Aktuálně: 5 033 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

aký je problém

anonymní (neregistrovaný) 15.05.2011, 09:27:44 xxx.xxx.110.9
dal som do liahne 10 slepačích vajec vyliahli sa 3 kuriatka jedno malo postihnutu nohu tak sme ho utratili drhe uhinulo samo a iba tretie prežilo v ostatných vajciach boli kuriatka ale nevyliahli sa a ked som rozbíjal vajcia tak mali pokrivené nohy kúpil som 18 prepeličích vajec v piatok sa mali začať liahnuť je nedeľa a ani jedno vajce nie je naďobané v čom je problém mám kúpenu stolovú liaheľ s ventilátorom mám v nej aj husacie vajcia vo vajciach sú zárodky už značne vyvinuté ale bojím sa že sa tiež nevyliahnu kde je chyba môže byť problém málo otáčania vajec lebo ja ich otáčam iba jeden krát denne a niekedy vôbec ale čítal som jeden článok a tam písalo že zo začiatku sa všetci tešili tak otáčali vajcia každa den 2 x ale potom ich to omrzelo tak aj 2 týždne nič a aj na priek tomu sa im vyliahli zdravé kuriatka kde je problém
anonymní (neregistrovaný) 16.05.2011, 13:21:46 xxx.xxx.110.9
no neviem čo sa stalo ale včera som zobral všetky prepeličie vajcia a dal som ich do studenej vody ale ani jedno sa nekývalo ale aj tak som ich dal do liahne a už sa dnes liahnu vajíčka sú naďobané a toľké idú naraz vodn že ked vypnem liahen tak normálne počujem ako ďobú do škrupiny tak som zvedavý či budu zdravé zatial sa naďobávaju na tupej strane vajca lebo kuracie sa nadobavali na ostrom konci tak potom ešte napíšem koľko sa ich vyliahlo a či sú zdravé
mfranko
mfranko (17 příspěvků) 16.05.2011, 16:02:17 xxx.xxx.136.126
Dobrý den, vlastní zkušenost nemám, ale jeden zkušený líhňař mi řekl, že pokud mají kuřata abnormality na nohách, nebo velmi tenké běháky a prsty je to vysokou teplotou při líhnutí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.