeniny...) mohl by si s tím poradit i lepší pejskař ale s ?
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Takže ho máme vzít k veterináři ? Nebo se mu to zahojí..Má ty prsty takově u sebe a nepoužívá jí tu nožku.??
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A co má sdělovat ten obrázek??Nechápu..
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
ta nožka se jí určitě zahojí, otázka je, zda ji bude moci normálně pužívat nebo z ní bude mrzáček :-( veterinář - specialista by jí určitě pomohl, ale s tím nelze dlouho čekat.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 25)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »