Aktuálně: 5 090 inzerátů172 511 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Korele

Dadan
Dadan (24 příspěvků) 13.05.2011, 13:36:27 xxx.xxx.146.52
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu.Mám korele bělohlavou mutaci.Samec se samicí.Tím jsem si storpocentně jist, po přečtení několika článků zde.Samec jnemá vlkny na ocasu má ho celý krásně černý.A samička je bílá kompletně.A také samec jinak zpívá a samička je většinou potichu.Mají na výběr ze 3 budek, ale samice o žádnou nejeví zájem.Zatímco samec do každé alespoň jednou za den vleze.Viděl jsem je jednou krmit se, ale víckrát jsem to štestí neměl.Ale proírají si peří skoro každou hodinu a chovají se k sobě hezky.Stravu podávám pestrou, každý den čerství salát, mrkev, míchanici(vajíčko, vařená mrkev, stouhanka), pampeliškové listy, jablko nakrájené na půlměsíčky plus neloupaný oves, sluněčnici žíhanou, proso a klasy prosa.Mám je tak už druhým rokem a pořád nic.Nevíte co dělám špatně?Jsou ve voliéře 2x1,5x2m s andulkama.
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2011, 13:54:55 xxx.xxx.68.194
Pokud jste si jist že máte na 100% pár , tak bych jim nechal jen 1 budku . Samec ji nejprve prozkoumá a pak tam vleze i samce a zahnízdí . Kolik tam máte andulek ? Nejsou také náhodou rušeni andulkami .
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 13.05.2011, 15:09:13 xxx.xxx.193.236
Korely nejsou náročné na výběr partnera - buď tedy ještě necítí "jaro" a začnou později - pokud se krmí, určitě to přijde, nebo máte dva samce. Opravdu jste si jistý, že bílá korela je samička? U této mutace se pohlaví určuje nejhůř, u některých samiček jsou nezřetelně vidět vlnky pod ocasem, u jiných vůbec. A i dva samci se mohou krmit. Určitě bych ponechala jenom jednu budku, korely nejsou náročné ani na výběr budek, více budek ve voliéře může odvádět jejich pozornost. Myslím, že andulky by je rušit neměly, mám pár korel a tři páry andulek v jedné voliéře - 5 metrů dlouhé - a problém není. Jedině pokud by andulky chtěly obsadit korelám budku, ale to se u mě nestalo.Přeji hodně úspěchů. Zdraví Dáša
Dadan
Dadan (24 příspěvků) 13.05.2011, 15:42:06 xxx.xxx.146.52
Kupoval jsem ji jako samici.Byl u mě známý, chovatel s většími zkušenostmi, a usoudil že by to samice měla být, že se tak chová a že nezpívá jako samec.Existuje nějaký levný prostředek jak zjistit pohlaví ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.