Aktuálně: 5 601 inzerátů168 343 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Česká zlatá kropenka

Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 16.05.2011, 09:28:25 xxx.xxx.10.4
Tak tady je to nadělení. 2 dny staré. Do stolové líhně(samovýroba) jsem dal k líhnutí 28 vajíček. Mám 22 kuřat. 4 byly naklované, ale uhynuly, 2 vajíčka byla čistá. Vajíčka jsem si dovezl od chovatele z blízkosti HK. Jsem na ně zvědavý, pokud hledám na netu charakteristiku tohoto plemene tak co článek, to jiná charakteristika a užitkovost. Pokud je má někdo doma, zajímala by mě snáška, létavost, apod.Dík.
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 21.05.2011, 20:07:11 xxx.xxx.105.3
Ale ano, fotečky máte velmi pěkné, díky za ně. ČZK je stavbou těla trochu drobnější, než vlaška koroptví. ČZK je shánlivá, snáška dobrá, a hlavně je to plemeno jediné původní české, tedy dokonale přizpůsobené českým klimatickým poměrům. Je tedy i poměrně nenáročná. Ale zahradu a sad určitě má ráda. K zimě bude odolnější, než leghorna a vlaška. ČZK je vhodné plemeno do drobnochovu.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 14.07.2011, 12:44:46 xxx.xxx.10.4
Dva měsíce! Je jich asi 20, těžko se počítají a také se sotva vejdou do provizorního výběhu.Pouštím je do zahrádky, zatím ani nehrabou, jen občas vykoukne hlava z brambor, okurek apod. Letos žádné postřiky, mravence, mšice a všelijakou žoužel spolehlivě futrují.Jejich nájezdy na létající hmyz jsou zajímavé tím, že nevidíte co loví a pět jich skáče do stejného místa ve vzduchu.
Obrázek
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 14.07.2011, 12:55:38 xxx.xxx.10.4
No a ještě jedna fotka. Ač jsou plaché a na nenadálé vyrušení reagují přímo hystericky. Pokud jim nesete krmení, máte co dělat, aby Vás nesežraly také. Zájem o kohouta na vsva@seznam.cz, přeci jenom by je asi bylo škoda sežrat. Za běžnou cenu, nyní ani nevím, řekněte si, nabídněte.
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 14.07.2011, 13:35:51 xxx.xxx.105.3
Pane Václave, máte krásné češky a krásné jejich fotografie. Díky. Máte pravdu, kohoutky prodejte na chov. Jsou v dospělosti také velmi pěkní, na každém dvorku udělají parádu. Ať se Vám chov dále daří. S pozdravem J.Marková.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2011, 15:38:36 xxx.xxx.10.4
J.M.-díky. Používám i Vaše rady z doby, kdy jsem začínal!
J.M. (neregistrovaný) 14.07.2011, 21:15:04 xxx.xxx.105.3
To mne těší, že se Vám moje rady osvědčily. Já bohužel v současné době nemám vůbec žádný pozemek pro chov drůbeže. A právě ty ČZK bych tak ráda chovala, nebo alespoň liliputky, ale není kde.
HONZA (neregistrovaný) 06.08.2011, 23:01:24 xxx.xxx.176.214
Václave máte pěkné slepičky i fotky. Též jsem si toto plemeno letos na jaře pořídil. Chtěl jsem slepice i pro okrasu a ČZ Kropenka je krásné plemeno. Koupil jsem 20 kuřátek a podložil jsem je vnoci kvočně wiandotky, která je ráno bez nejmenších problémů přijala za své. Po třech týdnech šly kuřátka i s kvočnou na volno do velké zahrady. Dnes ji mají celou pro sebe. Z 20 jednodenních kuřat se mi podařilo ochovat 18, 11 je slepiček a 7 kohoutků. Pro další chovatele bych uvedl pár informací z dosavadního chovu. Plemeno opravdu nezapře určitou divokost a plachost. Stačí aby slepičky překvapil a i na vzálenost 5 metrů jsou velmi lekavé a rychle prchají s křikem se skovat do keřů, kde se ponejvíce schovávají. Možná je to i tím mým volným chovem. Slepičky neustále sbírají (píše se o nich že jsou schánčivé) potravu, krmím je jen pšenicí, zbytek potravy si najdou sami. Až tak moc nehrabou, jen v kypré zemině. Těším se až budou kohoutci krásně vybarvení, nyní jsou slepičky hezčí, mají krásný zlatý límec. HONZA
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.